Avcı, “Kendine güvenenler kazanır”

Beşiktaş'ı mağlup eden turuncu-lacivertli ekibimizin teknik direktörü Abdullah Avcı, “cesaretli olduk ve geniş alanları kullanarak galibiyete uzandık.” dedi.

 

Beşiktaş karşısında iyi savunma yapıp, hızlı oyuncularıyla sonuca gittiklerini söyledi. Avcı, 2-0 kazandıkları Beşiktaş maçı sonrası düzenlediği basın toplantısında, ''Beşiktaş karşısında kazandık ve lig bizim için yeni başladı'' dedi. İkinci bölgede iyi savunma yapıp, öndeki hızlı oyuncularıyla sonuca gitmek istediklerini anlatan Avcı, ''İlk yarıda pas ve koşu tercihlerini yanlış yaptık. İkinci yarıda bu alanları iyi değerlendirdik. 2 gol attık, 3-4 gol kaçırdık'' diye konuştu. Beşiktaş'ın savunmasını önde kuracağını bildiklerini, bunun da kendileri için avantaj olduğunu ifade eden Avcı, stat zemini ile ilgili olarak da ''Bizim için de stat zemini hayal kırıklığıydı. Beşiktaş gibi bir takım için bu zemin dezavantaj. Bizim için biraz daha avantajdı diye düşünüyorum'' şeklinde konuştu.
Eksik oyuncularıyla ilgili bir soruya Avcı, ''Özgüvenli bir takımız, kendime, ekibime oyuncularıma ve kulübüme güveniyorum. Biz iyi bir takımız. Ben hiçbir zaman eksiklerden yakınmadım. Eksik var dersem sahadaki oyuncularıma haksızlık etmiş olurum'' ifadelerini kullandı.
Avcı, Beşiktaş'ın maçın ilk yarısında bulduğu gol pozisyonları ile ilgili olarak da ''Beşiktaş'a ilk yarıda kendi ayağımızla 3 pozisyon verdik. Bizim bireysel hatalarımızdan kaynaklandı. Ben Beşiktaş'ın yenilgisini ilk yarıda kaçırdığı gollere bağlamıyorum'' yorumunu yaptı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz