Avcı, "Kaybetmekten fazla üzüldüm!"

Beşiktaş İnönü Stadı`nda siyah beyazlı taraftarların İstanbul Büyükşehir Belediyespor teknik direktörü Abdullah Avcı`ya yönelttiği sert tepki maç sonunda genç teknik adamdan tepki gördü! Bu tezahüratlara maçı kaybetmekten daha çok üzüldüğünü belirten Avcı

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, Beşiktaş taraftarlarının maç boyunca kendisine takındığı tutum dolayısıyla üzüldüğünü söyledi. Avcı,"Bugün oyunun genel yapısıyla 22. haftanın açılış maçında burada tribünde yer alan ve televizyon başındakilere iyi bir maç izlettik. Pozisyon vermedik rakibe ve ilk yarıda 3-4 pozisyon bulduk. Beşiktaş`ın nasıl oynayacağını biliyorduk. Daha çok yüksek toplarla önde vücudunu iyi kullanan ve bizi ceza alanında bırakan, daha sonra gerçek olmayan toplarla duran toplar yakalayıp pozisyon bulacaklardı. Ama biz ilk yarıda buna iyi cevap verdik. Biz maç boyu yaslanmayan, oynamaya çalışan bir ekip olduk. Tello`nun 60`daki pozisyonuna kadar da rakibe pozisyon vermedik. Sonra duran toplara döküldü iş. Böyle kaybetmememiz lazım."
"İnönü Stadı atmosferi çok iyi. Buraya gelen takımların işi çok zor.. Biz iyi mücadele ettik.. Bu oyunun karşılığını puan olarak alamadık ama futbol olarak aldık. Oyun böyle sonuçlandı ama oyuncularımı kutladım. Bu işin başka bir tarafı.."
"İşin bir diğer tarafı ise, ben bir Türk antrenörüyüm.. Ben Türk futboluna hizmet ediyorum.. Ben milli takımlarda görev aldım. Beşiktaş taraftarının bu şekilde davranması beni maçı kaybetmekten daha çok üzmüştür.. Bunun üzüntüsünü yaşıyorum şuan.. Ben bunları hak etmiyorum. Bu konuşulanların, bu tezahüratların doğru olmadığını düşünüyorum. Maçı kaybettim buna üzüldüm ama bu tezahüratlar beni daha çok üzdü.. Beşiktaş takımını tebrik ediyorum, biz iyi bir takımız, daha iyi işler yapacağız.."
Avcı basın toplantısında ise şunları kaydetti;
"Biz oyun oynamak isteyen bir ekibiz, buna saygı gösterilmeli. Ben milli takımlarda çalışmış bir antrenörüm. Seyircinin bu şekilde davranması, bir Türk antrenör olarak beni oldukça üzmüştür."
"Tribünlerdeki ve televizyon başındaki sporseverlere keyifli bir maç izlettik. Rakibe fazla pozisyon vermeyen, özellikle ilk yarıda pozisyonlara giren, iyi mücadele eden oyuncularımı kutluyorum. İnönü Stadı`nın atmosferi etkileyici. Beşiktaşlı futbolcular da buna uygun olarak bizi iterek ceza alanına kadar geldiler. Beşiktaş`ı, kazandığı için tebrik ediyorum. Gol ofsayttı veya değildi konularına girmek istemiyorum, bunlar maç içinde olabilecek şeyler."
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz