Avcı ile nikâh tazeledik!...

Turkcell Süper Lig`de başarı bir grafik çizerek herkesin takdirini toplayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, teknik direktör Abdullah Avcı ile 1 yılık sözleşme yeniledi. Birçok kulübün ilgilendiği Avcı, seneye de İstanbul B.B`nin başında olacak.

Turkcell Süper Lig`de hafta sonu Galatasaray ile karşılaşacak İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, bu önemli karşılaşma öncesi teknik direktör Abdullah Avcı ile sözleşmesini uzattı. Langa tesislerinde, kulüp başkanımız Göksel Gümüşdağ, başkan vekilimiz Harun Karaca ve futbol şube sorumlumuz Kamil Dizar`ın hazır bulunduğu törende, Abdullah Avcı 1 yıllık sözleşmeye imza attı. İmza töreninde Avcı`nın yardımcısı Arif Erdem de hazır bulundu. İmza töreninde konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanımız Göksel Gümüşdağ, Avcı ile anlaşarak 31 Mayıs tarihinden geçerli olmak üzere sözleşmeyi 1 yıl daha uzattıklarını söyledi. Gümüşdağ, Abdullah Avcı ile 2 yıllık sözleşmelerinin 31 Mayıs tarihinde sona ereceğini ifade ederek, "Biz hocamızla anlaşmayı 7-8 hafta önce yapmayı düşünmüştük, ancak Avcı`ya bazı teklifler vardı. Hocamızı rahat bırakmak için kendi kararını bekledik. Onun verdiği karar ve bizim de isteğimiz üzerine, gelecek yılın çalışmalarına da bugünden itibaren başlıyoruz" diye konuştu. Teknik direktör Avcı ile anlaşma yönünde aldıkları kararın ana nedeninin, profesyonel futbol takımını destekleyen ve oluşumunu sağlayan seviyede bir altyapı çalışması başlatmaları olduğunu kaydeden başkan Gümüşdağ, "Kulübümüzün üstlenmiş olduğu bu misyonu, kendisinin kurmuş olduğu kadro ile daha kısa zamanda gerçekleştireceğimizi düşünüyorum. İstikrarlı bir takım oluşturmak ve Türk futboluna doğru model olmak amacıyla teknik direktörümüzle 3. yıl için de anlaşmış bulunuyoruz" dedi. Göksel Gümüşdağ, Abdullah Avcı`nın yanı sıra teknik ekipte yer alan diğer isimlerle de 1 yıl daha sözleşmelerini uzattıklarını söyledi. Başkan Gümüşdağ, Avcı ile neden 1 yıl sözleşme yaptıkları yönündeki soruyu ise, "Bu anlaşmayla kendisiyle birlikte 3. yılımızı tamamlamış oluyoruz. Hocanın o günkü düşünceleri ve kararları önemli. O yüzden karar şansını ona bırakmak istedik. Bu nedenle 1 yıllık sözleşme imzaladık" diye yanıtladı.
Takımın Turkcell Süper Lig`e çıktığı dönemin teknik ekip açısından çok yoğun geçtiğini vurgulayan Gümüşdağ, "Bu yıl da kalıcı olmak için büyük emek harcadılar. Bence bu yıl hocamızın altyapı ile ilgili düşüncelerini gerçekleştireceğini düşünüyorum. O nedenle bu yıl bizim için çok önemli bir süreç olacak. 3. yıl sonunda bir daha değerlendiririz" dedi.
Başkan Gümüşdağ, Galatasaray maçı öncesi bu toplantının yapılması ve daha önceki basın toplantısında neden bu kararın açıklanmadığı yönündeki soruyu ise, "Bizim 7-8 hafta önce böyle bir düşüncemiz vardı. Kendisine düşünmesi için zaman tanıdık. Avcı da 1 yıl daha bizde kalmak istediğini söyledi. Ben de bu düşüncesini destekledim. Bu şekilde sözleşmeyi 1 yıl daha uzatmış oluyoruz. Önceki basın toplantısı o gün için gündemde konuşulan konulara yanıttı. Son 3 haftaya giriyoruz. Kendi içimizde de çalışmalara bir an önce başlamak için bunu doğru buldum. Avcı`ya bildiğiniz ve bilmediğiniz birkaç teklif olduğunu biliyorum. Kendisi İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile devam kararı aldı" şeklinde yanıt verdi.
Göksel Gümüşdağ, Galatasaray maçı konusunda ise, "Diğer takımlara ne yaptıysak, aynı şekilde çıkacağız. Futbol bu, ne olacağını bilemeyiz ama aynı mücadeleyi sergileyeceğimize inanıyorum. İstanbul Büyükşehir Belediyespor böyle bir takım" diyerek sözlerini tamamladı.
AVCI: "KULÜBÜ YARIDA BIRAKAN ANTRENÖR MODELİ OLMAK İSTEMEDİM"
Kulübümüz ile 1 yıllık daha sözleşme imzalayan teknik direktörümüz Abdullah Avcı ise kulübü yarıda bırakan antrenör modeli olmak istemediğini dile getirdi.
Kulüpte 1 yılda Göksel Gümüşdağ yönetiminde doğru şeyler yaptıklarını düşündüklerini ifade eden tecrübeli teknik adam, "Bu çalışmalar doğrultusunda önümüzdeki sezon bunun karşılığını daha fazla alacağız. Sözleşme bizim için önemli değil. Gönül bağımız var. Bu 5 sene de olur, 10 sene de olur. Fatih Terim`den sonra 3. yıl bir modeldir. Biz son derece mutluyuz" dedi. Hedefler konusundaki soruları yanıtlayan Abdullah Avcı, "Biz daha önce kümede kalma gibi bir hedef açıklamadık. Türk futboluna keyif veren ve yeni yüzler kazandırmak gibi bir hedef açıklamıştık. Bunu ilk yılımızda gerçekleştiren bir takım vardı. Bunun üstüne yeni şeyler koyan, pozitif futbol oynayan bir takım olmaya ve Türk futboluna yeni oyuncular kazandırmaya devam etmeye çalışacağız. Amacımız bu" derken, Galatasaray maçı öncesi üzerlerinde bir baskı olup olmadığı yönündeki soru üzerine ise, "Baskı yok. Ekip olarak bugüne kadar nasıl iyi şeyler yaptıysak, aynı şeyleri yapmaya çalışacağız" dedi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz