Avcı: ''İki perdeli oyun oldu..''

Fenerbahçe maçını değerlendiren Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, oyunun genel anlamda kendilerini tatmin ettiğini belirterek, “İlk 45 dakika doğru oynadık, ikinci yarı bu coşkuyla devam edeceğimizi düşünüyorduk, olmadı'' dedi.

 Teknik direktörümüz Abdullah Avcı, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada ise Hasagic ve Zayatte'nin bu sabah sakatlıkları nedeniyle son anda kadrodan çıkarıldığını kaydederek, ''Son anda kadroda değişiklik yapmak zorunda kaldık. İlk 45 dakika doğru oynadık, ikinci yarı bu coşkuyla devam edeceğimizi düşünüyorduk, olmadı'' dedi.

Stoch'un geçen sezon attığı gol gibi bir gol attığını kaydeden Avcı, şöyle devam etti: ''Futbolda küçük detaylarla maç kaybediyorsunuz. Stoch geçen seneki golünün aynısını attı, golden sonra enerjimiz çabuk boşaldı. Rakip üstümüzü geldi, bireysel hatalardan goller yedik. 3-0'dan sonra skoru 3-2'ye getirdik, oyuncularımı tebrik ediyorum. 5. haftada 3 büyük takımla oynadık. Burada bir futbol festivali vardı, 6 gol oldu. Seyirciler de keyif almıştır. Her iki takım oyuncularını tebrik ediyorum.''

Abdullah Avcı, Hasagic ile ilgili bir soru üzerine ise, ''Hasagic Avrupa'da sayılı kalecilerden biri. O olsaydı daha farklı olabilirdi diye düşünmek normal'' ifadelerini kullandı.

Bu akşamki oyunun genel anlamda kendilerini tatmin ettiğini kaydeden Avcı, ''İki senedir UEFA Kupasını zorlayan bir ekibiz. Bu sene de bu hedefi kovalayacağız. Bunu yapacak gücümüz, potansiyelimiz var'' diyerek sözlerini tamamladı.

Futbolcumuz Can Arat ise Fenerbahçe'nin kendilerini göre bir kadro çıkardığını belirterek, ''Fenerbahçe gibi bir takım bize önlem almaya çalışıyorsa, bu iyi yolda olduğumuzu gösterir'' dedi.

İlk yarıda rakibe pozisyon vermediklerini kaydeden Can, şunları söyledi: ''İkinci yarının başında, Stoch'dan geçen sezon burada yediğimiz golün fotokopisi gibi gol yedik. Alex'in hiç pozisyonu yoktu belki ama onu bir pozisyon yalnız bırakınca tabelaya etki ediyor. Buradan başımız dik, iyi futbol oynayarak ayrılıyoruz. Böyle iyi mücadele ettiğimiz takdirde ligdeki pozisyonumuz daha yukarıda olacaktır.''

Takım kaptanımız Ekrem Ekşioğlu da ilk yarıda istediklerini sahaya yansıttıklarını ifade ederek, ''Final paslarında biraz daha iyi olsaydık, skoru yakalayabilirdik. Yediğimiz gol bizi demarolize etti. 3-0 geriye düşmemize rağmen, çok iyi mücadele ederek, geri dönüş yaptık. 4. golü yemeseydik, 3. golü bulmak için her şeyi deneyecektik'' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz