Avcı, “İki perdeli bir maç oldu”

Galatasaray'a mağlubiyetini değerlendiren teknik direktörümüz Abdullah Avcı, “İki perdeli bir maç oynadık. İlk 15 dakikası ders çıkarılması gereken, ikinci yarısı içinse gelecek hafta için kazanç oldu.” dedi.

 

'Oyuna iyi başlayamadık. Evinde oynayan büyük takımlar genelde maçlara daha istekli ve saldırgan başlıyorlar. Takım yardımlaşmasını yapamadık. Böyle bir gol yedik, sonra da penaltı ile moralimiz bozuldu. Daha sonra soyunma odasında konuştuk; ‘biz kişilikli bir takımız ve bunu düzeltecek 45 dakika var önümüzde' diye konuştuk. Ben arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Var gücümüzle, skoru önemsemeden 45 dakika ne yapabileceğimize baktık. Ben herkesin sahaya terini akıttığını düşünüyorum, ama sonuçta olmadı' derken, Gökhan Süzen de
'Bugün öncelikle bir ilki gerçekleştirmek istiyorduk, maçtan önce de hazırlılarımız o yöndeydi. Hocamız da söyledi bize, maça iyi başlamalıydık. 2-3 haftadır maçlara iyi başlamayı bırakın, maçlara başlayamıyoruz. Kötü başladık, ilk 12 dakikada 2 gol yedik. Sonra oyunu dengeye getirdik ancak. 3. golü de yedik. İkinci yarıda 3-1'i bulduk; 3-2'yi de bulabilirdik. Bulsaydık Galatasaray son 10-15 dakikada zora düşebilirdi. 3-0 geride olmamıza rağmen ikinci yarıda bu şekilde iyi oynamak bize ışık oldu. Bursaspor maçımız var, o da zorlu maç. Kazanmak istiyoruz' şeklinde konuştu. Can Arat ise, 'Santraforun görevi gol atmaktır, baros da görevini yaptı. Maça iyi başlayamadık. Büyük takımlar kendi evlerinde maçın başında taraftarının da desteğiyle baskıyla oynuyor. 12 dakikada iki farklı geriye düştük. Üçüncü golü yemeseydik daha farklı olabilirdi. Yaptığımız hatalardan ders almalıyız. Sezon başı MHK'den hocalarımız geliyor bilgi veriyor. Sezon başında Oğuz hocamız; top vücudun herhangi bir yerinden ele geldiğinde el olmadığını söyledi. Bugün Rızvan'ın top dizine çarptıktan sonra eline değdi. Aynı pozisyon rakibe oldu ama vermekte tereddüt etti. Hocalarımız daha iyi biliyor gereken açıklamayı yapacaktır.' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz