Avcı, 'Hedefleri Olan Bir Takım Olacağız'

İstanbul Büyükşehir Belediyespor, 2009-2010 sezonunun hazırlıklarını, Kocaeli`nin Kartepe ilçesinde ilk etap kampıyla sürdürüyor. Teknik direktörümüz Abdullah Avcı, \"Özellikle Türkiye kupasında hedefleri olan, fizik kalitesi daha yüksek, mücadele eden, l

Yeni sezon öncesi kamp çalışmaları hakkında bilgi veren teknik direktörümüz Abdullah Avcı, Turkcell Süper Lig`de aynı yönetim ve teknik heyetle 3. yıla girdiklerini belirterek, 'Her sezon üstüne koyarak yolumuza devam ediyoruz.' dedi. Turkcell Süper Lig`de ilk sezonu 38 puanla 12. sırada, ikinci sezonu 42 puanla 9. sırada bitirdiklerini anımsatan Avcı, ``Her sene üzerine bir şeyler koymaya çalışan bir takımız. Bu sezon daha iyi bir takım olma yolunda kadromuza kattığımız oyuncular var. Geçen sene Sivasspor`da oynayan Tum, Kocaelispor`da önemli goller atan Taner Gülleri, altyapımızdan yetişen ve 16 Yaş Altı Milli Takımı`nda oynayan 16 yaşındaki Mahir Aydın`ı kadroya kattık. Transfer çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle Türkiye kupasında hedefleri olan, fizik kalitesi daha yüksek, mücadele eden, ligin yukarılarında yer alan bir takım olmak arzusundayız`` diye konuştu.
Takım kaptanımız Efe İnanç ise bu sene yeni oyuncularla kadronun daha da güçlü hale geldiğini, bu oyuncuların takıma alışmasıyla geçen seneye göre daha iyi bir derece elde edeceklerine inandığını söyledi.
Orta saha oyuncusu Serhat Gülpınar da kamp için geldikleri Kartepe`de arkadaşlık ortamının çok güzel olduğunu, bu sezon, takıma yeni katılan oyuncuların da katkısıyla geçen sezondaki sıkıntıları yaşamadan daha iyi sonuçlar elde etmeyi umduğunu dile getirdi.
Yeni transferimiz Taner Gülleri ise iyi futbol oynadığı sürece milli takıma çağrılacağını düşündüğünü belirterek, şunları kaydetti: ``İstanbul Büyükşehir Belediyespor`u, bana uygun olması dolayısıyla tercih ettim. Hocanın ve yönetimin kendime en uygun kulüp olduğunu düşünerek buraya geldim. İstanbul Büyükşehir Belediyespor mücadele eden, her sene bir öncekine göre daha iyi yerlere gelen bir takım. Turkcell Süper Lig`de bu sene hedefimiz ilk 6 takım arasına girmek, inşallah bunu da başaracağız. Çok iyi futbolcular ve teknik kadrodan oluşan takımımız bunu başaracak güçte.``
Gol krallığında bu sene de iddialı olduğunu ifade eden Gülleri, ``Bu sezon geçen sezona göre daha fazla gol atmak istiyorum. Kocaeli`de yaptığımız bu kampın benim için başka anlamları da var. Kocaelispor tesislerinin önünden geçerken çok duygulandım, elbette biz profesyonel futbolcularız ama hiçbir zaman Kocaeli`yi unutmayacağım`` diye konuştu.
Kartepe`de kondiyon ağırlıklı ilk etap kamp çalışmalarını 7 Temmuz`a kadar sürdürecek olan turuncu-lacivertli ekibimiz, ikinci etap çalışmalar için 9 Temmuz`da Hollanda`da kampa girecek.
 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz