Avcı, “Hakem Bülent Yıldırım'a hiç yakışmadı”

Spor Toto Süper Lig'de Trabzonspor'a mağlup olan turuncu-lacivertli ekibimizin Teknik Direktörü Abdullah Avcı, verilen penaltıya tepki gösterdi..

 

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, Trabzonspor seyircisine teşekkür ediyorum. Hem taraftar anlamında, hem takım anlamında en iyi takımlardan birisiyle oynadık. Soyunma odasında Trabzonspor, baskılı, çoşkulu oynayacak, hata yapmayın dedik. Ayağımızdaki topu kaptırarak golü yedik. Golden sonra oyunu dengeledik, 70. dakikaya kadar. Net pozisyonu da yakaladık. 70'de verilen bir penaltı var. Bunun değerlendirmesi yapılması lazım. Kulüp olarak hakem hakkında konuşmadık konuşmayacağız ama Bülent Yıldırım yakışmayacak bir penaltı verdi. Biz en son penaltıyı 2008-2009 sezonunda attık. Penaltıdan sonra oyun koptu. İyi konsantre olduk, iyi mücadele ettik penaltıya kadar. Penaltıdan sonrasını açıklamaya gerek yok. Şenol hoca sert oynayan takım olduğumuzu söyledi. Sert oynayan değil, futbol oynamaya çalışan bir ekibiz. Araya voleybol filesi mi koyalım? Trabzonspor'u seviyoruz. Hedefledikleri yola umarım emin adımlarla devam ederler. Onları tebrik ediyorum.
BASIN TOPLANTISI
Avcı, basın toplantısında ise ilk yarıda kaptırdıkları bir topla yenik duruma düştüklerini, daha sonra oyunu dengeleyip, beraberlik golünü bulduklarını söyledi.
İkinci yarıda yakaladıkları pozisyonları değerlendiremediklerini kaydeden Abdullah Avcı, şöyle konuştu: ''Maçın 70. dakikasına verilen penaltı, hakem Bülent Yıldırım'a hiç yakışmadı. Bize olsa verir miydi? Biz 2008-2009 sezonundan beri 56 maçtır penaltı atmıyoruz. Buna benzer penaltılar verilecekse sabahtan akşama kadar penaltı verilir. Hocamız 45 metreden verdi penaltıyı. Penaltıdan sonra modumuz düştü ve yenildik. Bu penaltılar, Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe'ye olsa nasıl olur? Veya bu takımlar bu kadar zaman penaltı atamasa ne olur?''
Avcı, Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş'in kendileri için ''Sert oynuyorlar'' şeklindeki görüşüne katılmadığını, her iki tarafın da fauller yaptığını söyledi.
Abdullah Avcı, kendisinin de Karadenizli olduğunu, Trabzonspor'u tebrik ettiğini sözlerine ekledi.
Cihan Haspolatlı ise, Trabzonspor'a 3-1 yenildikleri maçta hakemin çok ucuz bir penaltı verdiğini söyledi.Cihan, çok erken gol yediklerini belirterek, ''Ancak beraberliği sağladık. Sonra gol pozisyonlarımız vardı. İkinci golü yiyene kadar oyun dengede gidiyordu'' dedi.
Trabzonspor'un penaltıdan attığı golden sonra oyunu dengeleyemediklerini vurgulayan Cihan, ''Çok ucuz bir penaltı olduğunu söylüyorlar. Aynı pozisyon Trabzonspor ceza sahası içinde olsa hakem verir miydi? 3 haftadır kötü gidiyoruz. İlk yarının son maçını kazanmak istiyoruz'' diye konuştu.
Cihan, Şenol Güneş'in sert oynadıkları yönündeki eleştirisi için ise ''Sert bir maç oldu. Ama kasti tekmeler, art niyetli pozisyonlar hiç olmadı. Futbolun içinde olan sertlik vardı'' şeklinde konuştu.
Mahmut Tekdemir ise son 3 haftadır, bireysel hatalardan goller yiyerek yenildiklerini söyledi.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz