Avcı: ``Galibiyeti kaçırdık``

İnönü Stadı`nda 0-0 biten Beşiktaş-İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçının ardından konuşan Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı "Galibiyeti kaçıran taraftık" dedi.

Avcı, karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada çok iyi bir oyun ortaya koyduklarını ve çok gol kaçırdıklarını söylerken, iyi bir futbol izlettirdikleri için hem kendi oyuncularını hem de Beşiktaş`ı tebrik ettiğini söyledi. Abdullah Avcı "Futbolun gereklerini layıkıyla yapmaya çalıştık ve iyi bir oyun sergilediğimize inanıyorum. Golleri kaçıran ve galibiyeti kaçıran bizdik" diye konuştu. Teknik direktörümüz Abdullah Avcı basın toplantısında ise maçı kazanamadıklarını ama sonuçta futbolun kazandığını söyledi.

Oyunun 90 dakikalık bölümünde iyi oynayan ve oyun disiplininden kopmayan bir İstanbul Büyükşehir Belediyespor bulunduğunu kaydeden Avcı, ``Beşiktaş seyircisini ve futbol takımını kutluyorum. İyi oynadığımızı düşünüyorum. Maçı kazanamadık ama futbol kazandı diyorum`` dedi. Maçın son bölümünde sakatlanan İlyas`ın durumuna da değinen Avcı, ``İlyas`ın alnında 2 santimlik bir açık var ama çok önemli değil. Mehmet Yozgatlı ile çarpıştı. Mehmet maç sonu soyunma odasına geldi, bilerek yapılan bir şey yoktu`` diye konuştu. Beşiktaş karşısında iyi oynamalarının kendilerini ilerisi için umutlandırdığını ifade eden Avcı, ``İçerde ve dışarıda kazanma duygusu ile oynuyoruz. Dışarıda hep son dakikalarda kaybetmiştik. Beşiktaş karşısında iyi oynamak bizi ilerisi için umutlandırdı`` derken, Beşiktaş seyircisi için de, ``Kulüp olarak böyle ortamlara açız. Olimpiyat Stadı`nda oynuyoruz. Seyirciye ihtiyacımız var. Beşiktaş seyircisi hakikaten muhteşem. Liverpool maçında da böyleydiler. Çok keyifli oluyor böyle ortamda olmak. Bu atmosfer de futbolcularımızı motive ediyor`` yorumunu yaptı. Avcı, maçın ikinci yarısında Beşiktaş ceza alanı içinde meydana gelen pozisyon için de, ``Efe çekildiğini söyledi, penaltı olabilir. Ama ben hakemler hakkında konuşmuyorum, sadece Konyaspor maçında konuştum`` dedi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz