Avcı, “Çok farklı kazanabilirdik”

Beşiktaş galibiyetini değerlendiren Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, “Son vuruşları, final paslarını doğru yapabilsek 5-6 olurdu” dedi.

 Teknik direktörümüz Abdullah Avcı, rakiple ilgili analizleri yaptıklarını belirterek, ''Beşiktaş'ın oyuna arzulu başlayacağını biliyorduk. Pas bağlantılarını kesip, etkin oyuncularını oynatmamayı konuştuk. Ayrıca savunmanın arkasına atacağımız toplarla pozisyon aradık. Duran toptan golü bulduk. İkinci yarıda Beşiktaş'ın 10 kişi kalması sonrası orta sahadan attığımız toplarla çok önemli pozisyonlar yakaladık. Final paslarını ve gol tercihlerini yanlış yaptığımız 6-7 pozisyonumuz oldu. Maç berabere bitseydi üzülürdük. İskender'in inanılmaz vuruşu galibiyeti getirdi'' diye konuştu. 

Beşiktaş'ın yetenekli oyuncuları olduğunu kaydeden tecrübeli teknik adam, ''Bazı yorumlar insanları yanlış yönlendiriyor. Bireysel anlamda yetenekli oyuncuların olması yetmez. Takım olmak önemli. Takımın parçaları gerekenleri yerine getirdiğinde takım oluyorsunuz. Beşiktaş önemli takım, ülkemizi de Avrupa'da temsil ediyor'' dedi.
Takım kaptanımız Ekrem Ekşioğlu ise 90 dakika boyunca karşısında mücadele ettiği Quaresma'nın çok iyi bir oyuncu olduğunu söyledi. Ekrem, Quaresma'nın tutulması zor bir oyuncu olduğunu belirterek, ''Oyun kuralları çerçevesinde tutmaya çalıştım. İyi bir oyuncu'' dedi. Takımımızın ilk golünü atan Vinicius ise son derece kolay bir gol attığını kaydederek, ''Kaleci boşa çıktıktan sonra top önümde kaldı ve kaleye gönderdim. Fırsatları değerlendirdik ve kazandık, mutluyuz'' şeklinde konuştuSon dakikada müthiş bir gole imza atan İskender de, ''Köşeyi görünce vurdum ve güzel bir gol oldu. İlk yarı iyi mücadele ettik. Kırmızı karttan sonra oyun tamamen bizim kontrolümüze geçti'' ifadelerini kullandı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz