Avcı, "4-0 maçın karşılığı değil"

Teknik direktörümüz Abdullah Avcı karşılaşmanın ilk 75 dakikasında oyunu zorlayan ve dengeli bir mücadele ortaya koyduklarını söylerken karşılaşmadaki oyunlarının 4-0`ı hak edecek bir oyun olmadığını söyledi.

Trabzonspor müsabakasını değerlendiren teknik direktörümüz Abdullah Avcı, maçı 3 etaplı olarak değerlendirmek gerektiğini belirterek, ``İlk yarı 4-5 pozisyon bulan ve rakibine az pozisyon veren bir İstanbul Büyükşehir Belediyespor vardı. Oyunu dengede götüren bir ekiptik. Trabzonspor gibi etkili ayakları olan takımlara karşı bulduğunuz pozisyonları değerlendiremezseniz, rakibiniz atar. 4-0`lık skorun bu oyunun karşılığı olmadığını düşünüyorum. Ama 4-0 mağlup olduk`` dedi.
Avcı, 75 dakika boyunca oyunu dengede götürdüklerini ifade ederek, şunları söyledi:
``Sonraki oyunumuzdan dolayı üzgünüz. Oyun disiplininden koptuk. İbrahim Akın ve Erman buldukları pozisyonları değerlendirse belki de oyun bizim lehimize dönebilirdi. İbrahim Akın bizim için önemli oyuncu ama onu tamamlayan futbolcular var. 75 dakika itibariyle iyi oynadık. Ondan sonra iyi oynamadık. Trabzonspor`dan daha fazla pozisyona girdik, daha az pozisyon verdik.``
Teknik direktör Avcı, takımın iyilerinden Tjikuzu`yu oyundan alması konusundaki soruyu ise ``1-0 gerideyken hücuma dönük hamleler yapmamız gerekiyordu. Ancak bu değişiklik karşılığını vermedi`` diye yanıtladı.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz