Avantaj Belediye'de: 3-0

Avrupa Challenge Kupası ilk maçında Sloven rakibi Calcit'i set vermeden geçen İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz rövanş öncesi büyük avantaj yakaladı. Karşılaşmanın rövanşı 23 Kasım'da Slovenya'da oynanacak

Erkek Voleybol Takımımız Avrupa Challenge Kupası'nda ilk tur maçında, Slovenya temsilcisi Calcit'i 3-0 mağlup ederek tur için avantaj yakaladı. Karşılaşmanın ilk setine iyi başlayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz olurken toparlanan Calcit ilk teknik molaya 8-7 önde girdi. İkinci teknik molayı 16-14 geride geçen Belediyesporumuz büyük çekişmeye sahne olan seti 29-27 kazanarak maçta 1-0 öne geçti.
İkinci sette özellikle Muhammet'in katkısı daha iyi bir oyun ortaya koyarak başlayan turuncu-lavivertçli ekibimiz ilk teknik molaya 8-4, ikinci teknik molaya da 16-12 galip girdi. Oyun sonuna kadar avantajını koruyan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz seti 25-20 alarak maçta 2-0 öne geçti.
Etkili oyununu üçüncü sette de sürdüren Erkek Voleybol Takımımız ilk teknik molayı 8-4 galip kapatırken ikinci teknik molayı da Ulaş'ın servisten üst üste aldığı sayılarla 16-9 önde tamamladı. Oyundan düşen Slovenya temsilcisi basit hatalar yapmaya başlayınca Belediyesporumuz seti 25- 15 maçı da 3-0 kazandı.
Slovenya'daki maç için büyük avantaj yakalayan İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz bu karşılaşmanın rövanşını 23 Kasım günü oynayacak.
 
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ-CALCIT : 3-0

SALON: Haldun Alagaş
HAKEMLER: Evgeny Makshanov (RUS), Stephane Takaichvili (GEO)
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: Erhan, Ulaş, Olli Kunnari, Hakan Fertelli, Todor, Mikko, Barış (L), Muhammet, Yankı
CALCİT KAMNİK:  Gregor, Pokersnik, Smitran, Dusharme, Planinic, Micic, Polancec (L), Novljan, Susec, Pucelj 
SETLER:: 29-27, 25-20, 25-15
SÜRE: 76 dakika (31-25-20)

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz