Atatürk Kosusu`na Belediye Damgasi..

Ankara`da yapilan Büyük Atatürk Kosusu`nu erkeklerde Halil Akkas, bayanlarda ise Binnaz Uslu kazanirken, kulübümüz atletizm takim genel klasmanda 1. oldu. Sporcularimizdan Abdülkadir Türk ise yarislari 2. sirada tamamladi.

Büyük Önder Atatürk`ün Ankara`ya gelişinin 86. yıldönümü nedeniyle 70.`si düzenlenen koşu, Atatürk`ün Ankara`yı ilk gördüğü yer olan Dikmen Keklikpınarı`nda Spordan Sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin`in verdiği startla başladı.
10 bin 800 metrelik parkurda 22`si bayan, toplam 196 atlet mücadele etti. Yarışta, 2`si bayan olmak üzere 8 de yabancı sporcu yer aldı.
Erkeklerde, geçen yıl da birinci olan ve koşuya ferdi olarak katılan Halil Akkaş 30.18`lik derecesiyle yine birincilik kürsüsüne çıkarken, ikinci sırayı kulübümüz sporcularından Abdülkadir Türk 30.40`lık derecesiyle ve üçüncülüğü de Moldovalı Musinschi Iaroslav 31.02`lik derecesiyle elde etti. Erkeklerde diğer sporcularımızdan Abdurrahman Kara 5., Ahmet Yavuz 8. ve Şükrü Onat ise 10. olurken, Atletizm takımımız genel klasmanda ise takım halinde 1. oldu.
Bayanlarda ise birinciliği ENKA Spor Kulübü`nden Binnaz Uslu 34.29`luk derecesiyle kazanırken, Türkan Erişmiş 34.51`lik derecesiyle ikinci ve Ukraynalı atlet Olesya Dubovik de 35.56`lık derecesiyle üçüncü oldu.


Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz