Asrın Güreşçisi` Vekil Sporcu Oldu!

Sivas`tan milletvekili seçilen ``Asrın Güreşçisi`` lakaplı dünya ve olimpiyat şampiyonu kulübümüzün milli sporcusu Hamza Yerlikaya, milletvekili olarak katılacağı olimpiyat oyunlarında son kez mindere çıktıktan sonra güreşi bırakmayı hedeflediğini söyledi

22 Temmuz`da yapılan milletvekili genel seçimlerinde AK Parti 2. sıradan Sivas milletvekili seçilen kulübümüz sporcularından Hamza Yerlikaya, kendisini destekleyen herkese teşekkür ettiğini söyledi. İstanbul Büyükşehir Belediyespor camiası olarak sporcumuzu kutluyor ve kendisine her iki kulvarda da (Spor-Siyaset) başarılar diliyoruz.
Halkın teveccühüne yapacakları hizmetlerle layık olmaya çalışacaklarını anlatan Yerlikaya, Sivas`ı ve Türkiye`yi en ileri noktalara taşımak için mücadele vereceğini bildirdi.
Amacının siyaset yapmak değil, hizmet etmek olduğunu bildiren Yerlikaya, ``Topluma ne kadar çok faydalı olabilirsek, ne kadar çok destek olabilirsek, bu bizim için kardır. Bizim avantajlarımızdan en önemlisi başbakanımızın spora, sporcuya ve gençliğe çok fazla önem vermesidir`` diye konuştu.
Şu anda boynunda bir sakatlığının bulunduğunu ve ameliyat olduğunu ifade eden Hamza Yerlikaya, ``Bu süreçte sağlığım müsaade ederse, seve seve bir vekil sıfatıyla ülkemi son bir kez olimpiyatlarda layıkıyla temsil etmeyi düşünüyorum`` dedi. Yerlikaya, sakatlık durumunun ağustos ayında çekilecek tomografinin sonucunda belirleneceğini ifade etti.
Miletvekili olarak olimpiyatlardaki hedefinin sorulması üzerine Yerlikaya, şunları kaydetti: ``Benim hedefim hiçbir zaman ikincilik, üçüncülük veya başarısızlık olmadı. Hani bazı zihniyetler vardır, `önemli olan katılmaktı` diye. Benim hiçbir zaman böyle bir zihniyetim olmadı. Ben her zaman üste, yukarıya oynamışımdır. Her yerde hedefim, mücadelemi her zaman en iyi şekilde yapabilmek, en iyi şekilde temsil etmek, en iyi yerde olmak, Türk milletinin yüzünü ak çıkartmak, Türk bayrağını her bayrağın üstünde en üst seviyeye çıkartmak, İstiklal Marşı`nı herkesten önce okutmaktı. Bugüne kadar da sayısız defa bunda başarılı olduğum inancındayım.``
Güreşin kendisini `Hamza Yerlikaya` yapan branş olduğunu ifade eden Yerlikaya, ``Benim tabi ki sevdiğim, inandığım ve sonuna kadar desteklediğim branştır. Ancak biz bütün branşların meclisteki sesi olmak için çalışacağız. Hiçbirini ayırmadan`` dedi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz