Aslan Atem Avrupa 3.'sü.

Letonya'da sona eren Büyükler Avrupa Şampiyonası'nda 80 kiloda mücadele veren Güreşçimiz Aslan Atem Rus Ramazan Abacharaev'ı 2-1 mağlup ederek Avrupa 3.'sü oldu. Şampiyonada sporcularımızdan Soner Demirtaş Avrupa Şampiyonu, Cenk İldem ise Avrupa 3.'sü olmuştu.

Avrupa Güreş Şampiyonası'nın son gününde, grekoromen stil 80 kiloda mindere çıkan sporcumuz Aslan Atem, bronz madalyanın sahibi oldu.

Letonya'nın başkenti Riga'da düzenlenen şampiyonada Milli sporcumuz, Rus Ramazan Abacharaev ile mücadele etti. Rakibi önünde üstün bir oyun çıkaran Aslan, minderden 2-1 galip ayrıldı ve Türkiye'ye bronz madalya kazandırdı.

Şampiyonada daha önce Grekoromen stil 98 kiloda mücadele veren Güreşçimiz Cenk İldem Bronz madalya maçında Ukrayna'lı Dimitriy Timchenko'yu teknik üstünlükle mağlup ederek Avrupa 3.'sü olmuştu.

Serbest Stil 74 kiloda mücadele veren Güreşçimiz Soner Demirtaş ise Rus'u 7-0, Ermeni'yi 12-1, Polonyalı rakibini ise 10-0 teknik üstünlükle saf dışı bırakarak adını finale yazdırmış, finalde de Azeri rakibini 2-1 yenerek Avrupa Şampiyonluğuna uzanmıştı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz