Arslan, “Süper Lig'i hedefliyoruz”

Yeni sezon hazırlıklarına Langa Tesisleri'nde başlayan turuncu-lacivertli ekibimizin Teknik Direktörü Cihat Arslan, “İyi bir kadro kurduk. Tesislerimiz ve olanaklarımız mevcut. Favori başladığımız ligde Süper Lig'i hedefliyoruz.” dedi.

 PTT 1.Lig hazırlılarını sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuzun teknik direktörü Cihat Arslan, yeni sezon hedefleri ve transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. Geçen sezon acı bir tablo yaşayarak PTT 1. Lig'ine düştüklerini belirten Arslan, 'Kimsenin beklemediği, kulübünde hak etmediği bir tabloyla karşı karşıya kalındı. İyi bir kadromuz var, tesislerimiz ve olanaklarımız mevcut. Geçen yıl kötü geçen sezonun ardından bu sene farklı bir ligde mücadele edeceğiz. Bu farklı liginde favorisiyiz. Favori başladığımız ligde de süper ligi hedefliyoruz. İyi bir kadro kurduk. Takviyelerimiz devam edecek. Takviyelerde gelince konumumuzu daha iyi yerlere taşıyacağız.' diyerek konuştu.

Bir alt lige düşen takımlarda görülen uyum sorunu için ise tecrübeli teknik adam Cihat Arslan, 'Uyum sorunu muhakkak yaşanacaktır. PTT 1. lig mücadelenin olduğu değişik bir lig. Gerekli çalışmaları yaptık. Senelerdir bu ligdeyim ve adaptasyon sorunu olabilir ama bunu aşacağız.' dedi.

'Son günlerde UEFA'nın almış olduğu kararlar Türk futbolu adına ne derece zarar verir?' sorusuna ise Arslan, 'En az hasarla atlatırız inşallah. Daha önceki süreçlerde de insanlar tribünleri doldurmamış ve boşluklar olmuştu. Tabii Türk futbolu uzun yıllardır sıkıntılı günlerden geçiyor. Belki de bu işin son noktası bu oldu. Futbol adına daha fazla doğru şeylerin yapılması ve kulüpler olarak, hocalar olarak, oyuncular olarak daha fazla dertlenmemiz gerekiyor Türk futbolunu daha önemli yerlere nasıl getirebiliriz diye. Ama ben inanıyorum ki bunu en az hasarla atlatacağız.' diye cevap verdi. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz