Arslan, "Süper Lig'de kalcı olmak istiyoruz"

PTT 1. Lig'de sezonun bitmesine iki hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek Spor Toto Süper Lig'e yükselen turuncu-lacivertli ekibimizin teknik direktörü Cihat Arslan, "Süper Lig'de kalıcı olmak ve ses getirmek istiyoruz" dedi.

 Teknik direktörümüz Cihat Arslan, bir sezon aradan sonra tekrar Süper Lig'e yükselmelerinin büyük bir başarı olduğunu belirterek, 'Süper Lig'de kalıcı olmak ve ses getirmek istiyoruz. Süper Lig'e çıktık diye bizim için her şey bitmedi. İnsanda hedef varsa yaşar, kulüpte hedef varsa büyür. Bizim de önemli hedeflerimiz var' diye konuştu.t Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediyespor yönetiminin şampiyonlukta çok büyük paya sahip olduğunun altını çizerek, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Göreve gelirken yönetim kuruluyla bir hedef üzerinde anlaştık. Onların hedefi zaten yüksekti. Biz de hedefi olan bir kulüp planlıyorduk. Kader ikimizi bir araya getirdi. Önce takıma katkı sağlayabilecek değerli oyuncuları korumaya çalıştık. Bunun yanında önemli oyuncuları kadromuza kattık. O şekilde iyi bir harman yapmaya çalıştık. Lige adaptasyonumuz kolay olmadı. 6 sezon aradan sonra yabancı olduğumuz bir ligde mücadele ettik. Zaman zaman sorunlar yaşasak da bir aile havası içinde bunları çözdük. Bunun neticesinde de başarı geldi. Bizim için zor olan bir süreci başarıyla tamamladık.'

'Atatürk Olimpiyat Stadı'nda maç oynamak zor'
Arslan, ev sahibi oldukları Atatürk Olimpiyat Stadı'nda maç oynamanın çok zor olduğunu dile getirerek, 'Stadımızın olmaması büyük bir handikap. Atatürk Olimpiyat Stadı bizim için çok zordu. Deplasman karnemizin bu kadar iyi olmasının sebebi güzel zeminlerde taraftara karşı oynamaktır. O özlemimiz hep var bizim. inşallah bu da gelecek sezon çözülecek ve yeni stadımıza geçeceğiz' ifadelerini kullandı.

PTT 1. Lig'de mücadele ve fizik gücünün çok üst düzeyde olduğunu belirten Arslan, 'Yetenekler belki biraz daha düşük ama mücadele inanılmaz zor. Oynayan takımların büyük bölümü şehir takımları. Kökü çok sağlam takımlar. Oralarda savaşabilmek de kolay değil. Bu sene çok daha zor bir lig oynandı. Yukarıda hala üç takım doğrudan Süper Lig'e çıkma mücadelesi veriyor. Play-off için de büyük çekişme var' şeklinde devam etti.

'Uzun yıllar Türk futboluna hizmet etmek istiyorum'
Arslan, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile kazandığı şampiyonluğun kariyer olarak kendisine önemli katkı sağladığını anlatarak, sözlerini şöyle tamamladı: 'Futbol adına doğru kulüplerde iyi işler yapmayı planlıyorum. Türk futboluna bizim de verebileceğimiz bir şeyler olduğunu göstermek istiyoruz. Bu benim açımdan iyi bir fırsattı, Allah'a şükür bunu iyi kullandım. Hem takım bizi bir yere taşıdı hem de biz takımı bir yere taşıdık. Şampiyon olduk ama bu yetmiyor. Şampiyonluk, kariyer olarak bana önemli katkı sağladı ama bununla yetinmeyip üstüne koymayı düşünüyorum. Allah nasip ederse uzun yıllar Türk futboluna hizmet etmek istiyorum.'

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz