Arslan, “Ruhen Şanlıurfa maçında kalmışız”

Adanaspor mağlubiyetini değerlendiren teknik direktörümüz Cihat Arslan, “Biz bedenen gelmişiz, ama ruhen hala Şanlurfa maçında kalmışız. Bunun faturasını acı ödedik. Adanaspor'u tebrik etmekten başka çok fazla söylenecek bir şey yok.” dedi.

 Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında adığı galibiyetten dolayı Adanaspor'u tebrik eden Teknik Direktörümüz Cihat Arslan, iyi maç yöneten hakemlerin de övgüyü hak ettiklerini belirtti. Mağlup olmalarına rağmen hakemlerden memnun kaldığını ifade eden Arslan, 'Yenilen takım olarak bunu söylememiz önemli. Çok iyi bir maç yönettiler, tebrik ediyorum.' şeklinde konuştu.
 
Adanaspor'un kendilerine saygı duyarak ve çekinerek maça başladığını dile getiren Cihat Arslan, şunları söyledi: 'İki durağan top ve Edin'in şutuyla biraz rakip tarafına gittik. Kademede çok kötü bir hata ile kaleci defans uyumsuzluğu ile durum 1-0 olunca, Adanaspor'un kazanabiliriz inancı gelmeye başladı. Bizde üç gün önce Şanlıurfa'ya karşı çok iyi bir maç oynamıştık. 45 dakikada 12 gol pozisyonumuz vardı. Ben diyorum ki; biz bedenen gelmişiz, ama ruhen hala Şanlurfa maçında kalmışız. Faturasını acı ödedik. Tabi ki iyi bir kadromuz var. Fakat sahada mücadeleyi de en az o kadar iyi yapmak gerekiyor. Adanaspor'u tebrik etmekten başka çok fazla söylenecek bir şey yok.'
Bekledikleri bir rakiple karşılaştıklarını ancak takımını bu şekilde beklemediğini vurgulayan Arslan, 'Biz sahada biraz kavga edemedik. Adanaspor, kapasitesini daha iyi kullandı. Golden sonra psikolojik üstünlüğü ele geçirdi. Psikolojik olarak da o kavgaya giremedik. Adanaspor bize daha iyi hazırlanmış.' diye konuştu.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz