Arslan, "Kim hak ediyorsa o şampiyon olsun"

Teknik direktörümüz Cihat Arslan, PTT 1. Lig'in 28. haftasında yarın kendi sahamızda oynayacağımız Manisaspor maçını kazanmaları durumunda, fikstür avantajını ele geçireceklerini söyledi.

 Manisaspor ile zorlu bir müsabaka oynayacak olan turuncu-lacivertli ekibimizin teknik direktörü Cihat Arslan, geçen hafta Karşıyaka karşısında hakem hatalarına rağmen önemli bir galibiyet aldıklarını belirterek, 'Bu hafta da Manisaspor gibi çok önemli bir rakiple, önemli bir maç yapacağız. Kırılma haftalarına geldik. Bu maçı kazandığımızda fikstür avantajı artık bize geçiyor. Garantisi yok ama önemli bir avantajımız olduğunu düşünüyorum. Onun için Manisaspor maçını bekliyorum' diye konuştu.

Kulüp ve kadro yapısı olarak şampiyon olma potansiyeline sahip olduklarını anlatan Arslan, 'Rakiplerimiz birbirleriyle oynarken, biz nispeten kolay takımlarla karşılaşacağız. Burada bir avantaj elde edebiliriz. Sonuçta mutlaka biri veya ikisi kaybedebilir. Ancak bu noktada çok fazla rakiplere de bakmamamız gerekiyor. Kulüp yapımızı, kadro kalitemizi ve gücümüzü ortaya koyduğumuzda, şampiyon olabilecek bir potansiyelimiz var' ifadelerini kullandı.

'Hakem hatalarına üzülüyorum'

Geçen hafta deplasmanda oynadıkları Karşıyaka maçında bariz hakem hataları olduğunu savunan Arslan, maçların ortada yönetilmesi gerektiğini söyledi. Arslan, hakemlerin hata yapmak istemediğini ancak daha dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: 'Hakem hatalarına üzülüyorum. Böyle olmaması lazım. Bize çalınsın diye bir derdimiz yok. Maçlar ortada yönetilsin. Kimsenin zihninin arkasında farklı düşünceler olmasın. Kim hak ediyorsa o şampiyon olsun, kümede kalsın veya play-off'a gitsin. Belirleyici, hakem hataları değil, takım kadroları ve kaliteleri olsun. Hakemler de hata yapmak istemiyor ama sahaya bakan 8 göz var. Hatalar daha az olabilir. Herkes için doğru düdük çalınsın.'

Ligde hem şampiyonluk hem de ligde kalma için çetin mücadelelerin yaşandığını dile getiren Cihat Arslan, 'Lig yeniden başladı. Bilhassa ilk 2 ve ilk 6 için çetin mücadeleler veriliyor. Ligde kalma mücadelesi de çok çekişmeli oluyor. Son dönemecin çok zor geçeceğine inanıyorum. Karşıyaka maçı da bize bunu gösterdi. Her takımın işi çok zor. Herkese başarı diliyorum' diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz