Arslan, “Hedeflediğimiz Süper Lig'e yükseldik”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ni farklı mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan turuncu-lacivertli ekibimizin teknik direktörü Cihat Arslan maç öncesinde önemli bir süreç yaşadıklarını ve hedeflenen mutlu sona ulaştıklarını söyledi.

Gaziantep ekibinin her zaman bu ligde şampiyonluğa oynayan takımlar için risk oluşturduğunu belirten Arslan, maçta her iki takım için de tempoyu düşüren sıcak havanın kendilerinin işine yaradığını dile getirdi. Maçta ekstra özellikleri olan oyuncuların öne çıkmasıyla farklı bir galibiyet aldıklarını ifade eden Arslan, şöyle devam etti:'Kuruluş gayesi şampiyonluk olan bir takımdık. Bu da bizim üzerimizde büyük bir yüktü. Büyük bir baskıydı. Sürpriz bir takım değildik. Sezon başı şampiyonluk için kurulduğumuzdan hem teknik heyet ,hem oyuncu olarak çok fazla baskı var üstünüzde. Bunu da zaman zaman hissettik ancak sonunu mutlu getirdiğimiz için şükürler olsun.' Ligin çekişmeli geçtiğine işaret eden Arslan, tüm takımların oyuncu ve teknik heyetini kutladı.

Bir gazetecinin, 'Boz Baykuşlar isimli taraftar grubunun, bu sezon şampiyonluk maçı da dahil ilgi göstermemesini nasıl değerlendiriyorsunuz' sorusuna Arslan, adından söz ettiren elit ve üniversiteli taraftar grubunun belki de alt lige düşmeleri nedeniyle kırılganlık yaşadıklarını düşündüğünü, ama bunu aşacaklarını dile getirdi. 'Gelecek sezon görev yapacak mısınız' sorusuna ise Arslan, 'Teknik heyet olarak bizim arzumuz, isteğimiz ondan yana ama tabi bu konuşulur. Yönetim kurulunun takdiri ama Allah'ın izniyle bir sorun olacağını zannetmiyorum' şeklinde cevap verdi.

Futbolculardan Murat Akın da zor bir maç olacağını bildiklerini belirterek, kendi işlerini kendileri gördükleri için çok mutlu olduklarını ifade etti. Akın, 'Önümüzdeki iki hafta da kazanıp ligi öyle bitirmek istiyoruz' dedi.

Cenk Şahin ise güzel bir avantaj yakaladıklarını, Gaziantep'te şampiyonluğa ulaştıklarını söyledi. Çok emek sarf ettikleri bir sezon yaşadıklarını vurgulayan Şahin, 'Zorluklardan gelerek güzel bir galibiyetle şampiyonluğa ulaştık. İnşallah hayırlı olur' diye konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz