Arslan, “Hak ettiğimiz 3 puanı alamadık”

PTT 1. Lig'in lideri Ankaraspor'la golsüz berabere kalan turuncu-lacivertli ekibimizin teknik direktörü Cihat Arslan, “Güçlü rakibimiz karşısında kazanamadık belki; ama son saniye penaltısıyla 3 puanı almayı hak etmiştik.ama olmadı” dedi.

 Müsabakanın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktörümüz Cihat Arslan, 'Puan durumana baktığımızda belki de haftanın en önemli karşılaşmasıydı. İyi bir ekibe karşı oynadık. Ankaraspor bu ligin iyi organize olmuş ekiplerinden bir tanesi. Maçın genelinde onların pas trafiğini kestik. Önde basarak istediğimiz önde baskılı oyunu gerçekleştirebildik. Bugün takımım kazanamadı belki; ama son saniye penaltısıyla 3 puanı almayı hak etmiştik. Ben oyun olarak ekibimi beğendim. Bizden sonraki ligin en iyi ekibine karşı bu kadar iyi oynayabilmemiz bize önemli moral verdi.' şeklinde konuştu.

'Tabii ki futbol bu son saniyede kazanırsınız kaybedersiniz ama bu ligi oynayabilmek bu mücadeleyi gösterebilmek önemli.' diyen Cihat Arslan, sözlerini şöyle tamamladı: 'Oyuncularımı ve Ankarasporlu kardeşlerimi de tebrik ediyorum. İki favori takım ilk maçta olduğu gibi yine berabere kaldı. Yarış devam ediyor. Biz Allah nasip ederse bu son saniye üzüntüsünü unutup şampiyonluk yolunda önemli maçlarımızı kazanıp Süper Lig'e çıkmayı hedefliyoruz. İnşallah ona kavuşacağımıza da inanıyorum.'
Futbolcularımızdan Alaattin ise takım arkadaşlarını tebrik ederek, 'İnanılmaz mücadele ortaya koyduk. Ankaraspor ligin en iyi takımlarından bir tanesi; ama biz istediğimiz zaman onlardan daha iyi oynayabildiğimizi gösterdik. Olmadı yapacak bir şey yok. Bundan sonra galibiyet serisine başlayıp şampiyon olmak istiyoruz. Bunu da hak ettiğimizi düşünüyorum.' ifadelerini kullandı.
Karşılaşmanın hakemi Tolga Özkalfa'nın futbolculara yaklaşımını eleştiren Alaattin, Özkalfa'nın kötü bir maç yönettiğini ve futbolucları azarladığını söyledi.
Gençer de iki takımın da çok iyi mücadele ettiğini dile getirerek, 'Lig sonunda ipi göğüsleyip Süper Lig'e çıkacağımıza inanıyorum.' dedi.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz