Arslan, “Ders almamız gereken bir maç”

Samsunspor mağlubiyetini değerlendiren teknik direktörümüz Cihat Arslan, “Şampiyonluğa oynayan bir takım olarak daha olgun bir oyun ortaya koymamız gerekiyordu. Gereksiz panik yaparak sahadan hiç istemediğimiz bir sonuçla ayrıldık”

 Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynanan maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktörümüz Cihat Arslan, iki takım açısında da zorlu bir müsabaka olduğunu belirterek, 'Samsunspor'un ilk yarıdaki Mersin maçı kırılmasaydı, takım olarak çok daha farklı bir noktada olabilirlerdi. Bugün de iyi mücadele ettiler. Çok motive olmuşlar. Zeminin kötü olması bizim açımızdan kötü olsa da Samsunspor bundan karlı çıktı. Savaşarak oynadılar. Bizden daha diri ve ayakta kaldılar. Tebrik ediyorum' dedi.

Arslan, şampiyonluğa oynayan takımların daha olgun bir oyun ortaya koyması gerektiğine değinerek, 'Oyun kontrolü olmasa da bilinç anlamında daha kontrollü oynamanız gerekiyor. Fazla panik yaptık. Bir şeyi istemek iyidir ama onun bir dozu vardır. Onun biraz ötesi paniktir ve panikte iyi bir şey değildir. Biz fazladan panik yaptık. Samsunspor'u tekrar tebrik ediyorum' diye konuştu.

Maç içerisindeki hakem kararların tartışılabileceğini ifade eden Cihat Arslan, 'Kutluhan hocayla bu bizim ikinci travmamız ve yine tartışacağız ama tabi ki bu yarış daha yeni başlıyor. İlk yarı yeterli puanımızı almıştık. İkinci yarıda alıp şampiyon olacağımıza inanıyorum. Ancak bugün ki maçta hem teknik direktör hem de oyuncular olarak bizim de ders almamız gereken bol miktarda malzeme var' şeklinde konuştu.

Tecrübeli futbolcumuz Orhan Taşdelen ise, oyun içerisindeki mücadelelerinden dolayı arkadaşlarını tebrik ettiğini belirterek, şöyle devam etti: 'Her ne kadar dışarıdan zemin güzel gözükse de içerisi çok iyi değildi. Zemin biraz bizi zorladı. Ancak bizi daha çok etkileyen hakem hataları oldu. Verilmesi gereken kararları vermeyince sonuç bu duruma geldi. Hakemlerin biraz daha dikkatli olmasını istiyoruz. Çünkü hedef takımlar biraz geriye çekilmek isteniyor. O yüzden biraz daha dikkatli olurlarsa iyi olur.'

Futbolcumuz Veysel Aksu da şampiyonluk yolunda böyle bir yara aldıkları için üzgün olduklarını ifade ederek, 'Samsunspor'un neler yapabileceğini biliyorduk. Kapanıp kontra atakla gelmek isteyeceklerdi ve öyle de oldu. Teknik kapasitesi yüksek oyunculardan kurulu olduğumuz için istediğimiz oyunu sergileyemedik. Zemin bizi biraz zorladı. Takımda ikinci yarı bir panik havası oluştu. Şampiyonluk yolunda bizim gibi tecrübeli bir takımın bunu yapmaması lazım. Ama şampiyonluk yolunda böyle şeyler olacak. Şampiyonluklar kolay kolay gelmiyor. Bu mağlubiyeti hemen unutup önümüzdeki hafta ki Buca maçını kazanıp yolumuza emin adımlarla devam etmek istiyoruz' dedi.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz