Altın adam yurda döndü.

Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası'nda, grekoromen stil 74 kiloda altın madalya kazanan milli sporcumuz Selçuk Çebi yurda döndü.

 

Takımı kafilesiyle birlikte, Moskova'dan İstanbul'a geldi. Şampiyon güreşçi Çebi'yi eşi Kübra, 1 yaşındaki oğlu Yusuf ve kulübü İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu güreşçiler ve yöneticiler çiçekler, Türk bayrakları ve alkışlarla karşıladı.
Şampiyonluk madalyasını oğlu Yusuf'un boynuna takan Selçuk Çebi, burada yaptığı açıklamada, geçen yıl da Dünya şampiyonu olduğunu, bu yıl aynı başarıyı tekrarladığını dile getirerek, ''1962'de Toledo'da ve 1963'te Helsinki'de Dünya şampiyonu olan Tevfik Kış'tan 47 yıl sonra, üst üste iki Dünya şampiyonluğu kazanan ikinci güreşçi olduğumu öğrendim. Güreş Federasyonuna, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü yöneticilerine teşekkür ederim. Her zaman bize destek oldular. Bu madalyayı ülkemize çifte bayram hediyesi olarak hediye ediyorum'' dedi.
Çebi, Türkiye'nin son günlerde milli takımlar bazında gerek futbol, gerekse basketbolda önemli başarılara imzasını attığını belirterek, ''İnşallah hep böyle gideriz ve ülkemizin adını hep yukarılara taşırız. Bundan sonra hedefim, 2011'de İstanbul'da yapılacak şampiyonada üçüncü kez Dünya şampiyonu olmak ve olimpiyat vizesi almak. Ondan sonra da sırada 2012 Londra Olimpiyatları var. 2011'de İstanbul'da ev sahibi olduğumuz şampiyona için çok çalışmamız gerekiyor. İki sene üst üste Dünya şampiyonu olarak duble şampiyon oldum. Allah nasip ederse futbol tabiriyle İstanbul'da 'hat trick' yapmayı düşünüyorum'' şeklinde konuştu.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz