Alkışlar Mehmet Yağmur için

İstanbul BBSK Basketbol Takımımızda forma giyen başarılı oyuncumuz Mehmet Yağmur; bir kez daha minik öğrencilerin kalplerini ısıttı.

İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un başarılı oyun kurucusu Mehmet Yağmur sahadaki güzel hareketlerine sosyal hayatında da devam ediyor.

 

Daha önce çeşitli okullara spor malzemesi yardımı yapan milli oyuncumuz yine kalpleri ısıttı.

 

Mehmet Yağmur, bu kez Ordu'nun Çaybaşı ilçesine bağlı İlküvez Köyü İlkokulu'na dokuz adet okul sırası bağışlayarak hem minik öğrencileri sevindirdi hem de okulun donanımına katkıda bulundu.

 

Eylül ayında sosyal medya üzerinden bir yardım isteği mesajı alan yıldız oyuncumuz; hemen harekete geçti. Mehmet Yağmur, okul malzemeleri satan firmaya sipariş verdiği sıralar ekim ayının ikinci haftasında İlküvez İlkokulu'na teslim edildi. 

 

Başarılı oyuncumuz konuyla ilgili; 'İlkokulun sınıf öğretmeni Tolga Küntüşlü yolladığı mesajda okulun ve bulunduğu bölgenin sosyoekonomik düzeyinin çok düşük olduğunu anlatıyordu. Yeni nesil sıralarla 14 öğrencilik sınıfını daha güzel hale getirmek için de benden yardım istiyordu.' dedi.

 

Mehmet Yağmur duygularını ise; 'Doğrusu teslimattan sonra o çocukların mutluluğunu görmek gözlerimi yaşarttı' şeklinde ifade etti.

 

Çok sıkı basketbol takipçisi olduğuna değinen sınıf öğretmeni Tolga Küntüşlü de yardım için Mehmet Yağmur'a ulaşma sebebini anlatarak; 'Kendisi Galatasaray'da oynarken ikiz çocukları dünyaya gelmişti. Ama o hayatının en mutlu gününde sırf takım arkadaşlarını yalnız bırakmamak için maça çıkmıştı. Ve bu olay üzerine ‘takımı için her şeyi bırakıp maça çıkan bir adam geleceğin mimarı 6-7 yaşındaki çocuklar için neler yapmaz' dedim ve kendisinden yardım istedim.' dedi.

 

Çocukların inanılmaz mutlu olduğunu belirten Tolga Küntüşlü; 'Ben onlara Mehmet Bey'den bahsetmiştim. ‘Bize yeni sıralar alan abi kim?' diye gün boyunca sordular. Hepsinin gözleri ışıl ışıldı. Eğitim-öğretim adına yaptığı yardımlar için Mehmet Yağmur'a çok teşekkür ediyorum.' ifadelerini kullandı.

 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz