Ali Sofuoğlu ve Samed Gök Avrupa Şampiyonu.

Kıbrıs Rum Kesimi'nde devam eden 43. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaşaltı Karate Şampiyonası'nda tatamiye çıkan sporcularımızdan Ali Sofuoğlu ve Samed Gök Avrupa Şampiyonu, Ömer Faruk Arslan ve Eda Eltemur ise Avrupa 3.'sü oldu.

 Kıbrıs Rum Kesiminin Limasol kentinde devam eden şampiyonda Milli Forma altında mücadele eden Karatecilerimiz başarılı bir performans ortaya koydu. 43. Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonası'nın ilk gününde sporcularımızdan Ali Sofuoğlu ve Samet Gök altın madalya kazanarak, İstiklal Marşımızı okuttu. Sporcularımız Ömer Faruk Arslan ve Eda Eltemur ise Avrupa 3.'sü olarak kürsüde kendine yer buldu.                

21 Yaşaltı Bay Kata'da  ilk maçında Sloven rakibini 4-1 yenen sporcumuz Ali Sofuoğlu daha sonra Fransız, Çek ve Sırp rakiplerini aynı skorlarla 5-0 yenerek finalde İspanyol rakibiyle altın madalya mücadelesinde 5-0'lık skorla kazanan taraf oldu.

Ümit Bay Kumite 70 kiloda mücadele eden sporcumuz Samet Gök önce Romen'i 10-0 sonra, Slovak rakibini 8-0'lık diskalifiye ile yendi. Daha sonra Hırvat'ı 3-0 ve İspanyol'u 4-0 yenen Samet, finalde Yunan rakibini hakem kararıyla yenerek altın madalya kazandı.

Ümit Bay Kumite +70 kiloda tatamiye çıkan sporcumuz Ömer Faruk Arslan ise Belçikalıyı 3-0, Gürcü'yü 4-1 ve Polonyalı'yı 1-0 yendi ama Bosnalı rakibine6-1 yenilerek finalden oldu. Daha sonra Slovak rakibini 5-0 yenen Ömer Avrupa üçüncüsü oldu. 

 

Genç Bayanlar +59 Kiloda mücadele eden sporcumuz Eda Eltemur ise ilk turda Slovak rakibini 7-0, ikinci turda Letonyalı rakibini 5-0, üçüncü turda ise Rus rakibini 1-0 yenerek grup finaline yükseldi. Grup finalinde ise Sırp rakibine 4-0 yenildi ve repesaj finaline kaldı. Genç Karatecimiz madalya maçında Bosnalı rakibini 2-0 yenerek Avrupa 3'sü oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz