Ali Nail Tüfenk Avrupa 2.'si.

Polonya'da yapılan Yıldızlar Greko-Romen Avrupa Şampiyonası'nda Milli forma altında mücadele eden sporcularımızdan Ali Nail Tüfenk Avrupa 2.'si, Batuhan Koyuncu ise Avrupa 3.'sü oldu.

Polonya'nın başkenti Varşova'da yapılan Yıldızlar Avrupa Şampiyonası'nda 50 kiloda mindere çıkan sporcumuz Ali Nail Tüfenk Avrupa 2.'si olmayı başardı. İlk turda Sloven rakibini 2-0, 2. Turda ise Gürcü rakibini 2-1 mağlup ederek adını yarı finale yazdıran Milli sporcumuz Ali Nail Tüfenk, bu turda da Ukraynalı rakibini 2-0'la saf dışı bırakarak finale yükseldi. Finalde Azeri rakibi Murad Bazarov'a 2-0 yenilen sporcumuz Tüfenk Avrupa 2.'si oldu.

69 kiloda mindere çıkan bir diğer sporcumuz olan Batuhan Koyuncu ise Avrupa 3.'sü olarak bronz madalyada kaldı. İlk turda Sırp, ikinci turda Alman, Çeyrek finalde ise İsveçli rakibini aynı skorlarla 2-0 mağlup ederek yarı finale yükselen Batuhan Koyuncu bu turda Ermeni rakibine 2-1 yenilerek 3. maçı oynamaya hak kazandı. Bronz madalya maçında Moldovalı rakibi Mihai Cretu'yu 2-0'la geçen Milli Sporcumuz Avrupa 3.'sü oldu. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz