Aleyna Yılmaz Türkiye Şampiyonu

Muğla'da yapılan Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda mücadele eden sporcularımızdan Aleyna Yılmaz Türkiye Şampiyonu olarak altın, Esra Nur Erden ise Türkiye 3.'sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yapılan Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına alt yapı ağırlıklı bir ekip ile katılan Taekwondocularımız şampiyonayı 1 Altın ve 1 Bronz madalya ile tamamladı. Şampiyonada gelecek vaat eden sporcumuz Aleyna Yılmaz Ümitlerde kategorisinde ilk kez mücadele etmesine rağmen büyük bir başarı gösterdi ve bütün rakiplerini yenerek 62 kilo Bayanlarda Türkiye Şampiyonu olmayı başardı.  

67 Kilo Bayanlarda mücadele eden sporcumuz Esra Nur Erden ise Türkiye 3.'sü olarak bronz madalya kazanmayı başardı. Cem Helvacı, Serkan Deniz, İlayda Yılmaz, Şeyma Satılmış, Aylin Kaya ve Sude Bulut ise çeyrek finale çıkma başarısı gösteren sporcularımız oldular. Öte yandan Mert Erdoğan, Sezen Şevik, Ebru Yümlü Büyükler Avrupa Şampiyonasına katıldıkları için, Emre Gül ise daha önce Almanya'da Yapılan WTF Başkanlık Kupasında Şampiyon olduğundan dolayı Ümitler Avrupa Şampiyonasına doğrudan katılacağı için şampiyonaya katılmadı.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz