Akkuş ve Uysal Türkiye 3.'sü.

Alanya'da devam eden Büyükler Tekvando Şampiyonası'nda sporcularımızdan İsmail Akkuş ve Gamze Uysal Türkiye 3.'sü olarak bronz madalyanın sahibi oldular.

 Alanya Atatürk Spor Salonu'nda 60 ilden 380 kadın, 820 erkek sporcunun katılımıyla yapılan Türkiye Büyükler Tekvando Şampiyonası'nda erkeklerde 87, kadınlarda ise 67 kilo müsabakaları yapıldı. İlk iki günü boş geçen sporcularımız 3. günde 2 bronz madalya elde etti.

Erkekler 87 kiloda Ali Sarı birinci, Burak Ozan Karaca ikinci, sporcumuz İsmail Akkuş ise Burak Eski ile 3.'lüğü paylaştı.
Kadınlar 67 kiloda ise Büşra Nur Sezek birinci, Fatma Güngör ikinci, sporcumuz Gamze Uysal ise Tuğba Torlak ile üçüncülük kürsüsünde yer aldı.
60 ilden 380 kadın, 820 erkek sporcunun yanı sıra 74 hakem, 150 antrenör ve 70 idareci olmak üzere bin 494 kişi katılımıyla düzenlenen şampiyona, 24 Şubat'ta sona erecek.

Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası - Alanya
18 - 24 Şubat 2013 | Atatürk Kapalı Spor Salonu
ŞAMPİYONANIN MÜSABAKA ÇİZELGESİ
 
1. GÜN SONUÇLARI - 18 Şubat 2013
Büyük ErkeklerBüyük Bayanlar
54 KG
1. Mehmet Dolaş - Mersin Zirve SK
2. Remzi Başakbuğday - İzmir Büyükşehir Bld. SK
3. Metin Dankaz - Ankara EGO SK
3. İbrahim Şimşek - Kayseri KASKİ SK

5. Selami Turgay - İstanbul Tuzla Bld. SK
6. Hasan Doğuç - İstanbul Üsküdar Bld. SK
7. Hasan Güngör - İzmir Bornova Bld. SK
8. Nasuf Umut Erkızan - İzmir Büyükşehir Bld. SK
Sıkletin Müsabaka Kurası
46 KG
1. Merve Yazıcı - Samsun Feza Koleji SK
2. Feyzan Blgen - Diyarbakır Yeni Güneydoğu GSK
3. Merve Çelik - Aydın Didim Bld. SK
3. Burcu Özkan - İstanbul Cihan SK

5. Büşra Genç - İstanbul BBSK
6. Büşra Angın - İstanbul BBSK
7. Cemile Erol - Mersin Büyükşehir Bld. SK
8. Dilan Onur - İstanbul Bağcılar Bld. SK
Sıkletin Müsabaka Kurası
2. GÜN SONUÇLARI - 19 Şubat 2013
Büyük ErkeklerBüyük Bayanlar
58 KG
1. Serkan Tok - İzmir Bayraklı Bld. SK
2. Fırat Pozan - İstanbul GOP Bld. SK
3. Ömer Alacayaka - Ankara İlbank SK
3. Fuatcan Aldemir - Ankara Ulaştırma SK

5. Suat Tekin - İstanbul Yavuz SK
6. Mehmet F. Lastikçioğlu - Gaziantep Ferdi
7. Hüseyin Bezci - Ankara Ulaştırma SK
8. Esat Mahmut Akın - Ankara İlbank SK
Sıkletin Müsabaka Kurası
49 KG
1. Feyza Nur Saka - İstanbul Üsküdar Bld. SK
2. Merve Merhamet - İzmir Büyükşehir Bld. SK
3. Ayşe Hazal Boyanmış - Mersin Toros SK
3. Nazlı Bana - Bursa Sağlıkgücü SK

5. Sezen Şevik - Mersin Büyükşehir Bld. SK
6. Nurgül Çelik - İstanbul GOP Bld. SK
7. Sevde Mavi - Ankara ASKİ SK
8. Hilal Merve Çavuş - Ankara İlbank SK
Sıkletin Müsabaka Kurası
3. GÜN SONUÇLARI - 20 Şubat 2013
Büyük ErkeklerBüyük Bayanlar
87 KG
1. Ali Sarı - Ankara Ulaştırma SK
2. Burak Ozan Karaca - İstanbul Üsküdar Bld. SK
3. Burak Eski - İstanbul Tuzla Bld. SK
3. İsmail Akkuş - İstanbul BBSK

5. Uğur Yiğit - Malatya Doğuş SK
6. Gökhan Çölgeçen - Kayseri Olimpik SK
7. Hasan Dilmeç - Karabük K. Üniv. SK
8. Murathan Koçak - Karaman Özel İdare SK
Sıkletin Müsabaka Kurası
67 KG
1. Büşra Nur Sezek - Konya Selçuklu Bld. SK
2. Fatma Güngör - Ankara Kartal Tkd SK
3. Tuğba Torlak - Ankara EGO SK
3. Gamze Uysal - İstanbul BBSK

5. Menekşe Çelik - İstanbul BBSK
6. Asya Yaprazoğlu - İstanbul Vahyettin Yıldırım SK
7. Zehra Bahçeci - Kayseri Akademik GSK
8. Büşra Ayva - Ankara Mamak Bld. SK
Sıkletin Müsabaka Kurası

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz