Akdeniz Oyunları'na İstanbul BB damgası.

Mersin'de yapılan ve 6 branşta toplam 14 sporcumuzun yarıştığı 17. Akdeniz Oyunları'nda, ferdi dallarda 2 altın, 3 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 8 madalya alan sporcularımız, Masa Tenisi'nde ise takım şampiyonluğuna imza attı.

 Mersin'de yapılan 17. Akdeniz Oyunları'nda 24 ülkeden toplam 2994 sporcu mücadele ederken, ülkemizden 261 erkek 167 bayan olmak üzere toplam 428 sporcu  kürsü mücadelesi verdi. 20-30 Haziran tarihleri arasında yapılan yarışlarda Milli forma altında mücadele veren sporcularımızdan Güreş'teSelçuk Çebi ve Soner Demirtaş Akdeniz Oyunları Şampiyonu olarak altın, YineGüreşte Cenk İldem,Judo'da Ahmet Şahin Kaba,Masa Tenisi'nde Bora Wang Akdeniz Oyunları 2.'si olarak gümüş,Taekwondo'da Servet Tazegül,Judo'da Feyyaz Yazıcı,Masa Tenisi'nde Ahmet Li Akdeniz Oyunları 3.'sü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.Masa Tenisi Erkek Millitakımını oluşturan sporcularımız Bora Wang, Ahmet Li ve Gencay Menge ise tarihi bir başarıya imza atarak takımlarda ülkemize bu daldaki ilk altın madalyasını kazandırdı. Oyunlarda yarışanKaratecilerimiz Aykut Kaya ve Aykut Usda ileAtletlerimiz Mehmet Çağlayan  ile Hasan pak ise şampiyonayı madalyasız tamamladı.

17. Akdeniz Oyunları yapılan muhteşem kapanış töreniyle sona ererken, Türkiye 47 altın, 43 gümüş ve 36 bronz olmak üzere toplam 126 madalya ile hem 2. oldu hem de rekor kırdı. Oyunlarda İtalya 70 altın, 52 gümüş ve 64 bronz olmak üzere toplam 186 madalya ile ilk sırada yer aldı. 

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz