Abdussamet Günal  ve Şeref Tüfenk Türkiye Şampiyonu

Antalya'da devam eden Büyük Erkekler Greko-Romen Güreş ferdi Türkiye Şampiyonası'nın ilk gününde sporcularımızdan Abdussamet Günal 66 kiloda, Şeref Tüfenk ise 74 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.

 Türkiye Güreş Federasyonunca Kepez Erdal Öner Spor Salonu'nda gerçekleştirilen şampiyonanın ilk gününde sporcular, 66 ve 74 kiloda mindere çıktı. Şampiyonaya 80 kulüpten 210'u kadın olmak üzere bin 100 sporcu katılıyor. 66 kilo finalinde yarışan sporcumuz Abdussamet Günal, Hendekspor'dan Yunus Özel'i 5-3 yenerek Türkiye Şampiyonu oldu. Aynı siklette yarışan sporcularımız Atakan Yüksel ve Soner Sucu ise Türkiye 3.'sü oldu.

74 kilo finalinde ise sporcumuz Şeref Tüfenk Yozgat Belediye'den Yusuf Köse'yi tuşla mağlup ederek Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı. Aynı siklette mücadele eden sporcumuz Refik Ayvazoğlu ise Türkiye 3.sü olarak kürsüde yer almayı başardı.

Güreş severlerin ilgi gösterdiği şampiyonanın ilk gününü Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya da takip etti. 15 Aralık Pazar günü sona erecek şampiyonada dereceye girecek sporcular, Türkiye'yi dünya şampiyonasında temsil etmeye hak kazanacak.

Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz