Abdülkadir Türk Balkan sampiyonu..

Izmit`in Sarimese Beldesi`nde yapilan 50. Balkan Kros sampiyonasi`ndaMilli Takim kadrosunda yer alan sporcularimizdan Abdülkadir Türk Balkan sampiyonu olarak ülkemize altin madalya kazandirirken, Abdil Ceylan ise 3. olarak Bronz madalyada kaldi.

Abdülkadir Türk Balkan şampiyonu oldu...
İzmit`in Sarımeşe Beldesi`nde yapılan 50. Balkan Kros şampiyonası`nda
Milli Takım kadrosunda yer alan sporcularımızdan Abdülkadir Türk Balkan şampiyonu olarak ülkemize altın madalya kazandırırken, Abdil Ceylan ise 3. olarak Bronz madalyada kaldı.

Erkeklerde ve bayanlarda toplam 6 kategoride yapılan şampiyonada 12 bin metre büyük erkeklerde milli takımdan Abdülkadir Türk birinci, Rumen Adrian Maghiar ikinci, Sırbistan-Karadağ`dan Mirko Petroviç de üçüncü oldu. 8 bin metre 23 yaşaltı erkeklerde Rumen Cristinel Irimia ile Marlus Ionescu ilk 2 sırayı paylaşırlarken, Türk atlet Abdül Ceylan üçüncülüğü elde etti.

Romanya`nın 9 puan alarak birinci olduğu kategoride, Türkiye 12 puanla ikinciliği, Yunanistan ise 32 puanla üçüncülüğü elde etti. Bu arada Milli takım kadorosunda yer alan sporcularımızdan Selahattin Selçuk 8000 metrede 3. olurken, Satılmış Atmaca ise 12000 metrede 12. oldu.

Büyük erkeklerde Balkan şampiyonu olan sporcumuz Abdülkadir Türk, ülkesini en iyi biçimde temsil ettiğine inandığını belirterek, ``Bu başarıyı herşeyden önce Türk halkına, daha sonra Karslı hemşehrilerime armağan ediyorum`` dedi.
Etiketler
    Yorumlar
    Bildirim

    Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

      Yorum Yaz