4 Milli Yıldızımız Dünya Judo Şampiyonası’nda…

25 Ağustos’ta başlayacak şampiyonada Mikail Özerler, Vedat Albayrak, Sinan Sandal ve Mihraç Akkuş madalya mücadelesi verecek.

A Milli Kadın ve Erkek Judo Takımları, 25-31 Ağustos tarihlerinde Japonya'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda madalya arayacak.

Başkent Tokyo'da düzenlenecek şampiyonada Türkiye'yi 3 kadın ve 5 erkek sporcu temsil edecek.

Milli takımda mücadele edecek 5 erkek sporcunun 4’ü İstanbul BBSK judocuları oldu.

Şampiyonada 60 kiloda sporcumuz Mihraç Akkuş yarışacak. Milli sporcumuzun kariyerinde Ümitler Avrupa ve Dünya Şampiyonluğu, Gençler Avrupa Üçüncülüğü, Antalya Grand Prix Üçüncülüğü bulunuyor.

Ülkemizi, 66 kiloda bir başka milli sporcumuz Sinan Sandal temsil edecek. Başarılı sporcumuz Sinan Sandal, daha önce gerçekleştiren Grand Prix’lerde 4 kez bronz madalya sevinci yaşatmıştı. 

Milli yıldızlarımızdan Vedat Albayrak, şampiyonada 81 kiloda boy gösterecek. Dünya Üçüncülüğü bulanan Vedat Albayrak, Grand Prix Şampiyonluğu ve Dünya Master Üçüncülüğü de elde etmişti.

Şampiyonada 90 kilo temsilcimiz ise Mikail Özerler… Milli judocumuz, son Avrupa Şampiyonu unvanını elde ederken, kariyerinde Grand Prix Şampiyonluğu ve Dünya İkinciliği başarıları var. 
 

Etiketler
Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz