GÜREŞ

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Türkiye Grekoromen Süper Ligi Finali'nde ASKİ'yi 7-3 mağlup ederek şampiyon oldu. (ANKARA – Kasım 2019)

 

Serbest Güreş Süper Ligi Finali'nde Ankara İl Bank Spor Kulübü ile karşılaşan takımımız Türkiye İkincisi oldu. (ANKARA – Kasım 2019)

 

Türkiye Yıldızlar Güreş Ligi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, grekoromende şampiyon olurken, serbestte ise ikinciliği elde etti. (AFYON – Kasım 2019)

 

11 – 13 Yaş Grekoromen İstanbul Şampiyonasında takımımız 6 altın, 3 gümüş, 6 bronz madalya ile şampiyonluk elde etti.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası’nda takım sıralamasında 135 puanla birinci oldu.

 

Ankara’da düzenlenen Küçük Minikler Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda sporcularımız 4 altın, 2 gümüş, 3 bronz madalya elde etti. (ANKARA – Haziran 2019)

 

26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen Gençler Cumhuriyet Kupası'nda İstanbul BBSK güreşçileri, serbest ve grekoromen stilde 10 altın, 8 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplam 21 madalya kazandı. (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

14-15 Aralık tarihleri arasında Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen U15 Güreş Grekoromen İstanbul Şampiyonası'nda sporcularımız, 6 altın, 4 gümüş, 6 bronz madalya elde etti. (İSTANBUL – Aralık 2019)

 

CENK İLDEM 97 KG: 37. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvası Birincisi (İSTANBUL – Şubat 2019), Dünya Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (KAZAKİSTAN – Eylül 2019)

 

FATİH CENGİZ 77 KG: 37. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvası Birincisi (İSTANBUL – Şubat 2019)

 

ATAKAN YÜKSEL 67 KG:Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası Birincisi (ROMANYA – Nisan 2019), Grand Prix Moskova Alrosa İkincisi (RUSYA – Kasım 2019)

 

METEHAN BAŞAR 87 KG: Grand Prix Moskova Alrosa İkincisi (RUSYA – Kasım 2019)

 

FATİH BAŞKÖY 97 KG: Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (BURSA – Ocak 2019), Hungarian Grand Prix Grekoromen Güreş Turnuvası İkincisi (MACARİSTAN – Şubat 2019)

 

BURHAN AKBUDAK 82 KG: 37. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvası İkincisi (İSTANBUL – Şubat 2019), Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (BURSA – Ocak 2019), Zagrep Open Grekoromen Güreş Turnuvası Üçüncüsü (HIRVATİSTAN – Şubat 2019), Hungarian Grand Prix Grekoromen Güreş Turnuvası Üçüncüsü (MACARİSTAN – Şubat 2019), City Matteo Pellicone Memorial Güreş Turnuvası İkincisi (İTALYA – Mayıs 2019), Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

CENGİZ ARSLAN 72 KG: 37. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvası İkincisi (İSTANBUL – Şubat 2019), U23 Grekoromen Avrupa Şampiyonası Üçüncüsü (SIRBİSTAN – Mart 2019), Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası İkincisi (ROMANYA – Nisan 2019), Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

FEVZİ TOPÇU 72 KG: Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (BURSA – Ocak 2019)

 

CİHAT LİMAN 55 KG: Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019)  , U23 Türkiye Greko-Romen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Mayıs 2019)

 

MÜSLÜM ALINLI 55KG: Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019), U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (ANTALYA – Mayıs 2019), Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

ABDURRAHMAN ALTAN 63 KG: 37. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İSTANBUL – Şubat 2019), Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019), U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Mayıs 2019), Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

HASAN BASRİ YILDIRIM 82 KG: Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019), U23 Grekoromen Avrupa Şampiyonası Üçüncüsü (SIRBİSTAN – Mart 2019), U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Mayıs 2019)

 

DOĞUKAN KURU: U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Mayıs 2019)

 

İBRAHİM TIĞCI 97 KG:Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019), U23 Güreş Turnuvası Üçüncüsü (BULGARİSTAN – Şubat 2019), U23 Grekoromen Avrupa Şampiyonası Üçüncüsü (SIRBİSTAN – Mart 2019), U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (ANTALYA – Mayıs 2019), Grand Prix Moskova Alrosa İkincisi (RUSYA – Kasım 2019)

 

ABDULSAMET BAŞAR 67 KG: Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (BURSA – Ocak 2019), Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (SAKARYA – Nisan 2019), Uluslararası Gençler Grekoromen Şampiyonlar Turnuvası Üçüncüsü (ANTALYA – Nisan 2019), Gençler Dumitru Pirvulescu & Vasile Lorga Uluslararası Güreş Turnuvası Birincisi (ROMANYA – Mayıs 2019)

 

ABDURRAHMAN KALKAN 77 KG:Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (SAKARYA – Nisan 2019), Uluslararası Gençler Grekoromen Şampiyonlar Turnuvası Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Gençler Dumitru Pirvulescu & Vasile Lorga Uluslararası Güreş Turnuvası Üçüncüsü (ROMANYA – Mayıs 2019)

 

ASLAN ATEM 77 KG:Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (BURSA – Ocak 2019)

 

BEDİRHAN TAN 87 KG:Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (SAKARYA – Nisan 2019), Uluslararası Gençler Grekoromen Şampiyonlar Turnuvası Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Dünya Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ESTONYA – Ağustos 2019)

 

AHMET UYAR 60 KG: 37. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İSTANBUL – Şubat 2019), Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019), U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (ANTALYA – Mayıs 2019), City Matteo Pellicone Memorial Güreş Turnuvası İkincisi (İTALYA – Mayıs 2019), Oleg Karavaev Grekoromen Güreş Turnuvası İkincisi (BELARUS - Temmuz 2019), Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

HAMMET RÜSTEM 60 KG:Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

AHMET ALTAN 63 KG:Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (SAKARYA – Nisan 2019)

 

YUNUS EMRE BAŞAR 77 KG: 37. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İSTANBUL – Şubat 2019), Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019), Zagrep Open Grekoromen Güreş Turnuvası İkincisi (HIRVATİSTAN – Şubat 2019), Grand Prix Moskova Alrosa Üçüncüsü (RUSYA – Kasım 2019), Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

ALPER MURAT ERDURAN 77 KG: Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

ALİ BAYRAM KÖR 55 KG:Uluslararası Gençler Grekoromen Şampiyonlar Turnuvası Üçüncüsü (ANTALYA – Nisan 2019)

 

EKREM ÖZTÜRK 55 KG:Zagrep Open Grekoromen Güreş Turnuvası İkincisi (HIRVATİSTAN – Şubat 2019), U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Mayıs 2019), Grekoromen Grand Prix İkincisi (İSPANYA – Haziran 2019), U23 Dünya Şampiyonası Üçüncüsü (MACARİSTAN – Kasım 2019)

 

M. SEFA YILDIRIM 63 KG:Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (SAKARYA – Nisan 2019), Uluslararası Gençler Grekoromen Şampiyonlar Turnuvası Üçüncüsü (ANTALYA – Nisan 2019)

 

ALİ OSMAN ERBAY 77 KG: Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019)

 

SÜLEYMAN ERBAY: U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (ANTALYA – Mayıs 2019), Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

SALİH AYDIN 87 KG:Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019), U23 Güreş Turnuvası Üçüncüsü (BULGARİSTAN – Şubat 2019), U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (ANTALYA – Mayıs 2019), Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonu (ANKARA – Aralık 2019)

 

DAVUT OLCAN 97 KG: Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

BURAK ÇAKIRCA 130 KG: 37. Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İSTANBUL – Şubat 2019), Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (BURSA – Ocak 2019), U23 Güreş Turnuvası İkincisi (BULGARİSTAN – Şubat 2019), U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Mayıs 2019), Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

FATİH BOZKURT 130 KG:Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (SAKARYA – Nisan 2019), Uluslararası Gençler Grekoromen Şampiyonlar Turnuvası Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Balkan Gençler Şampiyonası Birincisi (BULGARİSTAN – Ekim 2019), Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

İSMAİL ÇULFA 60 KG: Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (SAKARYA – Nisan 2019)

 

BEDİRHAN TANTAN 55 KG: Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (SAKARYA – Nisan 2019), Uluslararası Gençler Grekoromen Şampiyonlar Turnuvası İkincisi (ANTALYA – Nisan 2019)

 

MÜSLİM BARGA 65 KG:Avrupa Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonanı İkincisi (İTALYA – Haziran 2019)

 

M. FURKAN DURSUN 87 KG: Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (SAKARYA – Nisan 2019)

 

FAZLI ERYILMAZ 74 KG: Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası İkincisi (ÇORUM – Ocak 2019), U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Birincisi (KAHRAMANMARAŞ – Şubat 2019), Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İSTANBUL – Temmuz 2019), Türkiye Büyükler Serbest Güreş Şampiyonu (ANKARA – Aralık 2019)

 

ERHAN YAYLACI 92 KG: Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası İkincisi (ÇORUM – Ocak 2019), U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Birincisi (KAHRAMANMARAŞ – Şubat 2019), U23 Avrupa Şampiyonası Serbest Stil Üçüncü (SIRBİSTAN – Mart 2019)

 

CENGİZHAN ERDOĞAN 65 KG:Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ÇORUM – Ocak 2019), Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İSTANBUL – Temmuz 2019), Türkiye Büyükler Serbest Güreş Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

OSMAN GÖÇEN 86 KG:Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası Birincisi (ÇORUM – Ocak 2019), Uluslararası Kiev Güreş Turnuvası İkincisi (UKRAYNA – Mayıs 2019), Takhti Serbest Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İRAN – Şubat 2019), Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İSTANBUL – Temmuz 2019), U23 Dünya Şampiyonası Üçüncüsü (MACARİSTAN – Kasım 2019), Türkiye Büyükler Serbest Güreş İkincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

FATİH ERDİN 86 KG:Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası İkincisi (ÇORUM – Ocak 2019), Uluslararası Ivan Yariguin Grand Prix Güreş Turnuvası İkincisi (RUSYA – Ocak 2019), Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ROMANYA – Nisan 2019), Türkiye Büyükler Serbest Güreş Şampiyonu (ANKARA – Aralık 2019)             

 

SELİM YAŞAR 86 KG:Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ÇORUM – Ocak 2019), Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İSTANBUL – Temmuz 2019), Türkiye Büyükler Serbest Güreş Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

AHMET DUMAN 57 KG:Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası Birincisi (ÇORUM – Ocak 2019), Uluslararası Gençler Serbest Şampiyonlar Turnuvası Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Takhti Serbest Güreş Turnuvası İkincisi (İRAN – Şubat 2019), Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası İkincisi (İSPANYA – Haziran 2019)

 

ENES USLU 74 KG:Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ÇORUM – Ocak 2019), Uluslararası Kiev Güreş Turnuvası Üçüncüsü (UKRAYNA – Mayıs 2019), Türkiye Büyükler Serbest Güreş İkincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

HAMZA BAKIR: U23 Güreş Turnuvası Birincisi (BULGARİSTAN – Şubat 2019), Türkiye Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (SAKARYA – Nisan 2019), Uluslararası Gençler Grekoromen Şampiyonlar Turnuvası İkincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Gençler Dumitru Pirvulescu & Vasile Lorga Uluslararası Güreş Turnuvası Birincisi (ROMANYA – Mayıs 2019), Gençler Avrupa Güreş Şampiyonası Birincisi (İSPANYA – Haziran 2019), Dünya Gençler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ESTONYA – Ağustos 2019)

 

AHMET YILMAZ 72 KG:U23 Güreş Turnuvası İkincisi (BULGARİSTAN – Şubat 2019), U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Birincisi (ANTALYA – Mayıs 2019), Türkiye Büyükler Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

SELİM KOZAN 65 KG:U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Birincisi (KAHRAMANMARAŞ – Şubat 2019), Türkiye Büyükler Serbest Güreş Şampiyonu (ANKARA – Aralık 2019)

 

MELİH KAYA 65 KG:U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (KAHRAMANMARAŞ – Şubat 2019)

 

MİRAÇ GÜMÜŞ 86 KG: U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (KAHRAMANMARAŞ – Şubat 2019)

 

ONUR ALKANOĞLU 97 KG:U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (KAHRAMANMARAŞ – Şubat 2019)

 

ABDULLAH GÜNGÖR 125 KG:Türkiye Büyükler Serbest Güreş Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

EMRAH ORMANOĞLU 61 KG:U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (KAHRAMANMARAŞ – Şubat 2019), Genç Erkekler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ERZİNCAN – Mart 2019), Uluslararası Yaşar Doğu Serbest Güreş Turnuvası Üçüncüsü (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

SERHAT ÇAVUŞOĞLU 70 KG: U23 Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (KAHRAMANMARAŞ – Şubat 2019), Genç Erkekler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ERZİNCAN – Mart 2019)

 

EMİRCAN ÇOLAK 45 KG: Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları Birinci (BALIKESİR – Mart 2019)

 

SADIK HAMZA ARSLAN 51 KG:Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları Birinci (BALIKESİR – Mart 2019)

 

AHMET METEHAN ALPKILIÇ 71 KG: Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları Birinci (BALIKESİR – Mart 2019)

 

ERAY ŞİMŞEK 51 KG: Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları İkinci (BALIKESİR – Mart 2019), Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası Birincisi (ORDU – Mart 2019)

 

TANER GARİP 71 KG:Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları İkinci (BALIKESİR – Mart 2019)

 

HASAN BOSTANCI 80 KG:Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları İkinci (BALIKESİR – Mart 2019)

 

EMİRHAN KILIÇ 51 KG:Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları Üçüncü (BALIKESİR – Mart 2019)

 

ERAY YILMAZ 92 KG:Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları Üçüncü (BALIKESİR – Mart 2019)

 

CİHAT YILMAZ 48 KG:Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları Üçüncü (BALIKESİR – Mart 2019)

 

SEVBAH YAHŞİ 65 KG:Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları Üçüncü (BALIKESİR – Mart 2019), Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ORDU – Mart 2019)

 

BERKANT ŞEKER 110 KG:Yıldızlar Serbest Güreş Grup Müsabakaları Üçüncü (BALIKESİR – Mart 2019)

 

MUSTAFA EROL 48 KG: Yıldızlar Grekoromen Grup Müsabakaları Birinci (KÜTAHYA – Mart 2019), Büyük Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019), Uluslararası Constantin Aleksandru – Ion Popovici Turnuvası İkincisi (ROMANYA – Mayıs 2019), Uluslararası Mehmet Akif Pirim Güreş Turnuvası İkincisi (RİZE – Ağustos 2019)

                                 

MÜSLÜM BARGA 65 KG:Yıldızlar Grekoromen Grup Müsabakaları Birinci (KÜTAHYA – Mart 2019), Büyük Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Birincisi (ANKARA – Mart 2019), Uluslararası Constantin Aleksandru – Ion Popovici Turnuvası İkincisi (ROMANYA – Mayıs 2019)

                               

BERAT KESKİN 48 KG: Yıldızlar Grekoromen Grup Müsabakaları Üçüncü (KÜTAHYA – Mart 2019), Büyük Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Birincisi (ANKARA – Mart 2019), Uluslararası Constantin Aleksandru – Ion Popovici Turnuvası Üçüncüsü (ROMANYA – Mayıs 2019), U15 Balkan Şampiyonası Birincisi (BULGARİSTAN – Ekim 2019)

 

İBRAHİM ODUNKIRAN 71 KG:Yıldızlar Grekoromen Grup Müsabakaları Birinci (KÜTAHYA – Mart 2019), Uluslararası Mehmet Akif Pirim Güreş Turnuvası İkincisi (RİZE – Ağustos 2019)

 

BİLAL BAHADIR ATAYURT 92 KG:Yıldızlar Grekoromen Grup Müsabakaları Birinci (KÜTAHYA – Mart 2019), Büyük Yıldızlar Türkiye Şampiyonası İkincisi (ANKARA – Mart 2019), Uluslararası Mehmet Akif Pirim Güreş Turnuvası Birincisi (RİZE – Ağustos 2019), Yıldızlar Balkan Şampiyonası Üçüncüsü (BULGARİSTAN – Ekim 2019)                         

 

Y. TALHA KARA 65 KG: Yıldızlar Grekoromen Grup Müsabakaları İkinci (KÜTAHYA – Mart 2019)                 

 

YUNUS EMRE TAŞTAN 71 KG:Yıldızlar Grekoromen Grup Müsabakaları Üçüncü (KÜTAHYA – Mart 2019)              

 

POLAT POLATÇI 92 KG:Genç Erkekler Türkiye Serbest Güreş Şampiyonası İkincisi (ERZİNCAN – Mart 2019), Gençler Dumitru Pirvulescu & Vasile Lorga Uluslararası Güreş Turnuvası Birincisi (ROMANYA – Mayıs 2019)

 

ABDULLAH AKYÜZ: U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Mayıs 2019)

 

FURKAN ÖZEN:U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Mayıs 2019)

 

ALPER MURAT ERDURAN:U23 Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonası İkincisi (ANTALYA – Mayıs 2019)

 

İSMET ÇİFTÇİ 65 KG:Türkiye Yıldızlar Serbest Güreş Şampiyonası Birincisi (ORDU – Mart 2019)

 

ALİHAN BEREKET: 11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları Birincisi (BARTIN – Mayıs 2019)

 

UMALT ZAURBEKOV:11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları Birincisi (BARTIN – Mayıs 2019)

 

İSMAİL BEREKET:11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları Birincisi (BARTIN – Mayıs 2019)

 

OSMAN VAGABOV:11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları Birincisi (BARTIN – Mayıs 2019)

 

YAKUP BAKIR: 11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları İkincisi (BARTIN – Mayıs 2019)

 

EMRULLAH ÇAPKAN:11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları İkincisi (BARTIN – Mayıs 2019)

 

DEMİR TATAROV:11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları İkincisi (BARTIN – Mayıs 2019)

 

YUNUS BOLAT:11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları Üçüncüsü (BARTIN – Mayıs 2019)

 

ADLAN DADAEV:11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları Üçüncüsü (BARTIN – Mayıs 2019)

 

YUSUF YILMAZ:11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları Üçüncüsü (BARTIN – Mayıs 2019)

 

KHAYRULLAH ADMİROV:11-12-13 Yaş Grup Müsabakaları Üçüncüsü (BARTIN – Mayıs 2019)

 

KARATE

 

Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonası’nda 4 altın, 1 gümüş ve 8 bronz olmak üzere toplam 13 madalya elde etti. (ANTALYA – Mart 2019)

 

Minik ve Yıldızlar Balkan Karate Şampiyonası’nda Ecem Naz Konak birinci olurken Sudenaz Özdemir ile Harun Emin Yalçın ikincilik elde etti. (BOSNA HERSEK – Haziran 2019)

 

27-30 haziran tarihleri arasında yapılan Ümit-Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Şampiyonası'nda sporcularımız, 6 altın, 7 bronz madalya alarak genel klasmanda şampiyon oldu. (GAZİANTEP – Haziran 2019)

 

Uluslararası Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası’nda sporcularımız 6 altın, 4 gümüş, 9 bronz olmak üzere toplam 19 madalya başarısı gösterdi. (RİZE – Ağustos 2019)

 

Sakarya'da yapılan İller Arası Karate Ligi'nde yıldız 14 altın, 7 gümüş, 7 bronz olmak üzere toplam 28 madalya kazandı. (SAKARYA – Eylül 2019)

 

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası'nda sporcularımız 2 altın, 4 gümüş, 4 bronz madalya elde etti. (DİYARBAKIR – Kasım 2019)

 

Türkiye Kulüplerarası Karate Şampiyonası'nda takımlarımız 1 altın, 4 bronz madalya kazanarak genel klasmanda ikinci oldu. (KOCAELİ – Aralık 2019)

 

SERAP ÖZÇELİK ARAPOĞLU 50 KG:Avrupa Karate Şampiyonası Üçüncüsü (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Paris Etabı Birincisi (FRANSA – Ocak 2019), Karate 1 Premier Lig Dubai Etabı Birincisi (BAE – Şubat 2019), Karate 1 A Serisi Birinci Etap Üçüncüsü (AVUSTURYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncü Etap Birincisi (FAS – Nisan 2019), Karate 1 A Serisi Birincisi (İSTANBUL – Mayıs 2019), Karate 1 Premier Lig Dördüncü Etap Birincisi (ÇİN – Haziran 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncü Etap Üçüncüsü (KANADA – Haziran 2019), 2. Avrupa Oyunları İkincisi (BELARUS – Haziran 2019), Karate 1 A Serisi Dördüncü Etap Birincisi (ŞİLİ – Eylül 2019)

 

UĞUR AKTAŞ 84 KG: Avrupa Karate Şampiyonası Birincisi (İSPANYA – Mart 2019), Avrupa Karate Şampiyonası Kumite Takım Birincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Dubai Etabı Birincisi (BAE – Şubat 2019), Karate 1 A Serisi Birinci Etap İkincisi (AVUSTURYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncü Etap Üçüncüsü (FAS – Nisan 2019), Karate 1 A Serisi İkincisi (İSTANBUL – Mayıs 2019), Karate 1 Premier Lig Dördüncü Etap Birincisi (ÇİN – Haziran 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncü Etap Birincisi (KANADA – Haziran 2019), 2. Avrupa Oyunları İkincisi (BELARUS – Haziran 2019), Karate 1 A Serisi Dördüncü Etap Birincisi (ŞİLİ – Eylül 2019)

 

MERVE ÇOBAN 61 KG:Avrupa Karate Şampiyonası Birincisi (İSPANYA – Mart 2019), Avrupa Karate Şampiyonası Kumite Takım İkincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Paris Etabı Üçüncüsü (FRANSA – Ocak 2019), Karate 1 A Serisi Birincisi (İSTANBUL – Mayıs 2019), 2. Avrupa Oyunları Üçüncüsü (BELARUS – Haziran 2019)

 

ERMAN ELTEMUR: Avrupa Karate Şampiyonası Kumite Takım Birincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Dördüncü Etap Birincisi (ÇİN – Haziran 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncü Etap İkincisi (KANADA – Haziran 2019)

 

BURAK UYGUR: Avrupa Karate Şampiyonası Kumite Takım Birincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncü Etap İkincisi (FAS – Nisan 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncü Etap İkincisi (KANADA – Haziran 2019), Karate 1 Premier Lig Tokyo Etabı İkincisi (JAPONYA – Eylül 2019)

 

ALPARSLAN YAMANOĞLU:Avrupa Karate Şampiyonası Kumite Takım Birincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncü Etap İkincisi (FAS – Nisan 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncüsü (İSTANBUL – Mayıs 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncü Etap Birincisi (KANADA – Haziran 2019)

 

MURAT ÖZ: Avrupa Karate Şampiyonası Kumite Takım Birincisi (İSPANYA – Mart 2019)

 

MELTEM HOCAOĞLU 68 KG:Avrupa Karate Şampiyonası Üçüncüsü (İSPANYA – Mart 2019), Avrupa Karate Şampiyonası Kumite Takım İkincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncü Etap Birincisi (FAS – Nisan 2019), 2. Avrupa Oyunları İkincisi (BELARUS – Haziran 2019)

 

ALİ SOFUOĞLU:Avrupa Karate Şampiyonası İkincisi (İSPANYA – Mart 2019), Avrupa Karate Şampiyonası Kata Takım İkincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Paris Etabı Takım Kata Üçüncüsü (FRANSA – Ocak 2019), Karate 1 Premier Lig Dubai Etabı Takım Kata Birincisi (BAE – Şubat 2019), Karate 1 A Serisi Birinci Etap Takım Kata Biricisi (AVUSTURYA – Mart 2019), Karate 1 A Serisi Kata Üçüncüsü (İSTANBUL – Mayıs 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncü Etap Takım Kata Birincisi (KANADA – Haziran 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncü Etap Ferdi Kata Üçüncüsü (KANADA – Haziran 2019), 2. Avrupa Oyunları İkincisi (BELARUS – Haziran 2019), Karate 1 Premier Lig Tokyo Etabı Takım Kata Üçüncüsü (JAPONYA – Eylül 2019), Karate 1 A Serisi Dördüncü Etap Üçüncüsü (ŞİLİ – Eylül 2019)

 

EMRE VEFA GÖKTAŞ:Avrupa Karate Şampiyonası Kata Takım İkincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Paris Etabı Takım Kata Üçüncüsü (FRANSA – Ocak 2019), U21 Avrupa Karate Şampiyonası Üçüncüsü (DANİMARKA – Şubat 2019), Karate 1 Premier Lig Dubai Etabı Takım Kata Birincisi (BAE – Şubat 2019), Karate 1 A Serisi Birinci Etap Takım Kata Biricisi (AVUSTURYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncü Etap Takım Kata Birincisi (FAS – Nisan 2019), Karate 1 A Serisi Takım Kata Birincisi (İSTANBUL – Mayıs 2019), Karate 1 A Serisi Kata İkincisi (İSTANBUL – Mayıs 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncü Etap Takım Kata Birincisi (KANADA – Haziran 2019), Karate 1 Premier Lig Tokyo Etabı Takım Kata Üçüncüsü (JAPONYA – Eylül 2019), Karate 1 Premier Lig Madrid Etabı Takım Kata Birincisi (İSPANYA – Aralık 2019)

 

KUTLUHAN DURAN:Avrupa Karate Şampiyonası Kata Takım İkincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Paris Etabı Takım Kata Üçüncüsü (FRANSA – Ocak 2019), Karate 1 Premier Lig Dubai Etabı Takım Kata Birincisi (BAE – Şubat 2019), Karate 1 A Serisi Birinci Etap Takım Kata Biricisi (AVUSTURYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncü Etap Takım Kata Birincisi (FAS – Nisan 2019), Karate 1 A Serisi Takım Kata Birincisi (İSTANBUL – Mayıs 2019), Karate 1 Premier Lig Takım Kata Birincisi (RUSYA – Ekim 2019), 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası İkincisi (ŞİLİ – Ekim 2019), Balkan Şampiyonası Büyükler Kata Birincisi (MAKEDONYA – Aralık 2019)

 

EDA ELTEMUR +68 KG:U21 Avrupa Karate Şampiyonası ikincisi (DANİMARKA – Şubat 2019), Avrupa Karate Şampiyonası Kumite Takım İkincisi (İSPANYA – Mart 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncüsü (RUSYA – Ekim 2019)

 

YILDIZ ARAS: Avrupa Karate Şampiyonası Kumite Takım İkincisi (İSPANYA – Mart 2019)

 

ENES ÖZDEMİR:Gençler Avrupa Karate Şampiyonası ferdi kata birincisi (DANİMARKA – Şubat 2019), Gençler Avrupa Karate Şampiyonası takım kata ikincisi (DANİMARKA – Şubat 2019), Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası Kata Birincisi (MUĞLA – Şubat 2019), Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası Ferdi Kata Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası Takım Kata Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncü Etap Kata Üçüncüsü (FAS – Nisan 2019), Karate 1 Premier Lig Üçüncü Etap Takım Kata Birincisi (FAS – Nisan 2019), Karate 1 A Serisi Takım Kata Birincisi (İSTANBUL – Mayıs 2019), Karate 1 A Serisi Üçüncü Etap Takım Kate Birincisi, (KANADA – Haziran 2019), Karate 1 Premier Lig Tokyo Etabı Takım Kata Üçüncüsü (JAPONYA – Eylül 2019), Karate 1 Premier Lig Takım Kata Birincisi (RUSYA – Ekim 2019), Genç Dünya Şampiyonası İkincisi (ŞİLİ – Ekim 2019), Karate 1 Premier Lig Madrid Etabı Takım Kata Birincisi (İSPANYA – Aralık 2019), Balkan Şampiyonası Gençler Kata Birincisi (MAKEDONYA – Aralık 2019)

 

SELVA NUR AKKURT 50 KG: Karate 1 A Serisi Üçüncüsü (İSTANBUL – Mayıs 2019)

 

BERK EROL:Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019)

 

YUNUS EMRE SOFUOĞLU: Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası İkincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Balkan Şampiyonası Gençler Kata Üçüncüsü (MAKEDONYA – Aralık 2019)

 

ÖMER FARUK ARSLAN +84 KG:Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası Birincisi (MUĞLA – Şubat 2019), Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası İkincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Balkan Şampiyonası U21 Birincisi, Büyükler Üçüncüsü, Büyükler Takım Birincisi (MAKEDONYA – Aralık 2019)

 

ŞÜKRÜ ONUR DEMİR 60 KG:Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası İkincisi (MUĞLA – Şubat 2019)

 

KEREM KAYA 84 KG: Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası İkincisi (MUĞLA – Şubat 2019)

 

RUKİYE ŞENOL: Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası İkincisi (ANTALYA – Nisan 2019)

 

AYÇA DÜZGEL:Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası Kata Üçüncüsü (MUĞLA – Şubat 2019)

 

ILGIN IŞIK YILMAZ: Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Nisan 2019)

 

GÖKAY İLGEZDİ:Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası Kata Üçüncüsü (MUĞLA – Şubat 2019)

 

MURAT KAHRMAN 67 KG: Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası Üçüncüsü (MUĞLA – Şubat 2019)

 

FATİH KAAN AKGÜN 84 KG: Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası Üçüncüsü (MUĞLA – Şubat 2019)

 

SAMED GÖK 84 KG:Türkiye Büyükler Karate Şampiyonası Üçüncüsü (MUĞLA – Şubat 2019), 21 Yaş Altı Dünya Şampiyonası Üçüncüsü (ŞİLİ – Ekim 2019), Balkan Şampiyonası Büyükler Birincisi (MAKEDONYA – Aralık 2019)

 

ÖMER BERAT KAYNAR: Gençler Avrupa Karate Şampiyonası takım kata ikincisi (DANİMARKA – Şubat 2019), Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası Takım Kata Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019)

 

EMRE TURAN 84 KG:Balkan Şampiyonası U21 Birincisi, Büyükler Takım Birincisi (MAKEDONYA – Aralık 2019)

 

CAN AKÇİN 60KG: Balkan Şampiyonası U21 Üçüncüsü, Büyükler Üçüncüsü (MAKEDONYA – Aralık 2019)

 

HÜSEYİN CAN GÖKSU:Gençler Avrupa Karate Şampiyonası takım kata ikincisi (DANİMARKA – Şubat 2019), Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası Takım Kata Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019)

 

HASAN ARSLAN 76KG: Gençler Avrupa Karate Şampiyonası üçüncüsü (DANİMARKA – Şubat 2019), Balkan Şampiyonası Gençler Birincisi, Gençler Takım İkincisi (MAKEDONYA – Aralık 2019)

 

ÖMER FARUK YÜRÜR 63 KG: Ümit Avrupa Karate Şampiyonası birincisi (DANİMARKA – Şubat 2019), Ümit – Genç ve U21 Akdeniz Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Nisan 2019), Ümit Dünya Şampiyonası Birincisi (ŞİLİ – Ekim 2019), Balkan Şampiyonası Gençler Birincisi, Gençler Takım İkincisi (MAKEDONYA – Aralık 2019)

 

TAEKWONDO

 

İstanbul BBSK, Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda erkekler, kadınlar ve genel klasmanda şampiyon olarak sezonu 3 kupa ile tamamladı. (SİVAS – Kasım 2019)

 

Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası'nda mücadele eden sporcumuz Sudenaz Özden şampiyon oldu. (ANKARA – Eylül 2019)

 

İREM YAMAN 62 KG: Büyükler Dünya Şampiyonu (İNGİLTERE – Mayıs 2019),  4. Başkanlık Kupası Büyükler Birincisi (ANTALYA – Şubat 2019), Amerika Açık Taekwondo Turnuvası Birincisi (LAS VEGAS – Mart 2019), Belçika Açık Taekwondo Turnuvası İkincisi (BELÇİKA – Mart 2019), Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları Birincisi (İTALYA – Temmuz 2019), G4 Extra Avrupa Şampiyonası Birincisi (İTALYA – Kasım 2019)

 

NAFİA KUŞ 73 KG:Büyükler Dünya Üçüncüsü (İNGİLTERE – Mayıs 2019), 4. Başkanlık Kupası Büyükler İkincisi (ANTALYA – Şubat 2019), Amerika Açık Taekwondo Turnuvası Üçüncüsü (LAS VEGAS – Mart 2019), Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası İkincisi (EİNDHOVEN – Mart 2019), Belçika Açık Taekwondo Turnuvası Üçüncüsü (BELÇİKA – Mart 2019), Dünya Üniversiteler Yaz Oyunları Birincisi (İTALYA – Temmuz 2019), G4 Extra Avrupa Şampiyonası Üçüncüsü (İTALYA – Kasım 2019)

 

HAKAN REÇBER 63 KG: Amerika Açık Taekwondo Turnuvası Birincisi (LAS VEGAS – Mart 2019), Belçika Açık Taekwondo Turnuvası İkincisi (BELÇİKA – Mart 2019), Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Birincisi (SİVAS – Temmuz 2019), Ümitler Avrupa Üçüncüsü (İSVEÇ – Eylül 2019)

 

DENİZ DAĞDELEN 54 KG: 4. Başkanlık Kupası Büyükler İkincisi (ANTALYA – Şubat 2019), Amerika Açık Taekwondo Turnuvası İkincisi (LAS VEGAS – Mart 2019), Hollanda Açık Taekwondo Turnuvası Birincisi (EİNDHOVEN – Mart 2019), Almanya Açık Taekwondo Turnuvası (HAMBURG – Mart 2019

 

GÜLSÜM GÜLTEKİN 57 KG: Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Birincisi (SİVAS – Temmuz 2019), Ümitler Avrupa Üçüncüsü (İSVEÇ – Eylül 2019)

 

GÖRKEM POLAT 58 KG: Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Birincisi (SİVAS – Temmuz 2019), Ümitler İstanbul Şampiyonası İkincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

HALİL İBRAHİM ÇAPAR 58 KG: Ümitler İstanbul Şampiyonası Birincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

EMİRCAN TURAN 68 KG:Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Birincisi (SİVAS – Temmuz 2019), Ümitler İstanbul Şampiyonası Birincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

MUHAMMET ENES ŞAHİN 68 KG:Ümitler İstanbul Şampiyonası Üçüncüsü (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

ALEYNA YILMAZ 67 KG:Ümitler İstanbul Şampiyonası Birincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

TUĞBA DONUKARA +73 KG:Ümitler İstanbul Şampiyonası Birincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

NİSA NUR GÜRSES:Para – Taekwondo Türkiye Şampiyonası Birincisi (ANKARA – Ocak 2019)       

 

BURAK EKİNCİ: İşitme Engelliler Avrupa Taekwondo Şampiyonası Üçüncüsü (ANTALYA – Kasım 2019)

 

AHMET KÜSKÜ 63 KG:Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Birincisi (KONYA – Ocak 2019), Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Birincisi (SİVAS – Temmuz 2019), Ümitler İstanbul Şampiyonası Birincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

MAHSUM KÜSKÜ 54 KG:Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası İkincisi (KONYA – Ocak 2019), Ümitler İstanbul Şampiyonası İkincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

BİLAL KÜSKÜ 54 KG: Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası İkincisi (SİVAS – Temmuz 2019), Ümitler İstanbul Şampiyonası Birincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

MAHMUT KÜSKÜ 59 KG: Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası İkincisi (KONYA – Ocak 2019), 4. Başkanlık Kupası Gençler Birincisi (ANTALYA – Şubat 2019), Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası İkincisi (SİVAS – Temmuz 2019), Ümitler Avrupa İkincisi (İSVEÇ – Eylül 2019)

 

NESİM KÜSKÜ 74 KG: Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası İkincisi (SİVAS – Temmuz 2019), Ümitler İstanbul Şampiyonası Birincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

HASAN YOĞURT 59 KG:Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Üçüncüsü (KONYA – Ocak 2019), 6. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası genç erkekler birincisi (ANTALYA – Şubat 2019)

 

ÖMER YASİN ORHAN 55 KG:Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Birincisi (KONYA – Ocak 2019), 4. Başkanlık Kupası Gençler İkincisi (ANTALYA – Şubat 2019), Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Üçüncüsü (SİVAS – Temmuz 2019)

 

SAMET ŞAHİN 55 KG:Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Üçüncüsü (KONYA – Ocak 2019)

 

OĞULCAN ÇALIK 48 KG:Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası İkincisi (KONYA – Ocak 2019)

 

ALAATTİN KÜSKÜ 45 KG: Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Birincisi (KONYA – Ocak 2019), 4. Başkanlık Kupası Birincisi (ANTALYA – Şubat 2019)

 

ONUR ÇALIK 48 KG: Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası İkincisi (KONYA – Ocak 2019)

 

ONUR MEŞE 58 KG: Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonası Üçüncüsü (SİVAS – Temmuz 2019), Ümitler İstanbul Şampiyonası İkincisi (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

AHMETCAN TİMAGUR 73 KG:Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası İkincisi (KONYA – Ocak 2019)

 

HAYRUNİSA AYGÜN:Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Yıldız Bayanlar Ferdi Birincisi (ANKARA – Mart 2019)

 

AYKUT TAŞKIN: Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Ferdi Erkekler (12-17 Yaş Arası) Birincisi (ANKARA – Mart 2019), Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Pair Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019), 1. Avrupa Açık Plaj Taekwondo Poomsae Şampiyonası Serbest Stil Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019)

 

EMİRHAN MURAN:Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Ferdi Erkekler Birincisi (ANKARA – Mart 2019), Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Pair Birincisi (ANKARA – Mart 2019)

 

KÜBRA DAĞLI:Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Pair Birincisi (ANKARA – Mart 2019), Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Serbest Bayanlar İkincisi (ANKARA – Mart 2019)

 

YUSUF ŞAŞMAZ: Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Ferdi Erkekler İkincisi (ANKARA – Mart 2019), 1. Avrupa Açık Plaj Taekwondo Poomsae Şampiyonası Serbest Stil Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), 1. Avrupa Açık Plaj Taekwondo Poomsae Şampiyonası Teknik Kırış Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019)

 

ÖZLEM ESİN HAKİKATLİ:Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Büyük Bayanlar Ferdi İkincisi (ANKARA – Mart 2019), 1. Avrupa Açık Plaj Taekwondo Poomsae Şampiyonası Kadın Takım Üçüncüsü (ANTALYA – Nisan 2019)

 

MURAT SARIKUŞ: Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Büyük Erkekler Ferdi Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019), Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Büyük Erkek Takım Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019), 1. Avrupa Açık Plaj Taekwondo Poomsae Şampiyonası Teknik Kırış Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), 1. Avrupa Açık Plaj Taekwondo Poomsae Şampiyonası Erkek Bireysel İkincisi (ANTALYA – Nisan 2019)

 

FURKAN BAYRAK: Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Büyükler Pair Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

ŞEVVAL GÜL:Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Büyükler Pair Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

TUANA AYAZ:Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Pair Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

YUSUF ŞAŞMAZ: Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Pair Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

BÜŞRA GAMZE GEYİK: Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Serbest Stil Pair Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

BETÜL ÇİÇEK: Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Genç Bayan Takım Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

GAMZE AKÇAY: Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Genç Bayan Takım Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

İREM COŞKUN:Taekwondo Poomsae Türkiye Şampiyonası Minik Bayan Takım Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

ZEYNEP KOŞAKSIZ 59 KG:Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Haziran 2019)              

 

MUHAMMET FATİH KOŞAKSIZ 41 KG:Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Haziran 2019)     

 

YİĞİTHAN ABUT 37 KG:Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – Haziran 2019)  

 

JUDO

 

Judo Spor Toto Süper Ligi’ni İstanbul BBSK kadın takımı ikinci sırada tamamladı. (ANTALYA – Kasım 2019)

 

Judo Spor Toto Süper Ligi’ni İstanbul BBSK erkek takımı ikinci sırada tamamladı. (ANTALYA – Kasım 2019)

 

Judo Spor Toto Ümitler Mix 1.Ligi'nde İstanbul BBSK sezonu üçüncü sırada tamamladı. (ANTALYA – Kasım 2019)

 

VEDAT ALBAYRAK 81 KG:Judo Grand Prix İkincisi (FAS – Mart 2019), Brasilia Grand Slam İkincisi (BREZİLYA – Ekim 2019), Abu Dabi Grand Slam Üçüncüsü (BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ – Ekim 2019), Judo Qingdao Master Üçüncüsü (ÇİN – Aralık 2019)

 

MAHMUT HÜDAYİ ÖZGÜRBÜZ 73 KG: Ümitler Türkiye Şampiyonası Birincisi (SAMSUN – Ocak 2019), Ümitler Avrupa Kupası Birincisi (ANTALYA – Mart 2019)

HANİFE ÖZCAN 44 KG:Ümitler Türkiye Şampiyonası İkincisi (SAMSUN – Ocak 2019), Ümitler Avrupa Kupası Üçüncüsü (ANTALYA – Mart 2019), Ümitler Avrupa Kupası Üçüncüsü (ÇEKYA – Nisan 2019), Ümitler Avrupa Şampiyonu (POLONYA – Haziran 2019)

 

HATİCE VANDEMİR 70 KG:Ümitler Türkiye Şampiyonası İkincisi (SAMSUN – Ocak 2019)                , Ümitler Avrupa Kupası Birincisi (ANTALYA – Mart 2019)

 

SUATCAN YAPICI 50 KG:Ümitler Türkiye Şampiyonası Üçüncüsü (SAMSUN – Ocak 2019)

 

ABDULLAH BERKİN ÖZCAN 66 KG: Gençler Türkiye Judo Şampiyonası Birincisi (ANKARA – Şubat 2019)

 

FATİH KÖSA 90 KG:Gençler Türkiye Judo Şampiyonası Birincisi (ANKARA – Şubat 2019)

 

KÜBRANUR ESİR 78 KG:Gençler Türkiye Judo Şampiyonası Birincisi (ANKARA – Şubat 2019), Judo Gençler Avrupa Kupası Üçüncüsü (ALMANYA – Temmuz 2019)

 

CAN GÜZEL 90 KG: Gençler Türkiye Judo Şampiyonası Üçüncüsü (Ankara – Şubat 2019), Gençler Balkan Judo Şampiyonası Üçüncüsü (BOSNA HERSEK – Haziran 2019)

 

SALİH YILDIZ 60 KG: Gençler Avrupa Kupası Üçüncüsü (LİTVANYA – Mayıs 2019), Gençler Avrupa Şampiyonu (FİNLANDİYA – Eylül 2019), Gençler Dünya Şampiyonası Üçüncüsü (FAS – Ekim 2019)

 

MİHRAÇ AKKUŞ 60 KG: Grand Prix 2019 Üçüncüsü (ANTALYA – Nisan 2019)

 

MİKAİL ÖZERLER 90 KG:Grand Prix 2019 Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), 2. Avrupa Oyunları Şampiyonu (BELARUS – Haziran 2019), Brasilia Grand Slam Üçüncüsü (BREZİLYA – Ekim 2019), Okyanus Açık Üçüncüsü (AVUSTRALYA – Kasım 2019), Judo Qingdao Master Üçüncüsü (ÇİN – Aralık 2019)

 

CEMAL ERDOĞAN +100 KG:Okyanus Açık Üçüncüsü (AVUSTRALYA – Kasım 2019)

 

MURAT SEZGİN 26 KG:Minikler Türkiye Judo Şampiyonası Üçüncüsü (İZMİR – Mayıs 2019)

 

ATLETİZM

 

Turkcell Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonası’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 4x200 metre bayrak takımımız şampiyon oldu. (İSTANBUL – Ocak 2019)

 

Spor Toto Kulüpler Arası U18 Türkiye Ligi yarışmalarında sporcularımız 2 altın, 6 gümüş, 4 bronza madalya olmak üzere toplam 12 madalya kazandı. (ANTALYA – Nisan 2019)

 

Turkcell Türkiye U20 Atletizm Ligi’nde 2019 sezonunun ilk kademe müsabakalarında sporcularımız 1 altın, 4 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 7 madalya elde etti. (KÜTAHYA – Mayıs 2019)

 

Kulüplerarası U18 Atletizm Türkiye Ligi Final Yarışlarında 4x100 metre bayrak takımımız ve İsveç bayrak takımımız gümüş madalya elde ederken, İstanbul BBSK yarışları kulüp olarak üçüncü sırada tamamladı. (KÜTAHYA – Mayıs 2019)

 

U20 ve U23 Türkiye Atletizm Şampiyonası, 24-25 Haziran tarihleri arasında yapılan yarışmalar sonucunda sporcularımız U23 kategorisinde 1 altın madalya elde ederken, U20 kategorisinde 2 altın, 3 gümüş ve 2 bronz madalyanın sahibi oldu. (BURSA – Haziran 2019)

 

29-30 Haziran tarihleri arasında Trabzon’da yapılan Spor Toto Kulüpler U16 Türkiye Atletizm Şampiyonası'nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 2 altın, 3 gümüş, 3 bronz madalya kazandı. (TRABZON – Haziran 2019)

 

RAMAZAN ÖZDEMİR:Turkcell Türkiye Kros Ligi Birinci Kademe Birincisi (ADANA – Ocak 2019), Atletizm Turkcell Süper Lig 1. Kademe 1500m İkinci (BURSA – Haziran 2019), Atletizm Turkcell Süper Lig 1. Kademe 3000m Üçüncü (BURSA – Haziran 2019), Turkcell Büyükler Atletizm şampiyonası 1500m birincisi (BURSA – Temmuz 2019), Turkcell Türkiye Atletizm Süper Ligi Final Etabı 3000m birincisi – 1500m ikincisi (BURSA – Ağustos 2019)

 

ÖMER ŞAHİN:Atletizm Turkcell Süper Lig 1. Kademe Disk Atma İkinci (BURSA – Haziran 2019), Turkcell Büyükler Atletizm şampiyonası disk atma ikincisi (BURSA – Temmuz 2019), Turkcell Türkiye Atletizm Süper Ligi Final Etabı disk atma ikincisi (BURSA – Ağustos 2019)

 

MURAT ÖZBEY: Atletizm Turkcell Süper Lig 1. Kademe Üç Adım Atlama Üçüncü (BURSA – Haziran 2019), Turkcell Büyükler Atletizm şampiyonası üç adım atlama üçüncüsü (BURSA – Temmuz 2019), Turkcell Türkiye Atletizm Süper Ligi Final Etabı üç adım atlama üçüncüsü (BURSA – Ağustos 2019)

 

ALPER DEMİR:Turkcell Türkiye Kros Ligi Birinci Kademe Üçüncüsü (ADANA – Ocak 2019), 2. Gazi Yarı Maratonu Üçüncüsü (GAZİANTEP – Aralık 2019)

 

YUNUS EMRE SARISOY:Turkcell Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonası 60 M engelli Üçüncüsü (İSTANBUL – Ocak 2019)

 

ERTAN ÖZKAN: Atletizm Turkcell Süper Lig 1. Kademe 100 m Üçüncü (BURSA – Haziran 2019), Turkcell Türkiye Atletizm Süper Ligi Final Etabı 100m ve 200m üçüncüsü (BURSA – Ağustos 2019)

 

SEMİH GEYLANİ:Turkcell Türkiye U16 Salon Atletizm Şampiyonası uzun atlama Üçüncüsü (İSTANBUL – Ocak 2019)

 

SAMET DEMİR:Turkcell Türkiye U20 Salon Atletizm Şampiyonası 3000 metre Birincisi (İSTANBUL – Subat 2019)

 

LEVENT YILMAZ: Atletizm Turkcell Süper Lig 1. Kademe Yüksek Atlama İkinci (BURSA – Haziran 2019), Turkcell Türkiye Atletizm Süper Ligi Final Etabı yüksek atlama üçüncüsü (BURSA – Ağustos 2019)

 

CİHAT ULUS: Balkan Kros Şampiyonası Takım Üçüncüsü (KARADAĞ)

 

ONUR ARAS:Balkan Kros Şampiyonası Takım Üçüncüsü (KARADAĞ)

 

MAHSUN DEĞER:Turkcell Türkiye U20 Salon Atletizm Şampiyonası 3000 metre İkincisi (İSTANBUL – Subat 2019)

 

ONUR ÇAPAROĞLU:Turkcell Türkiye U20 Salon Atletizm Şampiyonası üç adım atlama İkincisi (İSTANBUL – Şubat 2019)

 

MELİH GÖKALP:Turkcell Türkiye U20 Salon Atletizm Şampiyonası gülle atma Üçüncüsü (İSTANBUL – Subat 2019), Türkiye U18 Salon Atletizm Şampiyonası gülle atma Birincisi (İSTANBUL – Şubat 2019), U18 Indoor Match gülle atma Üçüncüsü (İSTANBUL – Mart 2019), Kulüplerarası U18 Atletizm Türkiye Ligi Final Yarışları Gülle Atma Birincisi (KÜTAHYA – Mayıs 2019)

 

MAHMUT SAMİ DURU: Turkcell Büyükler Atletizm şampiyonası çekiç atma ikincisi (BURSA – Temmuz 2019)

 

İLKAY AYDEMİR: Turkcell Türkiye Büyükler Salon Atletizm Şampiyonası sırıkla atlama İkincisi (İSTANBUL – Şubat 2019), Atletizm Turkcell Süper Lig 1. Kademe Sırıkla Atlama Üçüncü (BURSA – Haziran 2019), Turkcell Büyükler Atletizm şampiyonası sırıkla yüksek atlama birincisi (BURSA – Temmuz 2019), Turkcell Türkiye Atletizm Süper Ligi Final Etabı sırıkla atlama üçüncüsü (BURSA – Ağustos 2019)

 

KADİR KESKİN: Kulüplerarası U18 Atletizm Türkiye Ligi Final Yarışları 1500 metre İkincisi, 800 metre Üçüncüsü (KÜTAHYA – Mayıs 2019)

 

KAAN GACAR: Türkiye U18 Salon Atletizm Şampiyonası 60 metre Birincisi, 200 metre İkincisi (İSTANBUL – Şubat 2019)

 

BATUHAN GÜMÜŞ:Türkiye U18 Salon Atletizm Şampiyonası 60 metre Üçüncüsü (İSTANBUL – Şubat 2019)

 

GÖKDENİZ GÖÇMEN:Türkiye U18 Salon Atletizm Şampiyonası 400 metre Birincisi, 200 metre Üçüncüsü (İSTANBUL – Şubat 2019), U18 Indoor Match 400 metre İkincisi (İSTANBUL – Mart 2019), Kulüplerarası U18 Atletizm Türkiye Ligi Final Yarışları 400 metre Birincisi, 400 metre engelli ikincisi (KÜTAHYA – Mayıs 2019), U18 Balkan Şampiyonası 400 metre İkincisi (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

DAVUT GÜREL:Türkiye U18 Salon Atletizm Şampiyonası uzun atlama Birincisi (İSTANBUL – Şubat 2019), U18 Indoor Match uzun atlama Üçüncüsü (İSTANBUL – Mart 2019), Kulüplerarası U18 Atletizm Türkiye Ligi Final Yarışları Uzun Atlama Birincisi (KÜTAHYA – Mayıs 2019)

 

BARTU AYDOĞAN:Kulüplerarası U18 Atletizm Türkiye Ligi Final Yarışları Üçüncüsü (KÜTAHYA – Mayıs 2019)

 

MUSA BAYRAM:Türkiye U18 Salon Atletizm Şampiyonası 60 metre engelli Birincisi (İSTANBUL – Şubat 2019), U18 Indoor Match 60 metre İkincisi (İSTANBUL – Mart 2019), Kulüplerarası U18 Atletizm Türkiye Ligi Final Yarışları 110 metre engelli Üçüncüsü (KÜTAHYA – Mayıs 2019)

 

HASAN ÇAĞRI AKAN:Kulüplerarası U18 Atletizm Türkiye Ligi Final Yarışları 100 metre Üçüncüsü (KÜTAHYA – Mayıs 2019), U18 Balkan Şampiyonası 4x100 metre Birincisi (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

ERSİN İLHAN:Türkiye U18 Salon Atletizm Şampiyonası 60 metre engelli Üçüncüsü (İSTANBUL – Şubat 2019), U18 Balkan Şampiyonası 110 metre engelli İkincisi (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

BERK DENİZ ÇELEN: Dünya Liselerarası Atletizm Şampiyonası 100 metre birincisi (HIRVATİSTAN – Mayıs 2019)

 

SEZGİN ATAÇ: Türkiye Kros Şampiyonası Birincisi (SAKARYA – Ekim 2019), 2. Gazi Yarı Maratonu Birincisi (GAZİANTEP – Aralık 2019)

 

YAYLA KILIÇ: 2. Gazi Yarı Maratonu İkincisi (GAZİANTEP – Aralık 2019)

 

FATMA DEMİR: 2. Gazi Yarı Maratonu Üçüncüsü (GAZİANTEP – Aralık 2019)

 

OKÇULUK

 

YEŞİM BOSTAN:2019 Salon Türkiye Şampiyonası İkincisi (SAMSUN – Ocak 2019), Kahraman Bagatır İlkbahar Okları Türkiye Kupası İkincisi (ANTALYA – Nisan 2019), 2019 Gençlik Kupası Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), 2. Avrupa Oyunları Karışık Makaralı Yay Takım Üçüncüsü (BELARUS – Haziran 2019), Türkiye Şampiyonası & Kulüpler Türkiye Okçuluk Şampiyonası Birincisi  (ANTALYA – Eylül 2019), Okçuluk Türkiye Kupası Finalleri Üçüncüsü (KAYSERİ – Ekim 2019)

 

BUSE BAŞAK HANEY: 2019 Gençler Kadetler Açık Hava Okçuluk Türkiye Şampiyonası Üçüncüsü (ORDU – Haziran 2019)

 

MELİKE ŞAHİN:Gençler-Büyükler İl Şampiyonası Klasik Yay Genç Bayan Birincisi (İSTANBUL – Mart 2019)             

 

ÖZGÜR ÖZEN – B. Eng.:Türkiye Bedensel Engelliler Açık Hava Türkiye Okçuluk Şampiyonası Klasik Yay Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Türkiye Bedensel Engelliler Açık Hava Türkiye Okçuluk Şampiyonası Mix Klasik Takım Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Para Okçuluk Avrupa Kupası klasik yay takım müsabakaları üçüncüsü (İTALYA – Mayıs 2019)

 

OĞUZHAN POLAT – B. Eng.: Para Okçuluk Avrupa Kupası klasik yay takım müsabakaları üçüncüsü (İTALYA – Mayıs 2019)

 

SADIK SAVAŞ – B. Eng.:Para Okçuluk Avrupa Kupası klasik yay takım müsabakaları üçüncüsü (İTALYA – Mayıs 2019)

YAĞMUR ŞENGÜL – B. Eng.:Türkiye Bedensel Engelliler Açık Hava Türkiye Okçuluk Şampiyonası Klasik Yay İkincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Türkiye Bedensel Engelliler Açık Hava Türkiye Okçuluk Şampiyonası Mix Klasik Takım Birincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Para Okçuluk Avrupa Kupası klasik yay takım müsabakaları birincisi(İTALYA – Mayıs 2019), Para Okçuluk Dünya Şampiyonası Klasik Yay Takım İkincisi (HOLLANDA – Haziran 2019)

 

ERDOĞAN AYGAN – B. Eng.: Türkiye Bedensel Engelliler Açık Hava Türkiye Okçuluk Şampiyonası Makaralı Yay Üçüncüsü (ANTALYA – Nisan 2019), Türkiye Bedensel Engelliler Açık Hava Türkiye Okçuluk Şampiyonası Mix Makaralı Takım İkincisi (ANTALYA – Nisan 2019), Para Okçuluk Avrupa Kupası makaralı yay takım müsabakaları birincisi (İTALYA – Mayıs 2019), Para Okçuluk Dünya Şampiyonası Makaralı Yay Takım İkincisi (HOLLANDA – Haziran 2019)

 

BÜLENT KORKMAZ – B. Eng.: Para Okçuluk Avrupa Kupası makaralı yay ferdi ve takım müsabakaları birincisi (İTALYA – Mayıs 2019), Para Okçuluk Dünya Şampiyonası Makaralı Yay Takım İkincisi (HOLLANDA – Haziran 2019)

               

MASA TENİSİ

 

Masa tenisi 2019 En İyiler Yarışmaları Küçük Kızlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nden Ada Heyecan ikinci oldu. (ANKARA – Ocak 2019)          

 

Türkiye En İyi 16’lar Yıldızlar müsabakaları erkeklerde Tarık Saim Özbek oynadığı şampiyon, Batuhan Gürses üçüncü oldu. Bayanlarda Zeynep Karaca şampiyonluk, Yağmur Şevval Karaca ikincilik, Feyza Demir üçüncülük elde etti. (İSTANBUL – Mart 2019) 

 

Masa Tenisi Gençler Türkiye Şampiyonası ferdi müsabakalarda sporcumuz Yağmur Şevval Karaca bronz madalya elde ederken, takım müsabakalarında bayan takımımız üçüncü oldu. (ESKİŞEHİR – Mart – 2019)

 

2018-2019 sezonu Yıldızlar Takım ve Ferdi Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız 5’i altın olmak üzere toplam 11 madalya elde etti. (AMASYA – Nisan 2019)

 

Minik-Küçük Masa Tenisi Milli Takım Ferdi Seçme Yarışmaları’nda sporcularımızdan Berk Öztoprak minikler kategorisinde birinci, Muhammed Ali Atakul ise küçükler kategorisinde dördüncü olarak milli takıma seçildi. (ANKARA – Eylül 2019)

 

Masa tenisi sporcularımız Gamze Çotra ve Saim Özbek, seçme müsabakalarının ardından Genç Milli Takımda yer almaya hak kazandı. (BALIKESİR – Ekim 2019)

 

Küçükler Bölge Yarışmalarında İstanbul BBSK Erkek B Takımı birinci olurken, Erkek A Takımı üçüncülük elde etti. (BALIKESİR – Ekim 2019)

 

LARA SAMSUNLU (ÖZEL SPORCU):Özel Sporcular Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası İkincisi (ANTALYA – Şubat 2019)

 

LEYLA DİLA MENZİ (ÖZEL SPORCU):Özel Sporcular Türkiye Masa Tenisi Şampiyonası İkincisi (ANTALYA – Şubat 2019)

 

FEYZA DEMİR: Balkan Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Takım İkincisi (MAKEDONYA – Haziran 2019), Balkan Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Çift Kızlar İkincisi (MAKEDONYA – Haziran 2019)

 

YAĞMUR ŞEVAL KARACA:Balkan Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Takım İkincisi (MAKEDONYA – Haziran 2019), Balkan Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Çift Kızlar İkincisi (MAKEDONYA – Haziran 2019)

 

ZEYNEP KARACA:Balkan Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Takım İkincisi (MAKEDONYA – Haziran 2019), Balkan Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Çift Kızlar İkincisi (MAKEDONYA – Haziran 2019), Balkan Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Ferdi Üçüncüsü (MAKEDONYA – Haziran 2019), 62. Avrupa Gençler-Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Consolation Birincisi (ÇEKYA – Temmuz 2019)

 

TARIK SAİM ÖZBEK:Balkan Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Takım İkincisi (MAKEDONYA – Haziran 2019)

 

BATUHAN GÜRSES:Balkan Yıldızlar Masa Tenisi Şampiyonası Takım İkincisi (MAKEDONYA – Haziran 2019)

 

HALTER

 

DANİYAR İSMAİLOV:N. Süleymanoğlu Büyükler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası Birincisi (DENİZLİ – Ocak 2019), Uluslararası 4. Facr Kupası (İRAN – Mart 2019), Avrupa Halter Şampiyonası Koparma Birincisi (GÜRCİSTAN – Nisan 2019), Dünya Halter Şampiyonası Koparma İkincisi (TAYLAND – Eylül 2019), Akdeniz Kupası Şampiyonu (SAN MARİNO – Ekim 2019), Uluslararası Naim Süleymanoğlu Halter Turnuvası silkme, koparma, toplam şampiyonu (GAZİANTEP – Kasım 2019), 6. Katar Halter Kupası Koparma-Silkme-Toplam Birincisi (KATAR – Aralık 2019)

 

BERK ARTUÇ:Gençler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonası İkincisi (AYDIN – Nisan 2019)

 

BEDENSEL ENGELLİ

 

Bedensel Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız 50 altın, 22 gümüş ve 23 bronz madalya olmak üzere toplamda 95 madalya elde etti. (AKSARAY – Ocak 2019)

 

Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu’nda sporcularımızdan Mücahit Sunar, Uğurcan Özer, Alper Ceylantepe ve Çilem Çelik kendi yaş kategorilerinde birincilik elde etti. (MUĞLA – Şubat 2019)

 

Trabzon’da gerçekleştirilen turnuvada sporcularımız 46 altın, 25 gümüş ve 12 bronz olmak üzere toplamda 83 madalya elde etti. (TRABZON – Nisan 2019)

 

2. Karadeniz Ereğli Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışı Bedensel engelliler kategorisinde 3000 metreyi 00:54:02 dakika ile bitiren sporcumuz Çilem Çelik bayanlar genel klasmanında üçüncü oldu. Çilem Çelik aynı zamanda bu derece ile kendi yaş kategorisinde şampiyon oldu. (Temmuz 2019)

 

Rumkale Uluslararası Açık Su Sporları Festivali'nde 19-24 yaş kategorisinde spocularımızdan Uğurcan Özer birinci, Necmi Kaan Çavuşer ikinci oldu. Mücahit Sunar 25-29 yaş kategorisinde, Alper Ceylantepe ise 35-39 yaş kategorisinde ikincilik elde etti. (GAZİANTEP – Ekim 2019)

 

Osman Çullu Bedensel Engelli Yüzme Milli Takımı Seçme Yarışları'nda, sporcularımız 39 altın, 27 gümüş, 24 bronz madalya kazandı. (ISPARTA – Kasım 2019)

 

BEYTULLAH EROĞLU:Belarus Ulusal Açık Paralimpik Yüzme Şampiyonası S5 kategorisi 50 m kelebek-sırtüstü-serbest - 100 m serbest birincisi (BELARUS – Mart 2019), Paralimpik Dünya Serisi 6. Ayak Büyük Erkekler 50m. Kelebek ve 50.m sırtüstü Üçüncüsü (İTALYA – Haziran 2019), Paralimpik Dünya Serisi 7. Ayak Erkekler 50m. Kelebek birincisi,  50.m sırtüstü İkincisi (ALMANYA – Haziran 2019)

 

NİL ŞAHİN: Belarus Ulusal Açık Paralimpik Yüzme Şampiyonası S7 kategorisi 100 m serbest-sırtüstü - 50 m serbest - 400 m serbest birincisi (BELARUS – Mart 2019)

 

UĞUR ŞENEL: Belarus Ulusal Açık Paralimpik Yüzme Şampiyonası S6 kategorisi 100 m serbest-sırtüstü-50 m serbest-400 m serbest birincisi (BELARUS – Mart 2019)

 

BÜLENT OTURAKÇI:Belarus Ulusal Açık Paralimpik Yüzme Şampiyonası SB5 kategorisi 100 m kurbağalama birincisi - S5 kategorisi 100 m serbest - 50 m kelebek - 50 m sırtüstü ikincisi (BELARUS – Mart 2019)

 

KORAL BERKİN KUTLU: Belarus Ulusal Açık Paralimpik Yüzme Şampiyonası S5 kategorisi 50 m kelebek üçüncüsü – 50 m serbest ikincisi - 50 m sırtüstü - 100 m serbest üçüncüsü (BELARUS – Mart 2019), Paralimpik Dünya Serisi 6. Ayak Genç Erkekler 50m. Kelebek İkincisi (İTALYA – Haziran 2019), Paralimpik Avrupa Gençlik Oyunları 50m Kelebek İkincisi (FİNLANDİYA – Haziran 2019)

 

ELİF İLDEM:Paralimpik Dünya Serisi 7. Ayak 100m. Serbest, 50m. Serbest, 100m. Sırtüstü Birincisi, 50m. Sırtüstü İkincisi (ALMANYA – Haziran 2019)

 

CANER AŞKIN:Paralimpik Dünya Serisi 7. Ayak 100m. Sırtüstü Üçüncüsü (ALMANYA – Haziran 2019)

 

UĞURCAN ÖZER:Belarus Ulusal Açık Paralimpik Yüzme Şampiyonası S10 kategorisi 50 m serbest - 100 m serbest - SB9 kategorisi 100 m kurbağalama SM10 kategorisi 200 m karışık birincisi (BELARUS – Mart 2019), Bodrum Aquamasters Açıksu Yüzme Yarışları 5008 metre birincisi – 3008 metre ikincisi (MUĞLA – Ekim 2019),

 

NECMİ KAAN ÇAVUŞER:31. Samsung Kıtalararası Yüzme Şampiyonası Engelliler Kategorisi Birincisi (İSTANBUL – Temmuz 2019), Bodrum Aquamasters Açıksu Yüzme Yarışları 5008 metre ve 3008 metre ikincisi (MUĞLA – Ekim 2019)

 

ALPER CEYLANTEPE: 31. Samsung Kıtalararası Yüzme Şampiyonası Engelliler Kategorisi İkincisi (İSTANBUL – Temmuz 2019), Bodrum Aquamasters Açıksu Yüzme Yarışları 5008 metre ve 3008 metre birincisi – genel klasman ikincisi (MUĞLA – Ekim 2019)

 

ÇİLEM ÇELİK:Bodrum Aquamasters Açıksu Yüzme Yarışları 5008 metre ve 3008 metre birincisi (MUĞLA – Ekim 2019)

 

WUSHU

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, Minikler-Yıldızlar Sanda ve Qinda grubunda 2 altın, 3 gümüş, 4 bronz olmak üzere 9 madalya kazandı. (ANTALYA – Ocak 2019)

 

Türkiye Wushu Şampiyonası’nda Gençler Sanda ve Qinda grubunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları 1 altın, 4 gümüş, 1 bronz olmak üzere 6 madalya ile tamamladı. (ANTALYA – Şubat 2019)

 

Türkiye Wushu Şampiyonası’nda Büyükler Sanda ve Qinda grubunda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları 4 altın, 8 gümüş, 5 bronz olmak üzere 6 madalya ile tamamladı. (ANTALYA – Şubat 2019)

 

İstanbul Minikler-Yıldızlar Wushu Sanda Şampiyonasında sporcularımız 6 altın, 7 gümüş, 5 bronz madalya elde etti. (İSTANBUL – Eylül 2019)

 

Wushu branşımızın sporcuları, İstanbul Gençler - Büyükler Wushu Sanda Şampiyonası'nda 15 madalya elde etti. (İSTANBUL – Kasım 2019)

 

MUSTAFA DEMİR:5. Avrupa Wushu Şampiyonası Gençler Qinda Kategorisi Altın Madalya (RUSYA – Mayıs 2019)

 

ESAT ÖMER AY: 5. Avrupa Wushu Şampiyonası Gençler Nan Quan Kategorisi Gümüş & Nan Gun Kategorisi Bronz Madalya (RUSYA – Mayıs 2019), Türkiye Minikler - Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Geleneksel Taolu Şampiyonası Nan Gun ve Nan Dao Birincisi, Nan Quan İkincisi (SAKARYA – Aralık 2019)

 

MAHLAS TUNA YILMAZ:5. Avrupa Wushu Şampiyonası Minikler Jiti Kategorisi Gümüş & Minikler Shuag Dao Kategorisi Bronz Madalya (RUSYA – Mayıs 2019)

 

SELMA AY:5. Avrupa Wushu Şampiyonası Gençler Jiti Kategorisi Gümüş Madalya (RUSYA – Mayıs 2019), Türkiye Minikler - Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Geleneksel Taolu Şampiyonası Nan Quan ve Nan Dao Birincisi (SAKARYA – Aralık 2019)

 

İSMAİL UZUNER:Avrasya Balkan Open Wushu Kung Fu Bay – Bayan Sanda ve Taolu Şampiyonası Büyükler Birincisi (ANKARA – Ağustos 2019)

 

ELİF NUR AYGÜN:Avrasya Balkan Open Wushu Kung Fu Bay – Bayan Sanda ve Taolu Şampiyonası Yıldızlar Birincisi (ANKARA – Ağustos 2019)

 

HASAN MERT YURTIŞIĞI:Avrasya Balkan Open Wushu Kung Fu Bay – Bayan Sanda ve Taolu Şampiyonası Büyükler Üçüncüsü (ANKARA – Ağustos 2019)

 

HÜSEYİN KAYA: Avrasya Balkan Open Wushu Kung Fu Bay – Bayan Sanda ve Taolu Şampiyonası Gençler Üçüncüsü (ANKARA – Ağustos 2019), 4. Balkan Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Sanda ve Taolu Şampiyonası Birincisi (ANKARA – ARALIK 2019)

 

MELİH YUMAK:4. Balkan Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Sanda ve Taolu Şampiyonası Birincisi (ANKARA – ARALIK 2019)

 

MEHMET SIDIK ALTUN:4. Balkan Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Sanda ve Taolu Şampiyonası Birincisi (ANKARA – ARALIK 2019)

 

SERHAT BELKECİ:4. Balkan Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Sanda ve Taolu Şampiyonası İkincisi (ANKARA – ARALIK 2019)

 

YASİN KOPARIR:4. Balkan Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Sanda ve Taolu Şampiyonası İkincisi (ANKARA – ARALIK 2019)

 

SERDAR ŞİRİN:4. Balkan Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Sanda ve Taolu Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – ARALIK 2019)

 

TALHA ERDEM:Türkiye Minikler - Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Geleneksel Taolu Şampiyonası Wing Chun İkincisi (SAKARYA – Aralık 2019)

 

YUSUF ERDEM:Türkiye Minikler - Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Geleneksel Taolu Şampiyonası Wing Chun Üçüncüsü (SAKARYA – Aralık 2019)

 

MİKAİL DURAK: 4. Balkan Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Sanda ve Taolu Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – ARALIK 2019)

 

ABDULBAKİ DURAK:4. Balkan Yıldızlar - Gençler ve Büyükler Wushu Kungfu Sanda ve Taolu Şampiyonası Üçüncüsü (ANKARA – ARALIK 2019)

 

ASLI MELEK KUTLU: Avrasya Balkan Open Wushu Kung Fu Bay – Bayan Sanda ve Taolu Şampiyonası Yıldızlar Üçüncüsü (ANKARA – Ağustos 2019)

 

TENİS

 

İstanbul Koza Tenis Akademisi’nde 21-26 Ocak tarihleri arasında düzenlenen 18 Yaş Kış Kupası’nda kulübümüz sporcusu Rüya Oceanne Delplancq çiftler kategorisinde birinci oldu. (İSTANBUL – Ocak 2019)

 

İstanbul Koza Tenis Akademisi’nde düzenlenen 10 Yaş Kış Kupasında kulübümüz oyuncusu Hamza Yavuz ikinci oldu. (İSTANBUL – Ocak 2019)

 

İstanbul Avrupa Yakası Tenis Kulübü’nde düzenlenen 9 Yaş Kış Kupası’nda Ayşe Çelik ve Beril Lara Demir bayanlarda, Hakan Kaan Tırparcı ise erkeklerde turnuva birincisi oldu. (İSTANBUL – Şubat 2019)

 

Çekmeköy GD Tenis Akademi’de düzenlenen 10 yaş hafta sonu turnuvasında sporcumuz Defne Rakıcıoğlu tüm maçlarını kazanarak birinci oldu. (İSTANBUL – Şubat 2019)

 

Ataşehir Taçspor Tesisleri’nde düzenlenen 12 yaş hafta sonu turnuvasında sporcularımızdan Defne Naz Çavuş tüm maçları kazanarak birinci olurken bir diğer sporcumuz Sude Yılmaz ise finalde kaybederek ikincilik elde etti. (İSTANBUL – Şubat 2019)

 

Antalya Club Mega Saray’da düzenlenen turnuvada; 14 Yaşta Yusuf Melih Keskin grup birincisi olurken, Büyüklerde Elif Nazlı Keskin grup ikinciliği elde etti. (ANTALYA – Mart 2019)

 

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından 14-17 Mart tarihleri arasında İstanbul Ataşehir Taçspor tesislerinde düzenlenen turnuvada 10 yaş sporcularımızdan Defne Rakıcıoğlu ve Uras Tok birinci, Defne Karşıdağ ile Ayşe Nazlı Doğan ise ikinci oldu. (İSTANBUL – Mart 2018)

 

14-17 Mart tarihleri arasında İstanbul Taç Spor Tesisleri’nde düzenlenen 9 Yaş Hafta Sonu Turnuvası’nda Beril Lara Demir grubunda birinci oldu. (İSTANBUL – Mart 2019)

 

16-17 tarihleri arasında ise İstanbul Koza’da gerçeleştirilen 2x4 Hafta Sonu Turnuvalarında 14 yaş sporcumuz Yunus Erten birincilik elde ederken, 16 yaşta Rüya Ocane Delplancq ile 12 yaşta Hamza Yavuz ikinci oldu. (İSTANBUL – Mart 2019)

 

Türkiye Tenis Federasyonu tarafından 01-04 Nisan tarihleri arasında İstanbul İstinye ERG Spor Hizmetlerinde oynanan 14 Yaş Hafta İçi Turnuvasında sporcularımızdan Yasemin Pehlivan, Defne Naz Çavuş ve Kuzey Yoleri ikincilik elde etti. (İSTANBUL – Nisan 2019)

 

11-14 Nisan tarihlerinde İstanbul Ataşehir Taçspor Tesisleri’nde düzenlenen 12 Yaş Hafta Sonu Turnuvasında Defne Rakıcıoğlu birinci, Performans Tenis Akademi’de düzenlenen 14 Yaş Hafta Sonu Turnuvasında ise Ela Gökakın ile Cansu Naz Karakullukçu ikinci oldu. (İSTANBUL – Nisan 2019)

 

02-05 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Yeşilyurt Tenis Kulübü’de düzenlenen 14 Yaş Turnuvasında 4 sporcumuz final müsabakaları sonucunda sporcularımızdan Yunus Emre Erten ve Mehmet Abim birincilik, Sarp Çelik ve Arda Çelik ikincilik elde etti. (İSTANBUL – Mayıs 2019)

 

16-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Yeşilyurt Tenis Akademide düzenlenen 9 yaş turnuvasında Sporcularımızın Beril Lara Demir (1. Grup) Birincisi, Ayşe Çelik (2. Grup) Birincisi Hakan Kağan Tırpancı (2. Grup) Birincisi, Artan Çakır (2. Grup) İkincisi oldu (İSTANBUL – Mayıs 2019) 

 

İstanbul Esenyurt Koza’da düzenlenen 10 yaş haftasonu turnuvasında, sporcumuz Alara İveta Şişman birinci olurken 12 yaş haftasonu turnuvasında sporcumuz Defne Rakıcıoğlu ikincilik elde etti. (İSTANBUL – Haziran 2019)

 

15-16 Haziran tarihleri arasında İstanbul Ataköy İTESK Spor Kulübü'nde düzenlenen 12 yaş 2x4 tenis turnuvasında Hamza Yavuz Birinci Grubu ilk sırada tamamlayıp turnuvanın şampiyonu oldu. (İSTANBUL – Haziran 2019)

 

17-20 Haziran arasında İstanbul Taç Spor Tesisleri'nde düzenlenen 8-9-10 yaş hafta içi tenis turnuvası 9 yaşta Ayşe Çelik birinci grupta, Beril Lara Demir ikinci grupta altın madalya elde etti. (İSTANBUL – Haziran 2019)

 

8-9-10 Yaş Yaz Tenis Kupası, 24-29 Haziran tarihleri arasında İstanbul Koza Tenis Akademi'de gerçekleştirildi. 9 yaş kategorisinde mücadele eden sporcularımızdan Beril Lara Demir birincilik, Ayşe Çelik ve Arhan Çakır ikincilik elde etti. (İSTANBUL – Haziran 2019)

 

Sakarya'da düzenlenen 14 Yaş Hafta içi Tenis Turnuvası'nda sporcumuz Cansu Naz Karakullukçu birincilik elde etti. (SAKARYA – Haziran 2019)

 

İstanbul İstinye'de düzenlenen 14 Yaş 2x4 Tenis Turnuvası'nda ise sporcumuz Yasemin Pehlivan ikinci oldu. (İSTANBUL – Haziran 2019)

 

6-7 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Çekmeköy GD Tenis Akademi’de düzenlenen 2X4 turnuvasında sporcumuz Elif Nazlı Keskin 2. Grup birincisi oldu. (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

8-13 Temmuz tarihleri arasında İstanbul İstinye ERG Tenis Akademi'de düzenlenen 8-9-10 Yaş Yaz Kupası 2 turnuvasında 9 yaş kızlarda Ayşe Çelik birinci, Beril Lara Demir ikinci olurken, erkeklerde Hakan Kaan Tırpancı birinci, Arhan Çakır ikinciliği elde etti. 10 yaş erkekler finalinde ise sporcumuz Hamza Yavuz birinci oldu. (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

8-13 Temmuz tarihleri arasında Sakarya'da düzenlenen 10 Yaş Yaz Kupasında sporcumuz Ayşe Nazlı Doğan consolation ikinci oldu. (SAKARYA – Temmuz 2019)

 

13-14 Temmuz tarihleri arasında İstanbul'da yapılan 12 Yaş 2x4 Hafta Sonu tenis turnuvasnda ise bir diğer sporcumuz Zeynep Naz Kaya'da 12 yaşta ikincilik elde etti. (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

22-26 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Kemer Country Tenis Kulübü'nde düzenlenen 12 Yaş Yaz Kupası 3'te sporcumuz Sarp Çelik hem teklerde hem de çiftlerde şampiyonluk elde etti. (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

27-28 Temmuz tarihleri arasında Beykoz Performans Tenis Akademi’de düzenlenen, 14 yaş 2x4 hafta sonu turnuvasında sporcumuz Hakan Yılmazlar ikinci oldu. (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

22-27 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü'nde düzenlenen 8-9-10 Yaş Yaz Kupası 3 Turnuvası'nda 9 yaşta Kız Teklerde Ayşe Çelik ve Beril Lara Demir birinci, Erkek Teklerde Arhan Çakır ikinci, Erkek Çiftlerde Burak Erken birinci oldu. (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

22-23 Temmuz tarihleri arasında Ataköy İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübünde düzenlenen 16 yaş 2x4 hafta sonu turnuvasında sporcumuz Yusuf Melih Keskin finalde yenilerek grup ikincisi oldu. (İSTANBUL – Temmuz 2019)

 

24-30 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen "14 Yaş Yaz Kupası 5" turnuvasında Yusuf Melih Keskin çiftler kategorisinde altın madalya elde etti. (İSTANBUL – Ağustos 2019)

 

21-22 Eylül tarihleri arasında İstanbul Tenis Eğitim Spor Kulübü'nde düzenlenen 14 Yaş 2X4 Hafta Sonu Tenis Turnuvasında Sarp Çelik grup ikincisi olurken gümüş madalya kazanma başarısı gösterdi. (İSTANBUL – Eylül 2019)

 

12 yaş 2X4 hafta sonu tenis turnuvasında sporcumuz Yasemin Pehlivan ikinci oldu. (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

İstanbul Taçspor Tesisleri'nde yapılan 8-9-10 yaş hafta sonu turnuvasında sporcularımızdan Alara İveta Şişman ve Elşen Nil Aldemir birinci olurken, Derin Bozoklu ikincilik elde etti. (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

İstanbul Maltepe Antuka Tenis Akademi'de düzenlenen 14 yaş hafta sonu turnuvasında sporcumuz Defne Naz Çavuş ikinci oldu. (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

İstanbul İstinye'de düzenlenen diğer bir turnuvada 12 yaş kategorisinde sporcularımız Selin Mık ve Elif Nisan Özbay biricilik elde etti.  (İSTANBUL – Ekim 2019)

 

Sporcumuz Yusuf Melih Keskin, büyükler 2x4 hafta sonu tenis turnuvasında ikinci oldu. (İSTANBUL – Kasım 2019)

 

28 Kasım - 1 Arlık tarihleri arasında düzenlenen 14 yaş hafta sonu turnuvasında erkekler kategorisinde Sarp Çelik 2. grupta birincilik elde ederken, 8. grupta Arda Çelik ikinci sırada yer aldı. Kadınlar kategorisinde ise Bengü Çelik 5. grupta zirvede yer aldı. (İSTANBUL – Aralık 2019)

 

BADMİNTON

 

Sporcularımız Ahmetcan Oruç ve Yusuf Yaşar Polonya'nın Lodz kentinde yapılan üniversiteler Arası Avrupa Badminton Şampiyonası Çift Erkekler dalında ikinci oldu. (POLONYA – Temmuz 2019)

 

ÖZGE BAYRAK:28. İran Fajr International Challenge Badminton Turnuvası ikincisi (İRAN – Şubat 2019), Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası Tekler – Karışık Çiftler Birincisi (ANKARA – Mart 2019), Kharkiv Uluslararası Badminton Turnuvası Üçüncüsü (UKRAYNA – Eylül 2019), Uluslararası Büyükler Badminton Turnuvası Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

EMRE LALE:Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası Tekler – Karışık Çiftler Birincisi (ANKARA – Mart 2019), Uluslararası Büyükler Badminton Turnuvası Üçüncüsü (ANKARA – Aralık 2019)

 

BETÜL SONER: Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası Tekler – Karışık Çiftler Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

AHMETCAN ORUÇ: Büyükler Türkiye Badminton Şampiyonası Tekler Üçüncüsü (ANKARA – Mart 2019)

 

NESLİHAN YİĞİT:Orleans Masters Badminton Turnuvası Üçüncüsü (FRANSA – Mart 2019), Yonex Finnish Açık 2019 Üçüncüsü (FİNLANDİYA – Nisan 2019), Kharkiv Uluslararası Badminton Turnuvası İkincisi (UKRAYNA – Eylül 2019), Belçika Uluslararası Badminton Turnuvası (BELÇİKA – Eylül 2019), 44. Yonex Uluslararası Badminton Turnuvası Birincisi (MACARİSTAN – Kasım 2019), Uluslararası Büyükler Badminton Turnuvası Birincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

EDANUR ALAN: Uluslararası Gençler Badminton Turnuvası İkincisi (ANKARA – Aralık 2019)

 

BUZ HOKEYİ

 

TBHF İstanbul İl Şampiyonası’nda Minik U10 Takımımız şampiyonluğa ulaşırken, U12 takımımız ile U14 Takımımız ise ikinci oldu. (İSTANBUL – Nisan 2019)

17-21 Haziran tarihleri arasında Çayyolu Ümitköy Spor Kompleksi'nde düzenlenen Türkiye Yıldızlar Buz Hokeyi Şampiyonası’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor kulübü Türkiye Şampiyonu oldu. (ANKARA – Haziran 2019)

28-30 Haziran tarihlerinde İstanbul'da düzenlenen Yıldızlar (U14) Türkiye Şampiyonası Play-Off Serisi'ni ilk dörtte yer alan İstanbul BBSK ikinci sırada tamamladı. (İSTANBUL – Haziran 2019)

BUZ PATENİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Senkronize Türkiye Şampiyonası gençler kategorisinde birinci, yıldızlar kategorisinde ikinci oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü takımları, Senkronize Türkiye Şampiyonası’nda gençler ve yıldızlar kategorisinde birincilik elde ederken karışık yaş kategorisinde üçüncü oldu. (İZMİR – Nisan 2019)

Ümitler Artistik Buz Pateni Atatürk Kupası'nda sporcularımız Azra Sağlam ve Fatma İnci İnanç ikincilik elde etti. (ANKARA – Ekim 2019)

Artistik Buz Pateni Cumhuriyet Kupası'da sporcumuz Selin Akbulut, basic novice kategorisinde birinci oldu. (KOCAELİ – Ekim 2019)

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ümitler Şampiyonası'nda sporcularımız 1 gümüş, 3 bronz madalya elde etti. (KOCAELİ – Kasım 2019)

Türkiye Buz Pateni Federasyonu tarafından İzmir’de düzenlenen Buz Pateni Yarışması’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Senkronize Takımı gençler kategorisinde altın madalya aldı. (KOCAELİ – Kasım 2019)

Artistik Buz Pateni Marmara Bölge Yarışması'nda, sporcularımız 4 altın, 6 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplam 11 madalya kazandı. (KOCAELİ – Aralık 2019)

Artistik Buz Pateni Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda sporcularımız 4 bronz madalya kazandı. (ANKARA – Aralık 2019)

BİLEK GÜREŞİ

MEHMET KAYA 55 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Sol kol 1. (ÇANAKKALE – Şubat 2019), Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası Sol Kol Üçüncüsü (YUNANİSTAN – Mayıs 2019)

SEZER USLUCUK 55 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Sağ kol 1. Sol kol 3. (ÇANAKKALE – Şubat 2019), Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası Sol Kol – Sağ Kol Üçüncüsü (YUNANİSTAN – Mayıs 2019)

GÖKHAN SEVEN 75 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Sağ kol 1. Sol kol 1. (ÇANAKKALE – Şubat 2019), Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası Sağ Kol – Sol Kol Birincisi (YUNANİSTAN – Mayıs 2019), Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası Sağ  ve Sol Kol Birincisi (ROMANYA – Kasım 2019)

ÜMİT BURUNLULAR +75 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Sağ kol 1.  Sol kol 1. (ÇANAKKALE – Şubat 2019), Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası Sol Kol İkincisi – Sağ Kol Birincisi (YUNANİSTAN – Mayıs 2019), Dünya Bilek Güreşi Kupası Sağ Kol, Sol Kol ve Sağ Kol Açık Sıklet Birincisi (HIRVATİSTAN – Temmuz 2019), Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası Sağ ve Sol Kol Birincisi (ROMANYA – Kasım 2019)

YUSUF AKDOĞAN + 55 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Genç Sol kol 1. (ÇANAKKALE – Şubat 2019), Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası Sol Kol Birincisi (YUNANİSTAN – Mayıs 2019)

CELALİ BULUT 85 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Sol kol 1. (ÇANAKKALE – Şubat 2019)

LEYLA GÖKALP KOCA +64 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Sol kol 1. Sağ kol 2. (ÇANAKKALE – Şubat 2019), Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası Sol Kol Birincisi – Sağ Kol Üçüncüsü (YUNANİSTAN – Mayıs 2019), Dünya Bilek Güreşi Şampiyonası Sol Kol Üçüncüsü (ROMANYA – Kasım 2019)

ELİF ÇELİK 55 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Sağ kol 1. Sol kol 2. (ÇANAKKALE – Şubat 2019)

FATMA AYKUT +65 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Sağ kol 3. Sol kol 3. (ÇANAKKALE – Şubat 2019)

ZEYNEP YILMAZ +65 KG: Bedensel Engelli Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası Sağ kol 1. Sol kol 1. (ÇANAKKALE – Şubat 2019), Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası Sol Kol İkincisi (YUANANİSTAN – Mayıs 2019)

MUHAMMET GÜMÜŞOĞLU 90 KG: Türkiye Büyükler Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol birinci, sol kol birinci (ANTALYA – Mart 2019)

BURAK GÜNAYDIN 60 KG: Türkiye Büyükler Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol ikinci (ANTALYA – Mart 2019)

ÖMER USTAÖMER 90 KG: Türkiye Büyükler Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol ikinci (ANTALYA – Mart 2019)

REŞAT KARACA +110 KG: Türkiye Büyükler Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol ikinci (ANTALYA – Mart 2019)

ATİLLA KOÇAK 100 KG: Türkiye Büyükler Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol üçüncü (ANTALYA – Mart 2019)

ADEM ÖZ 65 KG: Türkiye Büyükler Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol üçüncü (ANTALYA – Mart 2019)

İSMAİL BİNGÖL 90 KG: Türkiye Gençler Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol birinci (ANTALYA – Mart 2019)

SAMET ÖZDEMİR 60 KG: Türkiye Gençler Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol birinci sağ kol birinci (ANTALYA – Mart 2019)

HÜSEYİN DURMUŞ 65 KG: Türkiye Gençler Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol birinci sol kol üçüncü (ANTALYA – Mart 2019)

TUNCAY ÇILGASİT: Türkiye Gençler Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol birinci sol kol üçüncü (ANTALYA – Mart 2019)

FATİH ERDOĞAN 90 KG: Türkiye Gençler Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol birinci sağ kol üçüncü (ANTALYA – Mart 2019)

VOLEYBOL

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Midi Erkek Voleybol Takımı ve Küçük Erkek Voleybol Takımı, İstanbul Şampiyonu oldu. (İSTANBUL – Mart 2019)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Voleybol A Takımımız, 2018-2019 Voleybol Sezonu Efeler Ligi’ni 7. sırada tamamladı. (İSTANBUL – Nisan 2019)

Küçük Erkek voleybol takımımız Kocaeli Uluslararası Fuar Merkez’inde düzenlenen Kulüpler Türkiye Şampiyonası’nda ikincilik elde etti. (KOCAELİ – Mayıs 2019)

ÖZEL SPORCULAR

TÖSSFED Yüzme 1. Bölge Şampiyonası’nda sporcularımız 13 altın 5 gümüş 1 bronz olmak üzere toplam 19 madalya elde etti.

Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda sporcularımız 13 altın, 5 gümüş olmak üzere 18 madalya elde etti. (KOCAELİ – Mayıs 2019)

Bosna Hersek’te düzenlenen Sarajevo Açık Yüzme Turnuvası’nda, Özel Sporcular Milli takımı adına yarışan sporcumuz Ali Şirolu, 3 birincilik, 1 ikincilik madalyası kazandı. (BOSNA HERSEK – Kasım 2019)

YÜZME

12-14 Nisan tarihlerinde Beylikdüzü Yüzme Havuzu’nda düzenlenen Ulusal Gelişim Projesi Grup müsabakalarında İstanbul BBSK 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 4 dördüncülük elde etti. (İSTANBUL – Nisan 2019)

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı yüzme müsabakaları, 30 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında Heybeliada Su Sporları Kulübü Havuzu’nda gerçekleştirildi. Sporcularımız müsabakalarda 36 altın, 18 gümüş, 14 bronz olmak üzere toplam 68 madalya elde etti. (İSTANBUL – Haziran 2019)

35. Uluslararası Prens Adaları Yüzme Şampiyonasında yarışan 2007 doğumlu sporcumuz Meriç Uygun 3 madalya elde ederken, 100 metre kurbağalamada birinci, 200 metre karışıkta ikinci, 100 metre sırt üstü kategorisinde ise üçüncü oldu. (İSTANBUL – Temmuz 2019)

2. Karadeniz Ereğli Uluslararası Açık Su Yüzme Yarışı’nda 3000 metreyi 00:38:38'lik derece ile bitiren sporcumuz Muhammet Çelik erkekler genel ve yaş kategorisinde birinci oldu. (Temmuz 2019)

11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Bölge Müsabakalarında sporcularımız 1 altın, 7 gümüş, 5 bronz madalya kazandı. (İSTANBUL – Ekim 2019)

11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Finali’nde İstanbul BBSK 18 altın, 8 gümüş, 5 bronz olmak üzere toplam 31 madalya kazandı. (ANKARA – Aralık 2019)