GÜREŞ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Türkiye Grekoromen Süper Ligi Finali’nde Kayseri Şeker Spor Kulübü’nü 7-3 mağlup ederek şampiyon oldu. (Ankara – Aralık 2018)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Türkiye Serbest Süper Ligi Finali’nde yaptığı müsabakalar sonucunda ligi 3. sırada tamamladı. (Ankara – Aralık 2018)

Türkiye Yıldızlar Grekoromen Güreş Şampiyonasında kulübümüz 1 altın, 2 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplamda 4 madalya kazanarak üçüncü oldu. (Konya – Şubat 2018)

Yıldızlar Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında sporcularımız 3 gümüş ve 1 bronz madalya kazandılar. (Amasya – Şubat 2018)

23 Yaş Altı Türkiye Grekoromen Güreş Şampiyonasında güreş takımımız 159 puanla Türkiye şampiyonu oldu. (Ordu – Mart 2018)

23 Yaş Altı Türkiye Serbest güreş şampiyonasında 1 altın, 1 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplamda 4 madalya kazanan takımımız Türkiye üçüncüsü oldu. (Erzurum – Mart 2018)

Genç Erkekler Serbest Güreş Türkiye Şampiyonasında sporcularımız 3 altın ve 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya ile 100 puan toplayarak takımlar klasmanında ikinci oldu. (Çorum – Nisan 2018)

Petkosirakov İvanliev Uluslararası Serbest Stil U23 Güreş turnuvasında 92 kiloda Erhan Yaylacı altın, 57 kiloda Ahmet Duman ve 120 kiloda Oktay Güngör bronz madalya kazandı. (Bulgaristan – Nisan 2018)

Uluslararası Gençler Grekoromen Güreş turnuvasında Fatih Bozkurt 130 kiloda bronz madalyanın sahibi oldu. (Gürcistan – Mayıs 2018)

Serbest Güreş 14-15 Yaş Minikler Türkiye şampiyonası Magamed İsrapilov 75 kiloda birinci, Sevban Yahşi ise 57 kiloda üçüncü oldu. (Afyon – Mayıs 2018)

Kulübümüz Serbest Güreş antrenörü ve başpehlivan Abdullah Güngör, Etnospor Kültür Festivali’nde düzenlenen yağlı güreşlerde altın kemer elde etti. (İstanbul – Mayıs 2018)

Grekoromen Güreş 14-15 Yaş Minikler Türkiye şampiyonasında kulübümüz sporcuları 3 bronz madalya kazandı. (Afyon – Mayıs 2018)

Türkiye 11-13 yaş minikler serbest güreş şampiyonasında sporcularımız 2 altın ve 1 bronz madalya kazandı. (İzmir – Haziran 2018)

Kulüplerarası 11 ve 12-13 Yaş Küçük Minikler Grekoromen Güreş Grup Müsabakalarında sporcularımız 4 altın, 1 gümüş, 6 bronz olmak üzere toplam 11 madalya kazandı. (Zonguldak – Haziran 2018)

Uluslararası Vehbi Emre & Hamit Kaplan Grekoromen Güreş Turnuvası’nda sporcularımızdan Ensar Karabacak ikinci, Cengiz Arslan üçüncü oldu. (İstanbul – Temmuz 2018)

Türkiye Küçük ve Minikler Grekoromen Güreş Şampiyonası’nda 4 altın, 2 gümüş ve 4 bronz madalya kazanan sporcularımız 11 yaş ve 12/13 yaşta Grekoromen stil takım klasmanında şampiyon oldu. Serbest stilde ise 1 altın ve 1 bronz madalya kazandık. (Ankara – Ağustos 2018)

14. Uluslararası Türk Dünyası-Fevzi Şeker Yıldızlar Serbest Güreş Turnuvası 92 kiloda Polat Polatçı altın, 65 kiloda Burak Sinin ve 71 kiloda Ali Osman Çelik bronz madalya kazandı. (İstanbul – Eylül 2018)

İstanbul BBSK Yıldız Takım güreşçileri, Yıldızlar 2. Ligi Türkiye Şampiyonası’nda birinci olarak bir üst lige çıkmaya hak kazandı. (Ekim 2018)

İstanbul Bayrampaşa’da Kızılay Haftası dolayısıyla düzenlenen minikler güreş turnuvasında, minik takımımız birinci oldu. (Kasım 2018)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Yıldız Erkekler Serbest Güreş İstanbul Şampiyonası’nı birinci olarak tamamladı. (Bağcılar – Aralık 2018)

Metehan Başar, 87 kilo: Grekoromen Stil Dünya Şampiyonu (Macaristan – Ekim 2018), Akdeniz Oyunları Şampiyonu (İspanya – Haziran 2018)

Yunus Emre Başar, 77 kilo: Akdeniz Oyunları Şampiyonu (İspanya – Haziran 2018)

Abdulsamet Başar: Gençler Balkan Şampiyonu (Arnavutluk – Kasım 2018)

Abdurrahman Kalkan, 72 kilo: Gençler Balkan Şampiyonu (Arnavutluk – Kasım 2018), : Uluslararası Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası 3.’sü (İstanbul – Temmuz 2018)

Abdullah Akyüz: Gençler Balkan Şampiyonu (Arnavutluk – Kasım 2018)

Furkan Özkan: Gençler Balkan Şampiyonu (Arnavutluk – Kasım 2018)

Ahmet Uyar, 60 kilo: Gençler Balkan Şampiyonu (Arnavutluk – Kasım 2018), Uluslararası Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası 1.’si (İstanbul – Temmuz 2018)

Ahmet Altan: Gençler Balkan Şampiyonası 2.’si (Arnavutluk – Kasım 2018)

Fatih Bozkurt, 130 kilo: Uluslararası Gençler Grekoromen Güreş turnuvası 3.’sü (Gürcistan – Mayıs 2018)

Muhammet Hamza Bakır, 110 kilo:Grekoromen Güreş Yıldızlar Avrupa Şampiyonu (Makedonya – Mayıs 2018), Güreş Yıldızlar Dünya Şampiyonu (Hırvatistan – Temmuz 2018)

Cengiz Arslan, 72 kilo: U23 Avrupa Güreş Şampiyonası 2.’si (İstanbul – Haziran 2018), Grekoromen Güreş Grand Prix 1.’si (Polonya – Eylül 2018), U23 Dünya Güreş Şampiyonası 1.’si (Macaristan – Kasım 2018)

Burhan Akbudak, 82 kilo: U23 Avrupa 3.’sü (İstanbul – Haziran 2018), Üniversiteler Dünya Güreş Şampiyonası grekoromen 1.’si (Brezilya – Eylül 2018)

Erhan Yaylacı, 92 kilo: Uluslararası Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası 1.’si (İstanbul – Temmuz 2018), Gençler Avrupa Şampiyonası 3.’sü (İtalya – Temmuz 2018), Dünya Gençler Güreş Şampiyonası 3.’sü (Slovakya – Eylül 2018)

Bedirhan Tan, 87 kilo: Uluslararası Gençler Şampiyonlar Güreş Turnuvası 2.’si (İstanbul – Temmuz 2018)

Oktay Güngör 125 kilo: Gençler Avrupa Şampiyonası 3.’sü (İtalya – Temmuz 2018)

İbrahim Odunkıran, 68 kilo: Büyük minikler Grekoromen Güreş Balkan Şampiyonası 1.’si (Bosna Hersek – Ağustos 2018)

Yusuf Talha Kara, 62 kilo: Büyük minikler Grekoromen Güreş Balkan Şampiyonası 1.’si (Bosna Hersek – Ağustos 2018)

Sevban Yahşi, 57 kilo: Büyük minikler Serbest Güreş Balkan Şampiyonası 1.’si (Bosna Hersek – Ağustos 2018)

Fatih Başköy, 97 kilo: Üniversiteler Dünya Güreş Şampiyonası grekoromen 1.’si (Brezilya – Eylül 2018)

Lütfü Küçükyılmaz, 79 kilo: Üniversiteler Dünya Güreş Şampiyonası serbest 3.’sü (Brezilya – Eylül 2018)

Hasan Basri Yıldırım, 82 kilo: Grekoromen Güreş Avrupa Milletler Kupası 2.’si (Rusya – Şubat 2018)

 

KARATE

Kulüpler Karate takım şampiyonasında Büyük bay kumite ikinci, Büyük bayan kata ve kumite üçüncü, Ümit-Genç bay kumite takımlarımız şampiyon oldu. (Bolu – Nisan 2018)

1 Premier Lig’in Paris etabında Milli karatecimiz Uğur Aktaş, 84 kiloda üçüncü oldu. (Fransa – Ocak 2018)

1 Premier Lig’in Fas ayağında Milli Karatecilerimizden Ali Sofuoğlu altın, Aykut Kaya ise gümüş madalyanın sahibi oldu. (Fas – Nisan 2018)

Minikler ve Yıldızlar Türkiye Karate Şampiyonasında genel klasmanın ilk sırasında beş altın, bir gümüş ve üç bronz madalya kazanan takımımız şampiyon oldu. (Nisan 2018)

23.Balkan Çocuklar Karate şampiyonasında kulübümüz sporcuları 1 altın, 2 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya ile döndü. (Sırbistan – Nisan 2018)

Karate 1 Premier Lig’in yedinci etabında Milli karatecilerimiz Burak Uygur ve Uğur Aktaş çıktıkları final mücadelelerinde başarı sağlayarak Japonya’dan İki altın madalya ile döndü. (Tokyo – Ekim 2018)

Karate 34 Süper Liginde; kulübümüz kumite dalında genel klasmanda şampiyon oldu. (İstanbul – Ekim 2018)

Karate 1 A Serisi’nin üçüncü etabında milli forma altında yarışan sporcularımız 5 altın, 2 gümüş, 2 bronz olmak üzere 9 madalya kazandı. (Şili – Eylül 2018)

Karadeniz ve Hazar Ülkeleri Uluslararası Karate Şampiyonası’nda Minik, Yıldız, Ümit, Genç ve 21 yaş altı kategorilerinde mücadele eden sporcularımız 8 altın, 12 gümüş, 10 bronz olmak üzere toplamda 30 madalya kazandı. (Ordu – Eylül 2018)

4. Uluslararası Erkekler URMIA Gençler Açık Karate Kupası’nda 76 kiloda Hasan Arslan ve +76 kiloda Ömer Faruk Arslan şampiyon oldu. (İran – Ağustos 2018)

Akdeniz Oyunları Karate Branşında kulübümüz 8 sporcuyla katıldığı yarışlarda başarılı bir performans ortaya koyarak 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz olmak üzere ülkemize toplam 5 madalya kazandırdı. (İspanya – Haziran 2018)

Karate 1 Premier Lig’in İstanbul etabı tamamlandı. Organizasyonda Milli karatecilerimiz 1 altın, 2 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplamda 4 madalya kazandı. (İstanbul – Haziran 2018)

Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası’nda takımlarımız 6 altın, 4 gümüş, 5 bronz olmak üzere 15 madalya ile genel klasmanda şampiyon oldu. (Rize – Kasım 2018)

Karate 1 A Serisi’nin dördüncü ve son etabında milli karatecilerimiz Erman Eltemur ve Eda Eltemur bronz madalya elde etti. (Çin – Aralık 2018)

Serap Özçelik, 50 kilo: Büyükler Dünya İkincisi (Madrid – Kasım 2018), Avrupa Şampiyonu (Sırbistan – Mayıs 2018), Akdeniz Oyunları 3.’sü (İspanya – Haziran 2018)

Uğur Aktaş, 84 kilo: Büyükler Dünya 3.’sü (Madrid – Kasım 2018), Avrupa 3.’sü (Sırbistan – Mayıs 2018)

Alparslan Yamanoğlu, + 84 kilo: Büyükler Dünya 3.’sü (Madrid – Kasım 2018)

Ali Sofuoğlu, Ferdi Kata: Büyükler Dünya 3.’sü (Madrid – Kasım 2018), Avrupa 2.’si (Sırbistan – Mayıs 2018)

Burak Uygur, 67 kilo: Avrupa Şampiyonu (Sırbistan – Mayıs 2018), Akdeniz Oyunları 2.’si (İspanya – Haziran 2018)

Merve Çoban, 61 kilo: Avrupa 3.’sü (Sırbistan – Mayıs 2018)

Hasan Arslan, 70 kilo: 45. Avrupa Ümit Karate Şampiyonası 1.’si (Rusya – Şubat 2018)

Erman Eltemur, 75 kilo: Akdeniz Oyunları 1.’si (İspanya – Haziran 2018)

Eda Eltemur, 68 kilo: Akdeniz Oyunları 2.’si (İspanya – Haziran 2018)

Meltem Hocaoğlu, +68 kilo:Akdeniz Oyunları 3.’sü (İspanya – Haziran 2018)

 

TAEKWONDO

Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında sporcularımız 5 Altın, 2 Gümüş ve 3 Bronz madalya olmak üzere toplam 10 madalya kazandı. (Antalya – Ocak 2018)

Kulüpler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda 4 altın, 1 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan kulübümüz Genel Klasman ve Erkeklerde Türkiye Şampiyonu oldu. (Çankırı – Temmuz 2018)

World Beach Taekwando Şampiyonası’nda Kübra Dağlı Poomse ve yüksek kırışta altın, iki kırış kategorisinde bronz ve Freestyle ferdi kategorisinde ise bronz olarak toplamda 5 madalya kazandı. (Yunanistan – Nisan 2018)

Taekwondo Türkiye Poomse şampiyonasına 18 sporcu ile katılan kulübümüz 3 altın, 11 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 18 madalya kazandı. (Ankara – Eylül 2018)

Türkiye Açık Taekwondo Turkish Open 2018’e Yıldız-Genç ve Büyükler kategorilerinde sporcularımız 6 altın, 2 gümüş, 5 bronz madalya kazandı. (İstanbul – Şubat 2018)

Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında sporcularımız 3 altın, 2 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 9 madalya kazandı. (Ocak 2018)

Ümitler Türkiye Taekwondo Şampiyonasında sporcularımız 4 altın, 2 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 7 madalya kazandı. (Ankara – Ağustos 2018)

Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan Merdan Çalık ve Samet Yıldız altın, M. Emir Candar ise gümüş madalya kazandı. (Ankara – Ağustos 2018)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Gençler İstanbul Taekwondo Şampiyonası’nı 7 altın, 3 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplam 13 madalya ile tamamladı. (İstanbul – Aralık 2018)

Deniz Dağdelen, 54 kilo: Büyükler Avrupa 3.sü (Rusya – Mayıs 2018)

Rukiye Yıldırım, 46 kilo: Büyükler Avrupa Şampiyonu (Rusya – Mayıs 2018), Akdeniz Oyunları Şampiyon (İspanya – Haziran 2018), Grand Prix 3. Seri 3.’sü (Tayvan – Eylül 2018)

Hakan Reçber, 63 kilo: Büyükler Avrupa 2.’si (Rusya – Mayıs 2018), Akdeniz Oyunları 3.’sü (İspanya – Haziran 2018)

İrem Yaman, 62 kilo: Büyükler Avrupa Şampiyonu (Rusya – Mayıs 2018), Akdeniz Oyunları Şampiyon (İspanya – Haziran 2018), Grand Prix 2. Seri Şampiyonu (Rusya – Ağustos 2018), Grand Prix 3. Seri Şampiyonu (Tayvan – Eylül 2018), WT Grand Slam Şampiyonlar Serisi Şampiyonu (Ocak 2018)

Sude Bulut, +73 kilo: Büyükler Avrupa 3.’sü (Rusya – Mayıs 2018)

Nafia Kuş, 73 kilo: Büyükler Avrupa Şampiyonu (Rusya – Mayıs 2018), Akdeniz Oyunları 3.’sü (İspanya – Haziran 2018), Grand Prix 2. Seri 2.’si (Rusya – Ağustos 2018), Grand Prix 3. Seri 3.’sü (Tayvan – Eylül 2018), Grand Prix Final 3.’sü (Birleşik Arap Emirlikleri – Kasım 2018), WT Grand Slam Şampiyonlar Serisi 3.sü (Ocak 2018)

Görkem Polat, 48 kilo: Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası 2.’si (Tunus – Nisan 2018)

 

JUDO

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Kadın Judo Takımımız, 2018 Spor Toto Judo Süper Ligini üçüncü olarak tamamladı. (Antalya – Aralık 2018)

Ümitler Türkiye Şampiyonluğu için tatamiye çıkan sporcularımız 1 altın, 2 gümüş, 2 bronz olmak üzere toplam 5 madalya kazandılar. (Mersin – Nisan 2018)

Türkiye Gençler Şampiyonasında sporcularımız 3 altın, 1 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 8 madalya kazandılar. (Denizli – Nisan 2018)

Türkiye Mix Ümitler 1. Ligi Final etabında, judo takımımız ligi 3. olarak tamamladı. (Ankara – Aralık 2018)

Vedat Albayrak, 81 kilo: Dünya Şampiyonası 3.’sü (Azerbaycan – Eylül 2018), Grand Slam 3.’sü (Japonya – Kasım 2018), Grand Prix 2.’si (Tunus – Ocak 2018), Grand Prix 1.’si (Fas – Şubat 2018), Grand Prix 1.’si (Antalya – Nisan 2018), Masterler Judo müsabakaları 3.’sü (Çin – Aralık 2018)

Samet Kumtaş, 60 kilo:Gençler Avrupa Kupası üçüncüsü oldu. (Bosna Hersek – Mart 2018), Gençler Avrupa Kupası 1.’si (İtalya – Nisan 2018), Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 1.’si (Antalya – Aralık 2018)

Mihraç Akkuş, 60 kilo:Gençler Avrupa Şampiyonası 3.’sü (Bulgaristan – Eylül 2018), Gençler Avrupa Kupası 3.’sü (İtalya – Nisan 2018), Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 2.’si (Antalya – Aralık 2018)

Büşra Katipoğlu, 63 kilo: Akdeniz Oyunları 3.’sü (İspanya – Haziran 2018), Grand Prix 3.’sü (Antalya – Nisan 2018), Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 1.’si (70 kg) (Antalya – Aralık 2018)

Salih Yıldız, 60 kilo:Ümitler Avrupa Şampiyonası 3.’sü (Bosna Hersek – Haziran 2018), Ümitler Avrupa Kupası 2.’si (Romanya – Mayıs 2018), Ümitler Avrupa Kupası 1.’si (Almanya – Nisan 2018), Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 3.’sü (Antalya – Aralık 2018)

Şeyma Özerler, 57 kilo: Gençler Balkan Şampiyonası 2.’si (Romanya – Haziran 2018), Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 1.’si (Antalya – Aralık 2018)

Kadircan Demir, 55 kilo: Gençler Balkan Şampiyonası 3.’sü (Romanya – Haziran 2018)

Ramazan Demir: Gençler Balkan Şampiyonası 3.’sü (Romanya – Haziran 2018)

Hanife Özcan, 44 kilo: Ümitler Balkan Judo Şampiyonası 1.’si (Bosna Hersek – Haziran 2018)

Sinan Sandal, 66 kilo: Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 1.’si (Antalya – Aralık 2018)

Abdullah Berkin Özcan, 66 kilo:Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 3.sü (Antalya – Aralık 2018)

Murat Bektaş, 73 kilo:Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 1.’si (Antalya – Aralık 2018)

İlker Güldüren, 81 kilo:Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 2.’si (Antalya – Aralık 2018)

Mikail Özerler, 90 kilo:Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 1.’si (Antalya – Aralık 2018)

Feyyaz Yazıcı, 100 kilo:Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 1.’si (Antalya – Aralık 2018)

Ali Erdoğan, + 100 kilo:Türkiye Büyükler Judo Şampiyonası 1.’si (Antalya – Aralık 2018)

 

ATLETİZM

Büyük Erkekler Spor Toto 1. Lig final yarışlarında atletizm takımımız, 16 altın, 3 gümüş ve 1 bronz olmak üzere toplam 20 madalya ile topladığı 155 puanla Türkiye Şampiyonu oldu ve Süper Lige terfi etme hakkı kazandı. (Trabzon – Ağustos 2018)

Spor Toto Türkiye Kros Şampiyonası büyüklerde, birinciliğini Cihat Ulus 31:41’lik derecesiyle kazanırken, U23 kategorisinde ise Onur Aras birinciliği aldı. (Kütahya – Ekim 2018)

Spor Toto Atletizm 10,000 Metre Türkiye Şampiyonasında sporcumuz Ramazan Özdemir 29.08.80 derecesiyle büyüklerde ilk sırayı elde etti ve Türkiye şampiyonu oldu. (Mersin – Mayıs 2018)

U16 Türkiye Salon Şampiyonasında kulübümüz sporcuları 2 ikincilik ve bir üçüncülük aldı. (İstanbul – Ocak 2018)

Turkcell U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda Onur Çaparoğlu ikinci, Berk Deniz Çelen üçüncü, Talha Uysal, Ali Çolak ve Mahmutcan Kurtaran Türkiye dördüncüsü oldu. (İstanbul – Ocak 2018)

46. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık kupasında sporcularımız 3 birincilik, 5 ikincilik ve 2 üçüncülük kazandı. (İstanbul – Mayıs 2018)

19 Mayıs Yarı Maratonu erkeklerde 1.09.14’lük derecesi ile atletimiz Muzaffer Bayram 1’inci oldu. (Samsun – Mayıs 2018)

Türkiye U18 Atletizm Şampiyonasında sporcularımız 1 birincilik, 1 ikincilik ve 5 üçüncülük kazandı. (İstanbul – Haziran 2018)

Turkcell Türkiye U20 Şampiyonası 430 atletin katılımıyla yapıldı. Şampiyonada kulübümüz sporcuları 2 altın, 1 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazandı. (İstanbul – Haziran 2018)

16. Balkan U18 Atletizm Şampiyonası’nda kulübümüz sporcuları 1 altın ve 1 gümüş madalya kazandı. (İstanbul – Haziran 2018)

Turkcell Büyükler Atletizm Şampiyonası 5000 metrede Ramazan Özdemir şampiyon, gülle atmada Muhammet Polat ve 400 metre engellilerde Abdussamet Bulat üçüncü oldu. (Bursa – Temmuz 2018)

Atletizm Spor Toto 1. lig 1. Kademe yarışlarında sporcularımız 14 altın, 4 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplamda 19 madalya kazandı. Erkeklerde takım sıralamasında ise 117 puanla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü 1´inci oldu. (Samsun – Temmuz 2018)

Türkiye-Ukrayna-Belarus U18 Atletizm yarışmasında yarışan Milli atletimiz 110 metre engelli branşında sporcumuz Tibet Sancak birinci oldu. (Ukrayna – Eylül 2018)

Turkcell Gelibolu Maratonu 10 km yarışmasında sporcularımızdan Ramazan Özdemir birinci, Alper Demir ise ikinci oldu. (Çanakkale – Ekim 2018)

Gazi Yarı Maratonu’nda, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcularından Ramazan Özdemir birinci, Alper Demir ise ikinci oldu. (Gaziantep – Aralık 2018)

Cihat Ulus: Balkan Kros Şampiyonası Büyük Erkekler 1.’si (Romanya – Kasım 2018)

Onur Aras: Balkan Kros Şampiyonası U23 Erkekler 3.’sü (Romanya – Kasım 2018)

 

WUSHU

17. Wushu Avrupa Şampiyonası milli sporcumuz Hüseyin Kaya 52 kiloda Gençlerde Avrupa 3.sü oldu. (Rusya – Mayıs 2018)

Türkiye Minikler Wushu Sanda-Taolu şampiyonasında sporcularımız 7 altın, 3 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 14 madalya kazandı. (Antalya – Şubat 2018)

Türkiye Gençler Wushu Sanda-Taolu şampiyonasında ferdi olarak yarışan sporcularımız Gençler ve Büyükler kategorilerinde 6 altın, 2 gümüş, 3 bronz olmak üzere toplamda 11 madalya kazandı. (Antalya – Şubat 2018)

İller Arası Yalova Cumhuriyet Kupası’nda İstanbul BBSK Wushu takımı 16 altın, 7 gümüş, 6 bronz madalya olmak üzere toplamda 29 madalya ile miniklerler, yıldızlarda şampiyon olurken, gençlerde ve büyüklerde ise ikincilik elde etti. (Ekim 2018)

Wushu Minik ve Yıldızlar Bay-Bayan İstanbul Şampiyonasında kulübümüz sporcuları 4 altın, 3 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 11 madalya kazanarak takım halinde İstanbul üçüncüsü oldu. (İstanbul – Nisan 2018)

15 Temmuz Şehitler ve Gaziler Wushu Kupası Minik, Yıldız, Gençler ve Büyükler kategorilerinde mücadele eden sporcularımız 15 altın, 12 gümüş, 6 bronz olmak üzere toplam 33 madalya kazandılar. (Çankırı – Temmuz 2018)

15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri anma Wushu Kung-fu Kupası müsabakalarında kulübümüz sporcuları başarılı bir performans ortaya koyarak turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. (Ordu – Temmuz 2018)

Wushu İstanbul Şampiyonası’nda kulübümüz sporcuları dokuz altın üç gümüş iki bronz madalya ile şampiyonu oldu. (İstanbul – Ekim 2018)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, WUSHU Geleneksel Tao-lu Türkiye Şampiyonası’nda 8 altın 3 gümüş toplam 11 madalya elde etti. (Sakarya – Aralık 2018)

 

BADMİNTON

Akdeniz Oyunları’nda Milli Badmintoncumuz Neslihan Yiğit, tek bayanlar finalinde İspanyol rakibi Beatriz Corrales Ocana’yı net bir skorla 2-0 yenerek altın madalya kazandı. (İspanya – Haziran 2018)

International Challenge Badminton Olimpiyat eleme puan turnuvasında Tek Bayanlar finalinde sporcumuz Özge Bayrak diğer Türk sporcumuz Aliye Demirbağ’ı 2-1 yenerek şampiyon oldu. (Ukrayna – Eylül 2018)

Avrasya Olimpik kota puan turnuvasında tek bayanlarda mücadele eden Badmintoncularımızdan Neslihat Yiğit birinci olurken, Özge Bayrak ise ikinci sırada yer alarak kürsüyü parsellediler. (Bulgaristan – Ağustos 2018)

43. Yonex Uluslararası Badminton Şampiyonası’nda milli sporcumuz Neslihan Yiğit tek kadınlar finalinde Bulgar rakibi Mariye Mıtsova’yı 2-0 yenerek şampiyon oldu. (Macaristan – Kasım 2018)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları, 11 Yaş Altı Türkiye Badminton Şampiyonası’nda 1 birincilik, 1 ikincilik ve 4 üçüncülük elde etti. (Sakarya – Aralık 2018)

 

BİLEK GÜREŞİ

18. Uluslararası Profesyonel Zloty Tur World Cup turnuvasında, sporcularımızdan Engin Terzi 70 kg sol kolda birinci, sağ kolda ikinci; Said Erkam Bıyıkoğlu 63 Kg Sağ kolda ikinci, sol kolda üçüncü; Oğuzhan Koçak 95 Kg sağ kolda ikinci oldu. (Polonya – Kasım 2018)

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcuları, Antalya’da düzenlenen Bilek Güreşi Dünya Şampiyonası’nda (WAF) 6’sı altın toplam 11 madalya kazandı. (Ekim 2018)

Ümit Burunlular, Bedensel Engelliler: Sağ kol ve sol kol Bilek Güreşi Dünya Şampiyonu (Antalya – Ekim 2018), Avrupa Bilek Güreşi sağ kol 2.’si, sol kol 2’si (Bulgaristan – Haziran 2018), Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol 2.’si – sol kol 1.’si (Kocaeli – Mart 2018)

Gökhan Seven, Bedensel Engelliler: Sağ kolda Dünya Şampiyonu, sol kolda Dünya 2.’si (Antalya – Ekim 2018), Avrupa Bilek Güreşi sağ kol şampiyonu (Bulgaristan – Haziran 2018), Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol 1.’si – sol kol 1.’si (Kocaeli – Mart 2018)

Zeynep Yılmaz, Bedensel Engelliler: Sol kol Dünya Şampiyonu, sağ kol Dünya 3.’sü (Antalya – Ekim 2018), Avrupa Bilek Güreşi sağ kol 3’sü – sol kol 2.’si (Bulgaristan – Haziran 2018), Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol 1.’si – sol kol 1.’si (Kocaeli – Mart 2018)

Celali Bulut, Bedensel Engelliler: Sol kol Dünya 3.’sü (Antalya – Ekim 2018), Avrupa Bilek Güreşi sol kol 2.’si (Bulgaristan – Haziran 2018), Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol 1.’si (Kocaeli – Mart 2018)

Mehmet Kaya, Bedensel Engelliler: Avrupa Bilek Güreşi sol kol 2.’si (Bulgaristan – Haziran 2018)

Sezer Uslucuk, Bedensel Engelliler: Avrupa Bilek Güreşi sağ kol 3.’sü (Bulgaristan – Haziran 2018), Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol 1.’si – sol kol 2.’si (Kocaeli – Mart 2018)

Mehmet Kaya, Bedensel Engelli: Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol 1.’si – sol kol 1.’si (Kocaeli – Mart 2018)

Yasin Urhun, Bedensel Engelli: Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol 1.’si – sol kol 2.’si (Kocaeli – Mart 2018)

Yusuf Akdoğan, Bedensel Engelli: Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol 3.’sü (Kocaeli – Mart 2018)

Engin Terzi: Sağ kol ve sol kol Dünya Şampiyonu (Antalya – Ekim 2018)

Burak Günaydın: Sağ kol Dünya 3.’sü (Antalya – Ekim 2018), Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sol kol 2.’si (Antalya – Nisan 2018)

Said Erkam Bıyıkoğlu: Avrupa Bilek Güreşi Gençlerde sol kol 1.’si, Büyüklerde sol kol 1.’si, sağ kol 2.’si (Bulgaristan – Haziran 2018), Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası 21 Yaş Altı sol kol 1.’si – sağ kol 1.’si, Büyükler sol kol 1.’si – sağ kol 1.’si (Antalya – Nisan 2018)

Atilla Koçak: Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Master sol kol 2.’si – sağ kol 1.’si (Antalya – Nisan 2018)

Reşat Karaca: Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası Master sol kol 3.’sü – sağ kol 2.’si (Antalya – Nisan 2018)

Fatih Erdoğan: Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası 18 Yaş Altı sol kol 1.’si (Antalya – Nisan 2018)

Yakup Duran: Türkiye bilek Güreşi Şampiyonası sol kol 2.’si (Antalya – Nisan 2018)

Oğuzhan Koçak: Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol 1.’si (Antalya – Nisan 2018)

Sefa Genç: Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası sağ kol 1.’si (Antalya – Nisan 2018)

 


TENİS

 10 Yaş Kış Kupası turnuvasında sporcumuz Yasemin Pehlivan bayanlar consolation 1., Erkeklerde Ali Türkbey Beşiroğlu consolation 2. oldu. (İstanbul – Ocak 2018)

8-9 yaş Kış Kupası turnuvasında sporcumuz Alara İveta Şişman consalation 2.  oldu. (İstanbul – Ocak 2018)

İzmit Tenis kulübünde düzenlenen hafta sonu turnuvasında oyuncumuz Sarp Çelik grubundan maç vermeden finale çıktı. Finalde yenilerek 2.  oldu. (İzmit – Şubat 2018)

14 yaş hafta sonu Tenis turnuvasında sporcumuz Sarp Çelik grubunda oynadığı 3 maçı kazanıp finale çıktı. Finalde rakibine yenilerek 2. oldu. (Trabzon – Şubat 2018)

GD Tenis Akademi Çekmeköy tesislerinde düzenlenen 12 yaş Hafta sonu turnuvasında sporcularımızdan Kuzey Yoleri erkeklerde 1., Sude Yılmaz ise Bayanlarda 2. oldu. (İstanbul – Nisan 2018)

Maltepe Antuka Tenis Akademide düzenlenen turnuvada sporcularımızdan Cansu Naz Karakullukçu, Damla Büşra Zenk ve Neva Pınar gruplarında 2. oldu. (Ekim 2018)

İstanbul Koza Tenis kulübünde düzenlenen hafta sonu turnuvalarında Sarp Çelik 2x4 14 yaş grubunda, Poyraz Kemal Ertekin ise 14 yaş yaz kupasında çiftlerde grup birincisi oldu. (İstanbul – Eylül 2018)

Yaz Kupası turnuvasında sporcularımızdan Yasemin Pehlivan 10 yaş, Defne Karşıdağ, Alara İveta Şişman 9 yaş consolation birincisi,  Ali Deniz Telci consolaiton ikincisi ve Nazlı Ertem Özçelik ise 14 yaş 2x4 ikincisi oldu. (İstanbul – Temmuz 2018)

12 yaş Haftasonu turnuvasında sporcularımızdan Yasemin Pehlivan ve Kuzey Yoleri gruplarında 1. oldu. Diğer sporcumuz Muhammed Ramiz Demir ise 2. oldu. (İstanbul – Haziran 2018)

Beykoz Performans Tenis Akademisinde düzenlenen 8-9-10 yaş haftasonu turnuvasında, sporcularımızdan Defne Karşıdağ ve Alara İveta Şişman 9 yaş bayanlarda 2.oldu. 10 yaş bayanlarda ise sporcularımızdan Yasemin Pehlivan 1. oldu. (İstanbul – Mayıs 2018)

12 yaş hafta sonu turnuvasında sporcumuz Sarp Çelik, şampiyon oldu. (İzmir – Aralık 2018)

2x4 14 yaş haftasonu turnuvasında sporcumuz Yusuf Melih Keskin, turnuvayı ikincilikle tamamladı. (İstanbul – Aralık 2018)

20-23 Aralık tarihleri arasında düzenlenen hafta sonu turnuvasında 9 yaşta sporcularımız, Beril Lara Demir ve Ayşe Çelik ilk iki sırayı elde etti. 14 yaşta Yusuf Melih Keskin ikinci oldu. (İstanbul – Aralık 2018)

12 Yaş Hafta Sonu turnuvasında, sporcumuz Yasemin Pehlivan ikinci oldu. 9 yaşta sporcularımızdan Alin Arısan birinci oluken, Ayşe Nazlı Doğan ise ikinci oldu. 10 yaş sporcularımızından Defne Naz Çavuş birinci, Alara İveta Şişman ikinci oldu. (İstanbul – Aralık 2018)

 

MASA TENİSİ

Masa tenisi Küçükler Takım Türkiye Şampiyonasında Bayan takımımız Türkiye Şampiyonu oldu. (İstanbul – Nisan 2018)

Masa tenisi Küçükler Marmara Bölgesi Türkiye Şampiyonası elemelerinde İstanbul BBSK bayan takımı birinci, erkek takımı ikinci oldu. (Balıkesir – Kasım 2018)

Masa Tenisi Yıldızlar Takım Türkiye Şampiyonasında Bayan B takımı Türkiye şampiyonu, Yıldız Erkek A takımı Türkiye ikincisi oldu. (Yalova – Haziran 2018)

Gençler Takım Türkiye Şampiyonası’nda Bayan B takımımız Türkiye 4.’sü olurken, Bayan A takımımız ise Türkiye 7.’si olarak bitirdi. (Ankara – Mayıs 2018)

Masa Tenisi Spor Toto Süper Lig Final etabının ardından takımımız Süper Ligi erkeklerde 4. sırada bitirirken bayanlarda ise 9. sırada tamamladı. (İstanbul – Mayıs 2018)

Masa Tenisi Yıldızlar Takım Türkiye Şampiyonası’nda Yıldız Bayan B takımı Türkiye Şampiyonu, Yıldız Erkek A takımı Türkiye ikincisi oldu. (Yalova – Haziran 2018)

 

BUZ HOKEYİ

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Minikler Buz Hokeyi Takımı, 29 Ekim Minikler Buz Hokeyi Türkiye Şampiyonası’nda şampiyonluğa ulaştı. (Ankara – Ekim 2018)

İstanbul Silivrikapı buz pistinde düzenlenen şampiyonada U14 takımımız Türkiye şampiyonu, U12 takımımız ise Türkiye ikincisi olarak bitirdi. (İstanbul – Haziran 2018)

İstanbul Silivrikapı Buz pistinde gerçekleşen Buz Pateni İstanbul Şampiyonasında U12 ve U14 Buz Hokeyi İstanbul 2.si oldu. (İstanbul – Mayıs 2018)

Buz hokeyi İstanbul Şampiyonasında U12 ve U14 Buz Hokeyi İstanbul 2.si oldu. (İstanbul – Mayıs 2018)

 

 

OKÇULUK

2018 Salon Dünya Kupası 3. ayak yarışması eleme turlarında Yeşim Bostan Natalia Avdaeva ile yaptığı atışlarda 141-143 atarak gümüş madalyanın sahibi oldu. (Fransa – Ocak 2018)

Kapalı Salon Dünya Okçuluk Şampiyonasında Milli Sporcumuz Yeşim Bostan makaralı yay kadınlar kategorisinde dünya İkincisi olarak gümüş madalya kazandı. (ABD – Şubat 2018)

Okçuluk Dünya Kupası 2. ayak yarışmasında Makaralı Yay Bayan sporcumuz Yeşim Bostan altın madalyaya ulaştı. (Antalya – Mayıs 2018)

2018 yılının ilk yarışması olan ve Samsun Baruthane Okçuluk Tesislerinde yapılan yarışmalar sona erdi. Sporcumuz Yeşim Bostan Makaralı Yay Büyük Bayanlarda sıralamayı 1. Sırada bitirdi. (Samsun- Ocak 2018)

9. Kahraman Bagatır İlkbahar Okları Türkiye Kupası yarışmasında sporcumuz Yeşim Bostan 686 puan atarak Türkiye Kupası ikincisi oldu. (Nisan 2018)

Okçuluk Vakfı tarafından bu yıl 6. düzenlenen Uluslararası Fetih Kupasında kulübümüz sporcusu Yeşim Bostan Makaralı Yay bayanlar kategorisinde altın madalya kazandı. (Mayıs 2018)

İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü sporcusu Yeşim Bostan, 2018 Okçuluk Türkiye Kupası Finali’nde altın madalya elde etti. (Kayseri – Ekim 2018)

2018 Okçuluk Açık Hava Türkiye ve Kulüpler Türkiye şampiyonasında makaralı yay ferdi bayanlarda Yeşim Bostan ile makaralı yay mix takımımız Türkiye Şampiyonu oldu. Makaralı yay erkek takımımız ise Kulüpler Türkiye ikincisi oldu. (Antalya – Eylül 2018)

15 Temmuz Şehitleri Okçuluk Türkiye Kupası bireysel finallerde makaralı yay bayan sporcumuz Yeşim Bostan bronz madalya aldı. (Samsun – Temmuz 2018)

2018 Gençlik Okçuluk Kupası yarışlarının 2. Ayak atışlarında Mix takımımız üçüncü oldu. (Antalya – Mayıs 2018)

 

YÜZME

10 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Yüzme test müsabakalarında sporcularımız 7 gümüş ve 9 bronz olmak üzere toplam 16 madalya kazandı. (İstanbul – Haziran 2018)

11-12 Yaş Ulusal Gelişim Projesi Türkiye Yüzme Final yarışlarında sporcularımızdan 1 Altın, 1 Gümüş ve 2 Bronz madalya geldi. (İstanbul – Mayıs 2018)

13-14 Yaş Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Türkiye Yarı Finalleri yarışmalarında sporcularımız 1 gümüş ve 2 bronz olmak üzere 3 madalya kazandı. (Çanakkale - Nisan 2018)

 

BEDENSEL ENGELLİ

Türkiye Bedensel Engelli Yüzme yarışlarında İstanbul Büyükşehir Belediyesi sporcuları 46 altın 32 gümüş ve 13 bronz alarak toplamda 91 madalya ile Türkiye Şampiyonu oldu. (Aksaray – Ocak 2018)

Avrupa Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda mücadele eden sporcumuz Beytullah Eroğlu 50 metre kelebekte Ukraynalı ve İngiliz rakiplerinin ardından Avrupa 3’sü olarak bronz madalya kazandı. (İrlanda – Ağustos 2018)

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışlarında Engelli Kategorisi’nde sporcularımızdan Uğurcan Özer 1., Necmi Kaan Çavuşer 2, Mücahit Sunar ise 3. sırada yer aldı. (İstanbul – Temmuz 2018)

IDM 2018 Dünya Serisi Paralimpik Yüzme yarışlarında Milli sporcularımız 3 Gümüş, 5 Bronz olmak üzere toplamda 8 madalya kazandılar. (Almanya – Haziran 2018)

Bedensel Engelliler Okçuluk Açık Hava Türkiye şampiyonasında Makaralı yay kategorisinde Doğan Hancı birinci, Erdoğan Aygan ikinci oldu. Klasik yay kategorisinde ise Sadık Savaş üçüncü oldu. (Nisan 2018)

 

ÖZEL SPORCULAR

Yavuz Kocaömer 2. Bölge Masa Tenisi Şampiyonasında Lara Samsunlu 1, Leyla Dila Menzi 2. Oldu. (Ocak 2018)

Özel Sporcular Ekrem Zomp 1 ve 2. Bölge Şampiyonasından kulübümüz Yüzme sporcuları 11 altın, 1 gümüş, 1 bronz olmak üzere toplamda 13 madalyayla döndü. (Antalya – Şubat 2018)

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Açık Yaş Türkiye Yüzme Şampiyonasında sporcumuz Ali Şiroğlu 50 m kelebek, 400 m serbest, 50 m serbest stillerde altın, 100 m kelebek stilde ise gümüş madalya, Kübra Esen 50 m sırtüstü, 50 m serbest, 100 m sırtüstünde altın, 100 m serbest stilde gümüş madalya kazandı. (Nisan 2018)

INAS Summer Games’e katılan Özel Sporcumuz Lara Samsunlu Masa Tenisi’nde takımlarda 2., ferdilerde, Mixlerde ve Çiftlerde Milli takım arkadaşı Sümeyye Şentürk ile 3. olarak 1 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 4 madalya kazandı. (Fransa – Temmuz 2018)

 

HALTER

Büyükler Kulüpler Halter Şampiyonası’nda mücadele eden sporcularımızdan Daniyar İsmayilov 69 kiloda Türkiye Şampiyonu, Ahmet Bozan ise 105 kiloda Türkiye 2.’si olarak podyuma çıkmayı başardı. (Gaziantep – Ocak 2018)

Gençler Kulüpler Türkiye Halter Şampiyonasında 77 kg sıkletinde yarışan kulübümüz sporcusu Ferhat Ali Yazıcı koparmada 127 kg, silkmede 157 kg ve toplamda 284 kg kaldırarak Türkiye 3.’sü oldu. (Ağrı – Nisan 2018)

Akdeniz Oyunlarında Daniyar İsmayilov koparma ve silkmede şampiyon olarak altın madalya kazandı. (İspanya – Haziran 2018)

Gençler ve 23 Yaş Altı ferdi Türkiye Şampiyonası’nda podyuma çıkan Haltercilerimizden Emrah Aydın 69 kiloda, Ahmet Bozan ise 105 kiloda başarılı bir performans ortaya koyarak Türkiye Şampiyonu olmayı başardı. (Ordu –Ağustos 2018)

 

BUZ PATENİ

Senkronize Buz Pateni Türkiye Şampiyonası düzenlenen madalya töreni ile sona erdi. Senkronize Buz Pateni takımımız novice kategorisinde birinci, Junior kategorisinde ise ikinci oldu. (İzmir – Ocak 2018)