Amatör Branşların Gelişimi Projesi Tanıtıldı

Türk Sporu’na 15 branşta hizmet veren İstanbul Büyükşehir Belediyesporumuz, bu branşların gelişimi ve çevre okullarla entegrasyonunun sağlanması amacıyla hazırlanan olimpik eğitim projesini Seçkin Renklibay’ın sunumuyla ilgililere tanıttı.

 Cebeci Spor Kompleksi Konferans Salonu’nda yapılan sunumda; Başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı’nın yanı sıra, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Haydar Karsavuranoğlu, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Koç, Genel Koordinatörümüz Sebahattin Keskin ve Sultangazi Belediyesi’ne bağlı okulların beden eğitimi öğretmenleri ve yetkilileriyle birlikte 150’ye yakın katılımcı yer aldı.


Amatör branşların gelişimi projesi kapsamında bölge okullardan sporcu bulma ve olimpik eğitim projesi başlığı altında Seçkin Renklibay’ın yaptığı sunumun amacı: Bölge okullardan yetenekli sporcuların tespitinin yapılarak branşlaşmayı sağlamak ve olimpik eğitimi de gelişmiş tesislerimizde sağlayabilmek ve tesislerimizin bu şekilde tanıtımını yapmak.

Proje ayrıca Sultangazi ilçesinde yer alan okullarda okuyan öğrencilere spor kültürünü verebilmek ve bu kültürle okul öğrencilerinin sporla buluşmasını sağlayıp branşlaşmayı sağlamayı hedeflemekle birlikte Bölge okullara beklentilerimizi aktarabilmeyi amaçlamaktadır.

Amatör branşların gelişimi projesi kapsamında konuşan başkanımız Ahmet Hamdi Çamlı, “Köklü bir tarihi olan ve Amtör branşların lokomotifi konumunda olna kulübümüz bu tür projelerle daha çok gence ulaşmayı hedeflemektedir. Tam donanımlı ola tesislerimiz tüm sporcu adaylarına açıktır. Spor ahlak ve maneviyatı oluşturmada önemli bir yer tutumaktadır. Amacımız sportif faaliyetleri tabana yayarak bilinçli ve ahlaklı bireyler yetiştirmek ve türk sporuna hizmet etmektir” diye konuştu. 
Sunumda konuşan Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir ise; Sultangazi ilçesindeki mevcut okulların spor salonlarının durumları hakkında bilgi verdi.

Yapılan projeye her türlü desteği vereceklerini belirten Demir, “İlçe Milli Eğitim olarak çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak her projenin içinde oluruz. Bu doğrultuda gençlere ulaşmanın en kolay yolu olan spor faaliyetlerinin arttırılması gerekmektedir. Bu anlamda Cebeci Spor Tesislerinin daha aktif bir biçimde öğrencilerin kullanımına açılması bizi mutlu edecektir. Öğrencilerimizi spora teşvik anlamında yapılan bu proje  ile bilgilendirip Sultangazi’de  spor kültürünü oluşturma adına her zaman gereken desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.

İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Haydar Karsavuranoğlu ise, Sultangazi ilçesinde spor yapan gençlerin çoğalması ve spor kültürünü oluşturmak adına her türlü deseteğe hazır olduklarını belirtti. 

Yorumlar
Bildirim

Henüz yorum yapılmadı. Konu hakkında bir yorum yapmaya ne dersin?

    Yorum Yaz