BAHATTİN ULUSAN
S Takım O P
1 BANVİT 9 17
2 ANADOLU EFES 9 17
3 GALATASARAY ODEABANK 9 16
4 FENERBAHÇE 9 16
5 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 9 16
6 DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ 9 15
7 PINAR KARŞIYAKA 9 15
8 YEŞİLGİRESUN BELEDİYESPOR 9 14
Detayı
S Takım O P
1 ARKAS SPOR 9 26.2
2 ZİRAAT BANKASI 9 23.2
3 İSTANBUL BBSK 9 21.2
4 HALKBANK 9 16.3
5 FENERBAHÇE 8 15.7
6 GALATASARAY HDI SİGORTA 9 15.2
7 M.MİLLİ PİYANGO 8 13.3
8 İNEGÖL BLD. 9 13.2
Detayı

Olimpiyatlar ve İstanbul BB

20 Şubat 2012 Pazartesi

 

KULÜBÜMÜZ SPORCULARININ OLİMPİYAT RAPORU

İstanbul Büyükşehir Belediyespor ülkemize 4 altın, 5 gümüş ve 6 bronz olmak üzere toplam 15 Olimpiyat madalyası kazandırmıştır. Olimpiyatta dereceye giren sporcularımız şöyle:

(Rio 2016)

Daniyar İSMAYİLOV                 Olimpiyat 2.’si             (Rio 2016 Halter)

Selim YAŞAR (Serbest Stil )     Olimpiyat 2.’si              (Rio 2016 Güreş)

Soner DEMİRTAŞ (Serbest Stil ) Olimpiyat 3.’sü         (Rio 2016 Güreş)

Cenk İLDEM  (Grekoromen Stil ) Olimpiyat 3.’sü         (Rio 2016 Güreş)

Nur TATAR                               Olimpiyat 3.’sü            (Rio 2016 Tekvando)

(Londra 2012)

Servet TAZEGÜL Olimpiyat Şampiyonu (Londra 2012 Tekvando)

(Pekin 2008)

Ramazan ŞAHİN Olimpiyat Şampiyonu (Pekin 2008 Güreş)

Azize TANRIKULU Olimpiyat 2.’si (Pekin 2008 Tekvando)

(Atina 2004)

Bahri Tanrıkulu Olimpiyat 2.’si (Atina 2004 – Tekvando)

Şeref Eroğlu Olimpiyat 2.’si (Atina 2004 – Güreş)

Mehmet Özal Olimpiyat 3.’sü (Atina 2004 – Güreş)

(Sidney 2000)

Hamza Yerlikaya Olimpiyat Şampiyonu (Sidney 2000 - Güreş)

Hüseyin Özkan Olimpiyat Şampiyonu (Sidney 2000 – Judo)

Adem Bereket Olimpiyat 3.’sü (Sidney 2000-Güreş)

Hamide Bıkçın Olimpiyat 3.’sü (Sidney 2000 –Tekvando)

 

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR’İN OLİMPİYAT HİKAYESİ

2016 RİO OLİMPİYATLARI (Türkiye 103 Sporcuyla Katıldı  1 Altın, 3 Gümüş ve 4 Bronz aldı. (Kulübümüz 12 artı 2 paralimpik olmak üzere 14 sporcu ile katıldığı Olimpiyatları 2 Gümüş ve 3 Bronz olmak üzere tarihi bir başarı yakalayarak 5 madalya ile tamamladı.)

HALTER

Daniyar İSMAYİLOV                             Olimpiyat 2.’si

GÜREŞ

Selim YAŞAR (Serbest Stil )                            Olimpiyat 2.’si

Soner DEMİRTAŞ (Serbest Stil )                      Olimpiyat 3.’sü           

Cenk İLDEM  (Grekoromen Stil )                      Olimpiyat 3.’sü           

Selçuk ÇEBİ  (Grekoromen Stil )                       Dereceye giremedi

TAEKWONDO

Nur TATAR                                                      Olimpiyat 3.’sü                                              

Servet TAZEGÜL                                             Dereceye Giremedi

JUDO

Dilara LOKMANHEKİM                         Dereceye Giremedi                  

Büşra KATİPOĞLU                                           Dereceye Giremedi

Kayra Almira SAYİT                                          Olimpiyat 5.’si

ATLETİZM

Bekir KARAYEL                                               Dereceye Giremedi      

BADMİNTON

1-Özge BAYRAK                                              Dereceye giremedi       

BEDENSEL ENGELLİ YÜZME (Paralimpik Olimpiyatlar)

1-Beytullah EROĞLU                                        Olimpiyat 5.’si  

2-Özlem KAYA                                     Olimpiyat 6.’sı

 

2012 LONDRA OLİMPİYATLARI (Türkiye 114 Sporcuyla Katıldı  2 Altın, 2 Gümüş ve 1 Bronz aldı. (Kulübümüz 7 sporcu ile katıldığı Olimpiyatları 1 ALTIN ile tamamladı.)

TAEKWONDO

Servet  TAZEGÜL                                OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

BahriTANRIKULU                             Olimpiyat 5.’si

GÜREŞ

Ramazan ŞAHİN:                                    Olimpiyat 5.’si

Selçuk ÇEBİ:                                       Dereceye giremedi

Cenk İLDEM:                                    Dereceye giremedi

ATLETİZM

Bekir  KARAYEL:                               Dereceye giremedi

MASA TENİSİ

Bora WANG:                                    Dereceye giremedi

2008 PEKİN OLİMPİYATLARI (Türkiye 68 Sporcuyla Katıldı) (Kulübümüzden Toplam 8 sporcu)

Alınan Madalya Sayısı Toplamı: 1 altın ve 1 gümüş olmak üzere toplam 2 madalya

GÜREŞ

Şeref TÜFENK                                  Dereceye giremedi

Mehmet ÖZAL                                   Dereceye giremedi

Ramazan ŞAHİN                               OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

Aydın POLATÇI                                 Çeyrek finalde elendi

TAEKWONDO

Bahri TANRIKULU                             Dereceye Giremedi

Azize TANRIKULU                             OLİMPİYAT İKİNCİSİ

JUDO

Sezer HUYSUZ                                  Dereceye giremedi

ATLETİZM

Recep ÇELİK                                      Dereceye Giremedi

2004 ATİNA OLİMPİYATLARI (Türkiye 66 Sporcuyla Katıldı) (Kulübümüzden Toplam 10 sporcu)

Alınan madalya sayısı toplamı: 2 Gümüş ve 1 Bronz olmak üzere  Toplam  3 Madalya

GÜREŞ

Hamza YERLİKAYA                             Olimpiyat 4.sü

Şeref EROĞLU                                  OLİMPİYAT 2.’Sİ

Mehmet  ÖZAL                                      OLİMPİYAT 3.’SÜ

Ercan YILDIZ                                     Dereceye giremedi

Şeref TÜFENK                                  Dereceye giremedi

Yekta Yılmaz GÜL                                         Dereceye giremedi

TAEKWONDO

Bahri                           TANRIKULU                             OLİMPİYAT 2.’Sİ        

JUDO

Neşe Şensoy YILDIZ                                     Dereceye giremedi

Bektaş DEMİREL                                 Dereceye giremedi

Selim TATAROĞLU                            Dereceye giremedi

2000 SYDNEY OLİMPİYATLARI (Türkiye 59 Sporcuyla Katıldı) (Kulübümüzden Toplam 11 sporcu)

Alınan madalyalar toplamı :  2 altın 2 Bronz olmak üzere  toplam 4 madalya

GÜREŞ

Hamza YERLİKAYA                             OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

Adem BEREKET                                OLİMPİYAT 3.’SÜ

JUDO

Hüseyin ÖZKAN                                    OLİMPİYAT ŞAMPİYONU

TAEKWONDO

Hamide BIÇKIN                                     OLİMPİYAT 3.’SÜ