BAHATTİN ULUSAN
S Takım O P
1 TOFAŞ 11 21
2 FENERBAHÇE DOĞUŞ 11 20
3 BEŞİKTAŞ SOMPO JAPAN 11 20
4 ESKİŞEHİR BASKET 11 19
5 DARÜŞŞAFAKA BASKETBOL 11 17
6 ANADOLU EFES 11 17
7 İSTANBUL BBSK 11 17
8 SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BASKETBOL 11 17
Detayı
S Takım O P
1 ZİRAAT BANKASI 11 30.2
2 İSTANBUL BBSK 11 28.2
3 HALKBANK 11 28.1
4 ARKAS SPOR 11 26.4
5 FENERBAHÇE 11 22.7
6 M.MİLLİ PİYANGO 11 18.4
7 GALATASARAY HDI SİGORTA 11 17.6
8 AFYON BLD. YÜNTAŞ 11 15.3
Detayı

Nur, İrem ve Sude 2020 Tokyo yolunda

15 Şubat 2017 Çarşamba 849

Antalya’da sona eren 4. Uluslararası Türkiye Açık Taekwondo Turnuvası’nda sporcularımızdan Nur Tatar, İrem Yaman ve Sude Bulut zirvede yer alırken, Nafia Kuş 2. olarak gümüş, Cihat Çakmak ise 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.


 Antalya’da Serik ilçesindeki Belek Turizm Merkezi’nde bulunan Maritim Pine Beach Otel’de Türkiye Tekvando Federasyonu tarafından gerçekleştirilen turnuvada kadınlar ile erkeklerde, yıldız, genç ve büyükler kategorilerinde 42 ülkeden toplam bin 800 sporcu mücadele etti.

2020 Tokyo Olimpiyatlarına puan toplama yolunda önemli bir yeri olan şampiyonanın son gününde yapılan müsabakalarda, kulübümüz sporcularından Büyük Bayanlarda 62 kiloda İrem Yaman, 67 kiloda Nur Tatar ve 73 kiloda Sude Bulut şampiyon olarak altın madalyanın sahibi oldu. Sporcumuz Nafia Kuş ise 2. olarak gümüş madalya kazanırken, Büyük erkeklerde ise sporcumuz Cihat Çakmak 58 kiloda 3. olarak bronz madalyada kaldı. Gençlerde ise sporcumuz Görkem Bulut 2. olarak gümüş madalya kazanmayı başardı.

Madalya alan sporcularımızın maçları ise şöyle;


62 kg İrem Yaman ;

1. tur Yunanistan dan Desyll’yı 3-1 ile geçti.
2. tur Türkiye den Bilgin Mizgin 17-1 ile geçti.
3. tur Rusya dan Smırnova ’yı 5-2 ile geçti.
4. tur Hırvatistan dan Stetık ’i 12-8 ile geçti.
5. tur Final müsabakasında Fransa dan Wiet’i 13-2 yenerek Altın madalya kazandı.

67 kg Nur Tatar;
1. tur Türkiye den Şueda Kaya’yı Altın vuruş da kazandı.
2. tur Slovenya dan Lemajic ’i 7-3 ile geçti.
3. tur Ukrayna dan Teterevıa ’yı 11-3 ile geçti.
4. tur Final müsabakasında Hırvatistan dan Lelic ’i 7-3 kazanarak Altın madalya kazandı.

73 kg Sude Bulut;
1.tur Polanya dan Krzemıenıcka ’yı 6-4 ile geçti.
2.tur Kazakistan’dan Yeluday ’ı 6-2 ile geçti.
3. tur Fransa dan Vanaer’i 20-4 ile geçti. 4.tur Final müsabakasında Rusya dan Zhanova’yı 4-2 yenerek Altın madalya kazandı.

+73 kg Nafia Kuş ;
1. tur Hollanda’dan Aylin  Akdeniz’i 12-1 ile geçti.
2. tur Türkiye’den Özlem Kuşcan’ı 12-0 ile geçti.
3. tur Rusya’dan Bardalhen’ı 13-6 ile geçti.
4. tur final müsabakasında Polanya’dan Kowalczuka’ya 8-6 yenilerek Gümüş madalya kazandı.

58 kg Cihat Çakmak;
1.tur  Türkiye’den Onur Tavşan’ı 13-11 ile geçti.
2. tur Kazakistan’dan Yskak 12-11 ile geçti.
3. tur Türkiye’den  Abdurrahman Erkek’i   15-4 ile geçti.
4. tur Yarı finalde Rusya’dan Adetmanova’ya  15-4 yenilerek üçüncü olmuştur.

Gençler 48 kg da Görkem Polat;
1.tur Macaristan’dan Leventa Jozsa’yı 20-11 ile geçti.
2.tur Rusya dan Aleksei Badın’ı 16-9 ile geçti.
3.tur Türkiye den Osman Köse yı 12-9 ile geçti.
4.tur final müsabakasında Rusya dan Roman ILIN’ı 22-11 yenilerek gümüş madalya kazandı.

 

Nur, İrem ve Sude 2020 Tokyo yolunda (4)

Henüz Yorum Yazılmamış ilk yorumu siz ekleyin!...

Yorum Yaz

Siz de yorum yapın
Adınız
Eposta
Yorumunuz